Autor Zpráva
Moopew
Profil
Dobry den,
ano jsem zacatecnik s vistama a proto jsem si dovolil napsat sem.

Uz nekolikrat jsem se pokousel prekopirovat soubor z HDD na flashku, ktery mel vice jak 4gB a pokazde mi to napsalo hlasku odstrante ochranu zapisu. Vzdy kdyz je soubor mensi jak +-4gB jde to bez problemu. Tento problem mam, ale jen ve vistach v XP vse jde i se souborem daleko vyssim. Jeste chcu napsat jedna se o soubor s koncovkou .iso

Vim asi je to banalita a staci nekde kliknout a je to, ale bohuzel jsem ve vistach zacatecnik a nenasel jsem tu spravnou cesto k vyreseni.

Mel jste nekdo podobny problem a nebo znate odpoved?

Diky moc predem
pomlčka
Profil *
Kdykoliv jsou v otázce výrazy "windows" a "4GB", odpověď je "NTFS". Otevři si Tento počítač, přes pravé tlačítko na té flashce dej Vlastnosti a tam skoro určitě uvidíš Systém souborů: FAT32. Potřebuješ tam NTFS. U normálních disků je to otázka přeformátování, ale jestli to půjde i u flashky, tím bych si nebyl jist.
Moopew
Profil
OKi vyzkousim a dam vedet snad to bude jen v tomto, zatim diky moc
pomlčka
Profil *
A jestli náhodou problém nebude v tomto, tak odpověď je jasná. Nepoužívej nedotažený OS. Hláška "Odstraňte ochranu zápisu", pokud se objevuje jen u velkých souborů, je typická microsoftí stupidita, kterou nepochopíš, když nemáš zkušenosti. Ochrana zápisu, která by bránila kopírování pouze velkých souborů, neexistuje. (dávám hlavu na špalek a doufám, že něco takového MS chytráci "v zájmu ochrany" do visty nezapracovali)
Bubák
Profil
http://cs.wikipedia.org/wiki/FAT
Mezi hlavní omezení FAT32 patří maximální velikost souboru 4 GiB, což činí tento souborový systém nevhodný pro ukládání DVD obrazů (DVD image).
Jsou tací, co si flash disk naformátují na NTFS (a to pomlčím o hardcore linuxácích), ale než to uděláš, sežeň si dostatek informací, je možné, že někdo znalejší odpoví zde.

pomlčka
Hláška "Odstraňte ochranu zápisu", pokud se objevuje jen u velkých souborů, je typická microsoftí stupidita, kterou nepochopíš, když nemáš zkušenosti.
To je fakt, hláška je matoucí.

dávám hlavu na špalek a doufám, že něco takového MS chytráci "v zájmu ochrany" do visty nezapracovali
Už tady někdo (nejmenovat) v sázce přišel o nohu. Co znamená tvá hlava na špalku, výzvu pro kata?

Edit - měl jsem špatně rozdělené věty do odstavců.
DoubleThink
Profil *
Nepoužívej nedotažený OS. Hláška "Odstraňte ochranu zápisu", pokud se objevuje jen u velkých souborů, je typická microsoftí stupidita, kterou nepochopíš, když nemáš zkušenosti.
Není to stupidita, je to (pochopitelná) nedůslednost. Nemůžeš výjimky zpracovávat až do nejmenších podrobností - hláška o "ochraně proti zápisu" je standardní I/O disková chyba.

Potřebuješ tam NTFS
Nebo exFAT s trochu lepší kompatibilitou.
Moopew
Profil
Dekuji Vam problem vyresen. Zformatoval jsem flash disk do NTFS jak jste mi poradili a vse bezi jak ma.

Jeste jednou diky za pomoc
pomlčka
Profil *
DoubleThink
Kdyby vývojáři od MS pětinu úsilí, které vložili do pilování GUI, věnovali tomu, aby chybové hlášky byly k něčemu, aniž by člověk musel přesné fráze guglit a dopátrávat se na fórech, co vlastně znamenají, nemusela být vista úplně špatným systémem.
Když už lezu zákazníkovi do zadku poloprůhlednými okny, měl bych mít ošetřeno, aby v chybových hláškách nebyly nesmysly.

Bubák
Já jsem tady zatím prohrál jen sedmičku frankovky :) // a ještě nedodal :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Nebo exFAT s trochu lepší kompatibilitou.
Bylo by hezké, kdyby Microsoft dodělal oficiální ovladače exFATu i pro WinXP x64 a Win2003.


Reaguji na pomlčku:
nemusela být vista úplně špatným systémem
Ani ve starších Windowsech nebývá ta hláška o moc chytřejší.
Kdyby byla napsaná jako „Disk je chráněn proti zápisu, nebo jeho souborový systém neumožňuje takto velké soubory, nebo se pokazilo něco úplně jiného“, byla by asi ve většině případů víc matoucí.


Reaguji na Moopew:
ano jsem zacatecnik s vistama a proto jsem si dovolil napsat sem
Na webdesignérské fórum do kategorie pro začínající tvůrce webových stránek, ano, to opravdu dává smysl. Přesouvám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0