Autor Zpráva
regvac
Profil *
Ahoj,
nevim, zda mi tu někdo poradíte s ochranou exe souborů, ale nevím, kde jinde se zeptat.

Buď bych potřeboval:
Mám program, který chci distribuovat na CD. Potřeboval bych, aby možnost jeho instalace byla podmíněna zadáním "uživatelského jména a hesla" nebo "PC ID a hesla". Uživ. jm. či PC ID by samozřejmě bylo jiné, ke každému by se heslo generovalo podle nějakého klíče. Nainstalovaný program by již nebyl chráněn.

Nebo (lepší varianta):
Po instalaci mého programu (samotná instalace není chráněna heslem) by se nainstalovaný program (exe soubor) musel "při" spuštění zaregistrovat (stejně jako jsem psal u první varianty). Po úspěšném zadání "uživatelského jména a hesla" by se definitivně odblokoval (při příštím spuštění by už heslo nebylo třeba). Toto odblokování by navíc muselo fungovat i v případě, že by někdo spustil program z jiného PC v místní síti (ze sdíleného disku), tzn. na jiném PC v síti by již nebylo třeba zadávat "uživatelského jméno a heslo".

Nejlépe nějaký freeware:-)

Dík
Chamurappi
Profil
Reaguji na regvac:
ale nevím, kde jinde se zeptat
Zkus nějaké houbařské fórum. Jak se tvůj dotaz týká psaní webů? Kategorie „Jak něco udělat“ rozhodně není určená pro všeobecné dotazy z jakékoliv oblasti.

Po instalaci mého programu
Jestli je to program tvé výroby, tak si takovou ochranu naprogramuj sám, ne?
joe
Profil
regvac
Chceš tedy ochránit instalovaný program. Věř, že se ti to ale nepovede 100%. Pokud někomu dáš uživatelské jméno a klíč, pak ho může dotyčný rozšířit a rázem to budou mít všichni.
Osobně neznám tedy žádnou ochranu, která by byla ideální. Možná, že možnost ochrany dnešních aplikací je daleko větší, než dříve - zajímal jsem se o to před pár lety.

ad 1. varianta - je možné pomocí různého softwaru pro tvorbu instalátorů požadovat po uživateli právě instalační klíče (které si můžeš libovolně zvolit, ale jak jsem už psal, někdo to dá na internet s klíčem, takže to není žádná ochrana)

ad 2. varianta - tam je to podobné.

Dobré by bylo napojit program na internet (na nějakou db, kde by byly třeba uložené platné klíče) a umožnit použití jen na tom počítači, odkud přišla žádost (poprvé). Nějak to propojit s názvem počítače apod.

Chamurappi
Zkus nějaké houbařské fórum. Jak se tvůj dotaz týká psaní webů?
S takovou bys mohl 1/4 příspěvků z tohoto fóra smazat.

Jestli je to program tvé výroby, tak si takovou ochranu naprogramuj sám, ne?
Když nemáš co k tématu, proč vůbec píšeš?
regvac
Profil *
Je to tak, že můj program je napsán jako html+javascript a zkompilován jednim prográmkem do exe. Z něj lze pak stránku rovnou spouštět bez dekomprese. Neumí to ale zahleslovat.

joe
Nevadilo by mi, že by to nebylo 100% a že někdo pak umístí klíč na net.

Mohl by jsi mi nějaký ten prográmek doporučit? Musí umět ale username + password dohromady. Zatim se mi nedaří ho najít.

Napojit program na db internet by bylo úplně nejlepší. Existuje nějaký softík, který to umí? Možnost odkud přišla žádost poprvé zas tak nutně využít nepotřebuji. Stačilo by, kdyby se na tom webu po nějaké registraci vygenerovalo dle username správné heslo. Nebo tak nějak...

Prosím nepište důvody, proč to nejde nebo jaká to má úskalí (trochu se vyznám), pište jak konkrétně to udělat, konkrétní software.

Chamurappi
PS:Omlouvám se, pokud sem můj dotaz nepatří, ale neznám jiné fórum, kde bych se na toto mohl zeptat. Pokud nějaké znáte, kde ho najdu?
joe
Profil
regvac
Já si zvyknul dělat instalace v InnoSetup, existuje k tomu i prográmek s názvem ISTool, který tvorbu instalace značně usnadní. Ale myslím si, že to co požaduješ neumí - že umí jen klíč. Ale možná tam nějaká taková vychytávka bude.

Napojit program na db internet by bylo úplně nejlepší. Existuje nějaký softík, který to umí? Možnost odkud přišla žádost poprvé zas tak nutně využít nepotřebuji. Stačilo by, kdyby se na tom webu po nějaké registraci vygenerovalo dle username správné heslo. Nebo tak nějak...

Prosím nepište důvody, proč to nejde nebo jaká to má úskalí (trochu se vyznám), pište jak konkrétně to udělat, konkrétní software.

Nic takového asi neexistuje. Pokud jsi jen převedl HTML do EXE, teda něco jako HTML Help, pak se zkus poohlédnout spíš po nastavení v programu, kterým jsi to převáděl.

Já to nemyslel tak, že existujou aplikace, které by to zvládly, ale že by sis to do vlastního programu sám naprogramoval. Možná víc než tady by mohli pomoct na builder.cz / programujte.com ale to by nejspíš ten program musel být napsaný tebou samotným a ne nějakým konvertorem do spustitelného souboru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Já si zvyknul dělat instalace v InnoSetup
V něm je dostupný jako skriptovací jazyk Pascal, tam by už šla napsat nějaká ta chytřejší podmínka.

ale že by sis to do vlastního programu sám naprogramoval
To jsem mu přeci napsal také. Jestli nemáš co k tématu… :-)


Reaguji na regvac:
Je to tak, že můj program je napsán jako html+javascript
To je dost podstatná informace. V tom případě jsi zde možná správně.

Může se toto tvé HTML s JavaScriptem podívat na internet? Třeba načíst <script src> zvenčí? Jestli ano, můžeš si říct o svoji stránku, která dohlédne na registraci. Tvá stránka na tvé doméně už může číst i nastavovat cookies.
regvac
Profil *
Chamurappi
Může se toto tvé HTML s JavaScriptem podívat na internet? Třeba načíst <script src> zvenčí? Jestli ano, můžeš si říct o svoji stránku, která dohlédne na registraci. Tvá stránka na tvé doméně už může číst i nastavovat cookies.

Tak toto mne nenapadlo a je to bezva nápad:-) Vyzkoušel jsem to a na internet to normálně přistupuje, i to načte jakýkoli js:-))

Teď ještě vymyslet tu registraci tímto způsobem! S cookies to zatim vůbec neumim:-( Nevíte o nějakém použitelném příkladu, který by toto uměl. (nemyslim toto http://www.jakpsatweb.cz/enc/cookies.html ) ale něco více se blížícího mým potřebám.

regvac
Toto odblokování by navíc muselo fungovat i v případě, že by někdo spustil program z jiného PC v místní síti (ze sdíleného disku), tzn. na jiném PC v síti by již nebylo třeba zadávat "uživatelského jméno a heslo".
Tato možnost ovšem asi neumožní síťovou registraci.

Dík, díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0