Autor Zpráva
zoufalec
Profil *
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak sesíťovat notebook se stolním počítačem. Mám je propojený do síťových karet kříženým kabelem. SLožky, které chci sdílet mám "nasdílené", ale když dám místa v síti, tak se mi druhý počítač nezobrazí ani sdílené složky. Díky za rady
zoufalec
Profil *
Nepotřebuji se připojit k internetu, jde mi jen o to, abych si "přetáhl" nějaké složky z NTB do stolního počítače.
Zechy
Profil
No, existuje taková věc které se říká domácí sít nebo tak nějak, stačí koupit bud switch nebo hub a přesto si propojit pc.
Plaváček
Profil
zoufalec

Google nepomohl? http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003
Joker
Profil
zoufalec
Mám je propojený do síťových karet kříženým kabelem. SLožky, které chci sdílet mám "nasdílené", ale když dám místa v síti, tak se mi druhý počítač nezobrazí ani sdílené složky.
Ještě je potřeba jim v nastavení sítě přidělit IP adresy ve stejné síti. Tzn. bity určené maskou podsítě musejí být stejné, naopak ten zbytek musí být různý. Obvykle se dává maska podsítě 255.255.255.0 a IP adresy počítačů 192.168.0.x (anebo 192.168.1.x), kde x je pro každý počítač jiné.

Zechy
No, existuje taková věc které se říká domácí sít nebo tak nějak, stačí koupit bud switch nebo hub a přesto si propojit pc.
Na propojení dvou počítačů zbytečné, ty jde spojit kříženým kabelem přímo.
Zechy
Profil
Joker - na to jsme zapoměl no :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0