Autor Zpráva
Mike8748
Profil
(bohuzel) jsem uzivatel windows vista. pri aktualizacich nekdy pred tydnem se mi stahlo neco, co zpusobuje ze cpu bezi nejspis necim zatizen, coz vede k vysoke teplote (a to se mi nelibi)
je to tak "vazny" ze dvoujadro na 2ghz pri spustenem winapu nezvladne otevrit webovou stranku (jakoukoliv) aniz by se nezacal sekat celej PC. problem nastal jak na notebooku, tak na desktopu, takze o HW problem nepujde.

nesetkal se s tim nekdo? nejakej napad na reseni?

PS: googlil sem, ale zatim sem nenasel nic, co by vysvetlovalo problem a nabidlo reseni. jediny na co sem prisel je ze stejny problem maji i lidi po instalaci XP SP3
bohyn
Profil
Mike8748
1) nebezi ti scan windows defenderu?
2) Nemas tam vira?

S SP3 na XP problem nemam, Vistu jsem cca tyden nemel spustenou, ale od posledniho update bez problemu.
Stahni si ProcessExplorer a koukni co ti zere CPU.
Mike8748_
Profil *
vira nemam (na 99% ne)
scan nebezi

CPU nezere nic, prehriva se i kdyz nic nedela
SexedUp
Profil *
Stalo se mi přesně totéž, od nainstalování Updatu z 1.5. se notebook zasekává, hřeje a nedaří se ten update odinstalovat... kousne se při inicializaci obnovy systému :(
crook
Profil *
Prominte ja se neudrzim
Prov proboha Visty Proc? Proc si spomalovat pocitac, kdyz XP je overeny system pouzitelny na cokoliv. Radeji vyckejte na 7 na ty mozna prejdu taky. ( po dvou servispacich ). visty jsou ted jen system na zkousku..pamatujete si nekdo milenia? to je ten sami system. Vydaji neco mezi odzkousi, nahodi novy system..po mileniich prisli zahy xp, ktere mely opraveno kotel chyb z milenii
shaggy
Profil
crook
ja sa tiež neudržím. Čítam tvoje úvahy, polopravdy ktoré píšeš a nechápem - Prečo?
Prečo radíš ostatným vo veciach o ktorých nič nevieš (tabuľkový layout na netabuľkové dáta atď.)? Prečo by mali používať starý Win XP a nie Vista? Win Millenium som mal, aj keď ostatní na neho nadávali, ja som si ho dokázal ustrážiť, je to iba o schopnostiach človeka. XP prišli po Win Me, ale nemali s nimi takmer nič spoločné (okrem názvu), Microsoft si ich odskúšal hlavne na Win 2000. A to nehovorím o ich "kvalitách" pred vydaním Service Pack 2.
Mike8748
Profil
crook
je videt ze o tom vis kulovy.
- dovody proc mam visty jsou, ale zatezovat te s nema nebudu, bys stejne nepochopil
- nikoho nezajima ze zrovna ty prejdes na w7
- srovnavat milenia s XPckama je pitomost, kazdy je to uplne jina architektura. Me vychazeli v podstate s win98, win2000 vychazeli z winNT, a z win2000 vychazi XPcka.
- me visty makaj rychle, ja mam kvalitni pocitac. nejsem blbej abych visty cpal do 10 let stary bedny.
- pokud jsou XP tak skveli, proc chces prechazet na w7 ?
crook
Profil *
ale ano. klidne tyo zkus..s temi pokusi o zlepseni chodu pri dualu atd..porad ti jedna vec zustane. Potrebujes velkou pamet RAM + to ma podpgramy, ktere maji hlidat nekterte programy a ty stropovat = vir. Tim padem je diskuze nad wistym mimo a pis si, ze k nim musim chodit kazdy den a je utrpeni rozjed na tom vse co potrebujes. Kamery, filtry a specialni zarizeni na to nenapojis kdyby jsi se tu krajel.
Kdyby jsi cet poradne tak nesrovnavam architekturu, ale vydavaci politiku microsrotu a proto tam pisi o mileniich. Proste wista je pro ne neco jako byli milenia. Odskouset vychytat co se nelibi vidat novou verzi. Nechapes? Jeste pomaleji? I proto milenia umrela po vidani xp, stejne jako umrou rychle wisty po 7. 2000 a XP se proto drzi i dlouho po novich verzich proto ze byli vychytane "meziverzemi" jako jsou wisty a milenia.
add w7 - Jak jsem psal vyse, budou o dost vychytanejsi nez milenia. XP nebude urcite pokracovat ve vidavani uvladacu. Urcite to bude potreba k me praci.
Makaj rychle ale stejne spomaluji. Zkus nainstalovat XP a uvidis. Visty jsou rychlejsi nez XP od dual kora 4G RAM pak uz jsou lepsi visty..
Chamurappi
Profil
Reaguji na crooka:
Jak souvisí tvé nepřehledné výlevy s přehříváním?

Odskouset vychytat co se nelibi vidat novou verzi.
Nauč se prosím správně česky, používej interpunkci a diakritiku.
crook
Profil *
Jak asi. WISTA = potrebny vyssi vykon = spotreba ramek = prehrivani.
Sam tam pise, ze to prislo s prechodem na wisty.
Chamurappi
Profil
Reaguji na crooka:
Sam tam pise, ze to prislo s prechodem na wisty.
Zjevně nepíše.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0