Autor Zpráva
Axamith
Profil
V poslední době na moji e-mailovou schránku začaly docházet spamové e-maily. Většinou se jedná o nabídky Viagry a podobných "léčiv" . Dlouhodobě se mi spamy dařilo filtrovat podle adres odesílatele, ale teď jsem zjistil, že si spamy posílám já sám. Odesílací adresa se tvářila, že je moje : odesílatel<moje.jmeno@neco.cz>. Toto je moje adresa : <moje.jmeno@neco.cz> a před ni přibylo pouze nějaké jméno odesílatel. Když jsem si zkopíroval adresu odesílatele do antispamového filtru, tak tam byla poze moje e-mailová adresa. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem do zakázaných adres zadal : <*moje.jmeno@neco.cz> a je po problému. Ale přes to mi vrtá hlavou, jakým způsobem jsou tyto spamy odesílány, že se tváří, že jsou odeslány z mé adresy. E-mailový účet mám u atlasu. Děkuji za vyjádření.
fuckin
Profil *
u emailu si muzes nastavit jakehokoli odesilatele, v tvem pripade tvuj email. Nebavim se samozrejme o emailovych serverech jako seznam,centrum,atlas,gmail...mam na mysli odesilani emailu pres php skript.
Axamith
Profil
takže je to jednoduché, někdo si napsal/pořídil script, z něhož odesílá spamy a jako odesílácí adresa je adresa příjemce. Předpokládám, že toto se děje hromadně a vytěžuje zároveň adresy z různých zdrojů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0