Autor Zpráva
Dremonzar
Profil *
Zdravím,

nevíte někdo jak zapnout "našeptávač" v opere(9.51). Jde o to že když je přihlašuji na emial nebo jiný login mam někde docela dlouhé jména a musím je vypisovat celá. Mam pocit že nějakou dobu po instalaci mi to po zadání zprávných začínajících písmen nabýdlo jména která jem už dříve použil a stačilo na ně kliknout. Od jisté doby se tak neděje a já je vypisuji furt do kola celé asi je to pohodlnost ale pomohlo by mi to.

Dik.
Johny007
nástroje....nastavení....záložka osobní údaje....zaškrtnout povolit ukládání hesel atd. To jsi zkoušel ???
Bubák
Opera nemá "našeptávač", ale magickou hůlku.
Dremonzar
Profil *
Johny007
zkoušel ale nic,...

Bubák
a jak přesně ta hůlka pracuje?
Joker
Dremonzar
a jak přesně ta hůlka pracuje?
Viz Johny007: Nástroje, Nastavení, na záložce Osobní údaje musí být zaškrtnuto "Povolit ukládání přihlašovacích údajů do Správce hesel".

Následně pak stačí vyplnit na nějakém webu přihlašovací formulář a Opera se zeptá, jestli si má uložit jméno a heslo.
Pokud už pro danou stránku je nějaké jméno a heslo uložené, rozsvítí se na liště ikonka "kouzelné hůlky". Stačí na ni kliknout, anebo (myslím) kliknout na nějaké formulářové políčko a stisknout ctrl+enter a formulář se automaticky odešle s uloženým údaji.
Stejně se dá pro jednu stránku uložit i několik přihlášení a Opera potom místo automatického odeslání se nejdřív zeptá, na které jméno se má přihlásit.

Jinak "našeptávač", respektive něco jako "Automatické dokončování" v Internet Exploreru, tj. automatické doplňování dříve zadaných hodnot do formulářových políček, Opera ve výchozí instalaci nemá. Je na to ale "plugin", respektive uživatelský Javascript.
Dremonzar
Profil *
Joker
Dik, už to šlape a ten Javascript si někde pro zajímavost taky seženu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: