« 1 2
Autor Zpráva
Mistr
Profil
lordcritias
Můžeš, prosím, podrobněji popsat, jak jsi to vyřešil Ty?
jirka sulkov
Profil *
Mám taky ADSL a problém s padáním připojení.
Jsem často na cestách a tak to po návratu potřebuji dohnat a pokecat/popsat s lidmi přes ICQ i pár desítek několik hodin. A stává se dost často, že se (jak to nazvat asi venek) jaksi neozývá a win ale nic nehlásí a ikonky sitoveho pripojeni si stale poblikava jako by se nechumelilo. Zkoušel jsem kabely snad 100x, ty s těma koncovkama a pak si nechal dělat ty v metráži jak píše PetrK abych eliminoval špatné spoje, vypínal jsem modem, restartoval PC a nic, pořád sít nic.
Jeste popis zapojení: Modem ADSL umístěný u počítače a připojený přes USB a k němu přivedená linka z první ( po kontrole opravdu z první) zásuvky cca 25 m, pak ta rozbočovací krabička (zde popisovano myslím že jako spliter) a od ní 1 m kabel do modemu a 25 m kabel zpátky k telefonu co je na poličce u té první zásuvky. Dříve jsem měl totiž modem na vytáčené číslo a tak jsem jen u počítače přepojil kabely z původního modemu do spliteru a z něj pak do ADSL modemu. Pak mi poradili aby dal modem co nejbliže té první zásuvky a odtud od modemu vedl kroucený kabel na počítačové sítě protože na tak dlouhou vzdálenoust to nejde připojit do USB. PC tu sirší zásuvku měl a tak jsem to předělal. A nic pořád to padá a padá akorát ted musím k modemu chodit abych viděl co na nem bliká za ledky a vždycky se rozbliká ta ADSL/link/act a ta má svítit a musím modem vypnou z napájení a znovu zapnout a trvá i 20 až 30 minut než se náváže spojení a ta ledka přestame blikat a pak teprve musím na win na sitovem pripojeni dat "opravit" a sit se chytne.
A tak se ptám proč to trvá 20 až 30 min když v návodu písou cca 1 (slovy jednu) minutu? A proč se to znovu rozbliká cca 3x až 5x za den? Volání na pomoc jsem taky zkoušel, tam mě řekli at vypojim ten spliter a dám to na tvrdo do modemu, že sice nebudu moci současne volat a být na netu ale že to pomůže, nepomohlo, co dál??? Podle mě je to u nich.
Díky předem za rady.
Mistr
Profil
jirka sulkov
Zkus si pro svůj dotaz založit nové téma. Ne, nevadí mi, že se ptáš v mém, ale myslím si, že po založení nového tématu budeš mít větší šanci na odpověď, než když svůj dotaz takhle "schováš" mezi příspěvky.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0