Autor Zpráva
Dominik Chlup
Profil *
Hledám programy, které je možno spouštět s více parametry(alespoň 10 možných) z příkazové řádky, ke kterým neexistuje "pohodlné" GUI.

(Důvod: Programuji bakalářskou práci - program pro vytváření GUI formuláře z XML-šablony. Šablona je sestavena podle mých pevně stanovených pravidel na základě parametrů, které přijímá program, ke kterému je šablona napsána. Můj program tedy ze šablony vygeneruje pohodlný formulář pro nastavení parametrů, se kterými bude nějaký konkrétní program, ke kterému byla šablona napsána, spuštěn. Předpokládám, že takových programů příliš mnoho neexistuje, ale rád bych vytvořil šablony k programům(tedy vlastně GUI k programům), které ještě nemají udělané "pohodlné" GUI, abych nedělal úplně zbytečnou práci...)
tiso
Profil
Dominik Chlup - otestovať si to môžeš napríklad na svn
Dominik Chlup
Profil *
Původně měl být program spustitelný i přes Mono v Linuxu, ale nakonec jsem z toho musel upustit :-( Přesto budu rád, když jej podpoříte:

http://sites.google.com/site/chlupd/gui-pro-parametry
H13
Profil
Dominik Chlup
To vypadá hodně zajímavě, mám takovou otázku (možná špatnou - nejsem odborník), dokázalo by to prostředí pracovat s více programy. Vidím, že je tam tvorba .bat souboru, takže není problém např. vytvořit dva různé .bat soubory z dvou programů, mě by ale zajímalo, jestli by to zvládlo rovnou vykonat dva nebo více programů za sebou.

Příklad: Vytvořil jsem si bat, který volá php.exe, které spouští soubor php, ten vytvoří určité soubory, které jsou nakonec zpracovány jedním exe souborem. To už je asi moc zamotaný?
Mike8749
Profil *
Dominik Chlup
mozna sem nepochopil konkretni smysl programu....

jedna vec co se mi nelibi u toho .bat souboru je ze tam mas prikaz pro zmenu aktualniho adresare. takze sice dostanu .bat soubor kterej provede pozadovany prikaz s parametry, ale "uzitecne" je to jenom pro spousteni z windows, ne z prikazove radky (kdyztak to muzes upravit pouzitim prikazu pushd a popd)

pokud je to urceny opravdu pro spousteni veci primo z oken, ne z cmd, tak by bylo hezky kdyby tam bylo i tlacitko "Vytvorit zastupce na plose" nebo tak neco, proste aby to udelalo ikonu nekde, ne jenom .bat soubor


jinak ja zustanu u pouzivani make a mavenu, to je uzitecnejsi a muzu tam nacpat vic programu do jednoho "projektovyho souboru"
_es
Profil
Nebolo by užitočné spraviť spúšťacie GUI pre programy, ktoré síce majú svoje GUI, no môžu byť spustené s nejakými špeciálnymi parametrami?
Napríklad Excel, Word a pod. Napríklad pre Excel: Přepínače příkazového řádku v aplikaci Excel
imploder
Profil
Mike8749
mozna sem nepochopil konkretni smysl programu....
Má vytvořit podle xml šablony rozhraní k ovládání programu (spouštění s různými parametry). Připadá mi, že to smysl má: když máš ovládat program z příkazového řádku, tak se nejdřív musíš jeho parametry naučit, zatímco takhle je hned uvidíš přehledně před sebou.

Dominik Chlup
Můžeš si vybrat prakticky jakoukoliv standardní unixouvou utilitu - třeba grep, find, cdrecord nebo dd. Užitečné by určitě taky bylo nějak lidsky intuitivně udělané rozhraní k chmodu nebo crontabu.
Na windowsu používám bfi na vytváření obrazů disket; ovládá se jenom z příkazové řádky. Bylo by fajn mít k němu GUI.
Mike8748
Profil
Dominik Chlup
dalsi program co me napad je nslookup

taky by nebylo spatny kdyz jsou to konzolovy app, tak aby v tom tvym udelatku bylo pole pro vystup toho programu (aby se program nespoustel samostatne, ale v ramci tvyho "udelatka"). uzitecny treba v pripade kdy vystup toho programu budes chtit prekopirovat nekam jinam
karbon
Profil *
Já bych uvítal GUI k programu ImageMagick. Umí toho opravdu hodně, bohužel dodávané "GUI" obrázek otevřít a možná ještě pár maličkostí, které by šlo rozhodně nějak vylepšit právě díky novému GUI.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0