Autor Zpráva
David_B
Profil
Dobrý den, při kopírováni dat se mi poškozují data - asi 3% (jpg soubory - to vidim), nezavisí jestli kopíruju C - D (2 fyzické disky), D - C, USB - C, USB - D, disk - USB, pokud je balík dat větší (cca 1GB) a jde to kopírování rychle (mezi disky nebo ze 2 USB na 1 disk) tak je téměř jisté že systém (XP SP2) spadne - resetuje se. Disky jsem testoval jak pomocí chkdsk s přepínačem na kontrolu povrchu tak utilitou od výrobce - kompletní test, paměť jsem testovam memtestem - 3 průchody, asi 4 h a žádné chyby. Má někdo nápad co s tim ?
peta
Profil *
David_B: mem test je fajn, ale nekdy nefunguje na vsechny chyby. Zkus Gold Memory test.
Co se tyce kopirovani, tak to ti dela od nova nebo az ted? A co jsi delal posledne? Nemas tam treba troske viry?
Resetovani systemu obvykle zpusobuje problem s pameti, chyby vyhodi ten Gold test, a vetsinou staci v biosu nastavit frekvenci pameti, jako ma deska.
Treba mi bios nastavil default 200MHz, desku mam 166MHz a delalo mi to presne totez s tim resetovanim, windows nesli nainstalovat, linux ano a linux dokonce fungoval, jen v nem padali moc programy.
Ted tam mam 166MHz, Gold prosel, win se dali nainstalovat, proste vse oki.
peta
Profil *
David_B Dale muzes mit treba vadny disk, radic disku, kabel na disku spatne dosunuty, pamet spatne dosunutou.... chyby, ktere se spatne zjistuji...
David_B
Profil
Diky peta, ani nevim odkdy to dela, drive jsem velke baliky dat mezi disky nekopiroval. Vim ze pred rokem jsem mel problem pres USB zkopirovat SP2 na XP - 220 MB - az treti kopie nehlasila po spusteni chybu. Take jsem casem pridaval pameti. Viry nevim, mam AVG 7, na internetu jsem minimalne, na podezrele stranky nechodim. Ty pameti mem tedy trochu podezrele, 2x 256 MB pry funguje na 133MHz a 1x 512 MB na 166MHz, tusim ze deska je na 133 MHz - myslel jsem si ze si to system pohlida sam. Zkusim s tim neco udelat. Jo spatneho toho muze byt ... .
peta
Profil *
David_B
" Viry nevim, mam AVG 7, na internetu jsem minimalne, na podezrele stranky nechodim. "
K tomu jen par slov: :)))))))))))) (to je jako usmev dlouho-trvajici usmev od ucha k uchu) staci proslovu :)
www.slunecnice.cz , hledej AW personal a antiviry na adware spyware. Pak ten program spust v nouzovem rezimu a budes prekvapen, jak mas provirovany pocitac. Pak najednou prestanou programy padat a win se zacne opet tvarit jako fungujici.
Pro inet pouzivej Firefox www.mozilla.org , je odolny vuci temto virum.

K tomu usmevu... jestli si myslis, ze AVG staci, pak se velice pletes. Ano avg ty viry umi detekovat, ale kdyz se ti tam dostavaji, tak mimo kontrolu avg a v zapeti si spusti program, ktery je pred AVG maskuje nebo dokonce zhazuji program, ktery zacne sahat do oblasti, kde je virus. Coz muze znamenat i zcela nevinny program. To maskovani provadeji treba skryvanim, nebo si spusti 2-3 programy, ktere se vzajemne kryji. Kdyz je nejaky z nich zhozen, okamzite jej spousti znova. a dalsi finty.
Problem je v tom, ze avirove spolecnosti jsou asi tak v poctu 10 a velmi zname, takze zakernici delajici viry maji snadny ukol, staci jim mit 10 antiviru a kdyz jim to jimi projde, tak nakazi 70% PC s IE (www.toplist.cz globalni statistika ie pouziva 75% lidi a z toho tak 70% ma sanci, ze jim ten vir tam projde, 30% volim rezervu, nekdo to ma vcas zabezpeceny a tak)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0