Autor Zpráva
mila
Profil
Omlouvám se za trochu stupidní dotaz.

Zvykl jsem si mít lištu ve Windows (XP, SP2) vysokou na dvě tlačítka. Zpravidla mi běží hodně programů a navíc většinu věcí pouštím z "panelu rychlého spuštění," který je pak narvaný.
Bohužel vždy když vypnu počítač, tak je po znovuspuštění lišta opět standartně nízká.

Nevíte co s tím? Dík.
Fred
Profil
Tam si můžeš dát celou složku, nějak se to kopíruje z nabídky start, mám to takhle http://xy.wz.cz/scr.jpg
Spoustu věcí lze nacpat do kontextového menu nad soubory přes ovládací panely možnosti složky, a co se tam nevejde do složky odeslat http://xy.wz.cz/kontext.jpg
mila
Profil
Existuje spousta programů, který vymakají lištu k dokonalosti. To já nepotřebuji, jsem spokojen, jak to funguje teď.

Stačí mi, aby po restartu zůstala ve stejné velikosti, jako když jsem windows vypnul.
Třeba ve škole to tak normálně funguje, a to se načítá osobní nastavení od někad ze sítě.
Fred
Profil
Hm to nevím proč to nezůstává tak jak to je i po restartu, máš jí vůbec zamknutou? BTW, žádný program na tohle nepoužívám, jsou to normální XP možnosti.
izsak
Profil
Je to dosť neštandardná situácia, ale je možné zakázanie ukladania niektorých nastavení. Toto je však dostupné cez sofistikované administračné nástroje (Local Group Policy) alebo priamou modifikáciu registrov.
mila
Profil
Zamknutou ji mám, neb se pak na ni víc vejde (nejsou tam ta táhla).
Díky tomu ji vždy zvětšit není jeden pohyb, ale tři - odemknout, zvětšit, zamknout.
To zamčení si to pamatuje:)

Nepředpokládám, že někdo tuší, kde to nastavit. Spíš, zda se s tím někdo nesetkal...
cz
Profil *
mas v registrech klic HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\A dvanced\TaskbarSizeMove ?
mel by mit hodnotu 0
to samy jeste over v HKEY_LOCAL_MACHINE
peta
Profil *
mila Sak si tam pridej dalsi panel. Jinak bylo receno, musis mit administratorske heslo a povolit to. U win je uplne nejlepsi, kdyz mas nastaveny autologon na admina. Sice pak vsichni muzou vsechno, ale tam se to s omezovanim ani neda pouzivat. To zrejme spravce site u vas ve skole uz pochopil, tatka u tebe doma hraje na jistotu a do nastaveni prav uzivatele nevrtal, jen te zaradil do skupiny obycejnych uzivatelu.

je to jakysi druh bezpecnostniho opatreni, aby treba nejaky program neprepsal spousteni jedne te ikonky na sebe-vir.

Jak rikam, zaved si panel pripadne udelej si slozku s temi programy, kdyz to jinak nepujde.
aki
Profil *
tak ja mam uplne stejnej problem :(
Mistr
Profil
aki
tak ja mam uplne stejnej problem :(
A co mi s tím? Máme Ti gratulovat?
tomsa
Profil *
ahoj,mám fakt stupidní dotaz ,ale...mám problém s lištou.Nezobrazujou se hodiny a taky panel rychlého spuštění...co s tím?zkoušel sem změnit nastavení ale žádnej efekt
Manq
Profil
tomsa
Zkus na ní kliknout pravým tlačítkem myši a dát Panely nástrojů. Tam zaškrtni Snadné spuštění.

Mistr
Ale, ale Mistře. Co to ýčko? Bylo sice půl druhé ráno, ale stejně. No? :O)
Mistr
Profil
Manq
:-) Vím, vím, ujelo mi to. Omlouvám se za svůj prohřešek.
Ferdinand
Profil *
Nemůžu přijít na to, proč se mi nezobrazují ty nápovědné texty v malých okénkách když na některou ikonku v liště najedu myší. Respektive ty okénka tam asi jsou (ovšem ne vždycky), ale jsou "schovány" pod tou spodní lištou a "vyčuhuje" z nich pouze asi 1 mm z horní hrany...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0