Autor Zpráva
loko
Profil *
dobrý den,

jelikož se ve wifi sítích téměř nevyznám, poprosil bych o radu někoho více zkušeného.

mám doma připojení (A)DSL přes modem od radiokomunikací a rád bych vytvořil wifi síť tak pro max. 8 počítačů s připojením na internet. dalším požadavkem je slušný signál i přes 2-3 cihlové stěny na 10-20m od zdroje signálu. (čím víc tím líp, ale aby to nestálo moc:)
Opravdu se moc nevyznám ale předpokládám že pomoci by mi měl "wifi router?" mohl by mi popř. někdo doporučit nějaký? nějaký s dobrým dosahem?

děkuji za každou radu a připomínku.
Joker
Profil
loko:
Ne přímo WiFi router, ale AP, neboli přístupový bod. Obvykle to teda je WiFi router, který umí pracovat v režimu AP.
WiFi routery se říká i těm, které neumějí AP- tj. router sám se umí připojit do WiFi sítě (k jinému přístupovému bodu), ale k routeru se pak další zařízení připojují drátem (neboli WAN je WiFi a LAN drátová) - pro tenhle případ je to potřeba přesně naopak (místní síť bezdrátová a do Internetu drát).
zvěřiňák
Profil
loko
Já používám tento router, taky koupený na aukru a spokojenost. Jeden počítač tam mám připojenej drátem, jeden přes USB Wifi adaptér a sousedi, když přijedou na chalupu, tak se bez problému taky připojej na mojí Wifi (nemám jí schválně zaheslovanou). Mají to skoro 300m a docela to funguje. Bál jsem se, co na to Linux, ale bez problémů našel síť a jede taky.
loko
Profil *
díky za radu!
Ještě projedu internet, ale upoutal mne například http://www.alza.cz/msi-rg60se-wifi-router-d75920.htm
Budulinek
Profil
Joker
k routeru se pak další zařízení připojují drátem (neboli WAN je WiFi a LAN drátová)
tady snad jen malá opravička, že WAN (WIDE AREA NETWORK - ne WIRELESS) není bezdrátová síť, ale venkovní síť (zjednodušeně pro použití routeru slouží k připojení internetu).

Jinak osobně bych doporučoval routery od ASUSu. Mám s nimi dobré zkušenosti. Rozhodně bych v tomto případě nekupoval jen AP, protože ty obvykle neumí DHCP a je potřeba na to mít speciální mašinu. Dá se to samozřejmě nastavit i ručně, ale pak zase můžou vzniknout problémy s routováním netu a pořád je potřeba mít na samostatný stroj. Takže nejlepší je koupit router s AP. Pokud nestačí výkon antény, dá se koupit silnější.
Joker
Profil
Budulinek:
tady snad jen malá opravička, že WAN (WIDE AREA NETWORK - ne WIRELESS) není bezdrátová síť, ale venkovní síť (zjednodušeně pro použití routeru slouží k připojení internetu).
Možná jsem to nenapsal dost jednoznačně. Bylo to myšlené tak, že ten konkrétní typ routerů má WAN do WiFi a LAN porty drátové. Ne že WAN je vždycky bezdrát a LAN drát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0