Autor Zpráva
Karll
Profil *
Jde mi přijímat pošta ale nelze mi jí odeslat.

Pošta mi chodí na schránky na iolu a myboxu.

Tohle mi to pořád hlasí -

Došlo k neznámé chybě. Protokol: SMTP, Port: 0, Zabezpečení (SSL): Ne, Číslo chyby: 0x800C0131


Prosím o radu, jak to odstranit.


Karll
zvěřiňák
Profil *
Karll
Nástroje - účty (vybereš přísklušný účet) - vlastnosti - záložka servery. Tam je potřeba vyplnit políčko: Odchozí pošta (SMTP).
Tam napíšeš: smtp.tvůjposkytovatelpřipojení.cz. Nejde tam dát totéž, jako u příchozí pošty.
Karll
Profil *
Je ještě zajímavé, že třeba po restartu to zas někdy jde.
Pak zas ne.
Karll
Profil *
smtp.iol.cz odchozí
pop3.iol.cz příchozí

typ serveru příchozí pošty pop3


tak to mám vyplněné a pořád to nejde.

karll
zvěřiňák
Profil *
Tak se ještě podívej na záložku "upřesnit", jaké máš čísla portů. Odchozí pošta 25 a příchozí pošta 110.
Karll
Profil *
Tak to přesně nastavené mám - Odchozí pošta 25 a příchozí pošta 110.

Takže fakt to nechápu.

Hlavně mi nebere, že mi to poštu přijímá, ale neodešle - 6 emailů , není to moc , posílat s pdf naráz?

Kdyby tam byl virus tak proč to jde příjímat bez problému.......

Díky za rady.
zvěřiňák
Profil *
Zkus si poslat kontrolní mail sám sobě.
Tomasds
Profil
Karll
Příjem pošty a odesílání pošty jsou dvě věci, které mají společného jen to, že je většinou děláš stejným programem a používáš k tomu internet. To že funguje jedno, vůbec neznamená, že funguje to druhé.

ani 60 mailů není moc, pošťák se postará o to, aby odešly po sobě, nikoliv současně. Důležité je, aby velikost těch jednotlivých mailů nepřekročila hranici. Ta je různá, ale bude se pohybovat někde mezi 10 a 20MB.
zvěřiňák
Profil *
Jinak na stránkách iol.cz máš velice podrobně popsáno nastavení pro všechny možné poštovní klienty.
Mistr
Profil
Karll
Zkoušel jsi číslo své chyby (0x800C0131) zadat do Google? Mně vyjela i tato stránka: http://filinon.sweb.cz/chyby/0x800c0131.html či přímo Microsofťácká stránka http://support.microsoft.com/kb/233264/cs

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0