Autor Zpráva
stepan
Profil
Prosím vás, nevíte někdo, jestli se dají porovnat dva různé excelovské soubory tak, aby mi to někde vyhodilo seznam odlišností?
severus
Profil
nástroje > porovnat a sloučit sešity
_es
Profil
Môžeš k tým dvom súborom spraviť tretí, ktorý pomocou vzorcov, odkazujúcich sa na tie dva, zistí, ktoré bunky sú odlišné.
severus
Profil
tak to bys ale taky vzorce měl napsat :-)

a těm vzorcům se ve vyšších kruzích říká syntaxe
_es
Profil
severus
Niekomu stačí napovedať, niekomu to nestačí.
Napríklad z užívateľského hľadiska najjednoduchšie pomocou vzorcov:
Napíše = klikne na bunku prvého súboru, napíše = klikne na bunku druhého súboru, koniec vzorca.
Pred skopírovaním vzorca treba z neho odstrániť znaky $.
A ako výsledok vzorca bude, či sa tie bunky rovnajú, teda true alebo false.
Že by sa vzorcom hovorilo syntax, tak to som ešte nezaznamenal. Môže byť syntax vzorcov, syntax programovacieho jazyka a pod.
severus
Profil
Já jsem sešity nikdy neporovnával, ale pokud se ten člověk na něco ptá, poskytnu mu vyčerpávající informaci, pokud jí znám a nebudu napovídat. Takhle vypadáš, že to neumíš a jen děláš chytrého. Taky bys mohl napsat, jakou má nastavit funkci, z tvé odpovědi vyplývá, že se jedná o funkci PRAVDA, ale zřejmé to není.
severus
Profil
pomocou vzorcov, odkazujúcich sa na tie dva

tohle je syntaxe, =a1-b1 je vzorec
_es
Profil
severus
Nejde o žiadnu funkciu pravda alebo inú funkciu, dal som celý postup, ako sa vzorec vytvorí a ako sa má upraviť, neviem, čo viac by si chcel.
Vznikne tým takýto nejaký vzorec: ='[prvy_súbor.xls]nazov_listu'!a1='[druhy_subor.xls]nazov_listu'!a1
Výsledok vzorca závisí od toho, či sa tie bunky v dvoch súboroch rovnajú. Keď ho skopíruje do viac buniek, tak porovná viac buniek.
severus
Profil
Pokud kolega není zdatný uživatel excelu, moc ze tvých odpovědí nepozná. Vlastně jde o to, že tvé tři odpovědi by měly být v jedné, hned v té první, protože až teď to dává nějakou ucelenou informaci
_es
Profil
severus
Ucelenú informáciu dáva hneď môj prvý príspevok, podrobnosti sa k tomu dajú nájsť aj inde, alebo sa mohol stepan na podrobnosti opýtať, alebo mu to tak možno aj stačilo, napríklad možno len nevedel, že sa dá pomocou vzorcov odkázať aj na iný súbor.
severus
Profil
tak v podstatě máš pravdu... ale představ si podobnou situaci a návodu na nějakou adventuru. vezměte knihu, z ní vyndejte klíč a na zbytek si přijďte sami. jednou jsem použil návod s touto frází a bylo to opravdu k nasr.....
Zkrátka zastávám názor, že odpověď by měl být podrobná a vyčerpávající. Ale třeba se tady stepan ukáže a řekne nám, jestli se dobral výsledku :-)
stepan
Profil
Díky oběma diskutujícím za snahu a ochotu mi pomoci :)
Považuju se za pokročilého uživatele exceleu, takže _esův návod mi stačil a celkem mu rozumím. V podstatě tohle řešení mne také napadlo, ale chtěl jsem se touto otázkou ujistit, zda na toto neexistuje nějaký sofistikovaný nástroj, buď přímo v excelu nebo nějaký jiný software.
Ještě jednou díky.
severus
Profil
tak jo, _es vyhrál :-)
_es
Profil
stepan
Ešte ďalšia možnosť, je možný aj databázový ODBC prístup, takže aj tak by sa to dalo porovnávať, buď z Excelu, alebo aj odinakiaľ. Tak by možno mohol stačiť aj len jeden SQL dotaz.
Axamith
Profil
Napadla mě ještě jedna možnost. Z programátorského hlediska to není zrovna ideální způsob, ale velmi účinný. Z Excelu vyexportuji *.XML a otevřu jej v PS Padu. Dále vyexportuji druý *.XML; PS Pad/nástroje/rozdíly v textu/porovnat se souborem. A přesně vidím ( barevně ), v které buňce jsou soubory rozdílné. Jednoduché, přehledné, rychlé. A jen tak pro úplnost. Která je nejlepší PC hra na 5 písmen ??? EXCEL !!!
silkal
Profil *
Já jsem sešity nikdy neporovnával, ale pokud se ten člověk na něco ptá, poskytnu mu vyčerpávající informaci, pokud jí znám a nebudu napovídat. Takhle vypadáš, že to neumíš a jen děláš chytrého.

Napsal to dobře. Nevím, proč se do něj navážíš.

Měl snahu pomoci. Že to nenapsal dokonale ? Pomoz mu. Doplň ho, ale nekritisuj.
_es
Profil
Mikesz:
Čo všetko sa dá dozvedieť z dva roky starého vlákna :-)
A aký je ten problém, ktorého riešenie sa hľadá?
Ak Mikesz znova zareaguje, prosím o obnovenie jeho príspevku, alebo ak nie, o zmazanie tohto.
ofugy
Profil *
Jelikož jsem taky nenašel rychle program na porovnání dvou excelů, tak jsem ho vytvořil zde pro Excel2010. Rozbalte a otevřte tento excel a dva další a stiskněte ctrl-p.
Lukas007
Profil *
2 ofugy:
Bůh ti žehnej chlape! ;) Funguje to super. Dikec.
wabi
Profil *
To je téměř geniální, díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0