Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Mám síť s Debianem a s Woknama. Potřebuju adresáře a soubory na debianu vidět v normálních oknech a upravovat je třeba PSPadem nebo prostě normálně, jako by byly lokální.

Co mám prosím na debianu rozběhnout za službu (případně jaký balíček), abych si mohl normálně nasdílet linuxový adresář, abych ho ve Windows viděl v nasdílených okolních počítačích?
Oswald
Profil
Napadá mě akorát Samba, ale bohužel neni žádná sranda jí nakonfigurovat tak, aby dělala přesně to, co člověk chce. Když narazíš na něco jinýho, tak dej, prosím, vědět, taky by mě to celkem zajímalo. Jinak do Total Commanderu existuje plugin, který umožní alespoň číst z ext2 a ext3.
Hugo
Profil
Yuhů

Jojo, imho to umi jen Samba.
Yuhů
Profil
no, díky za odpověď. O sambě jsem tušil, ale podvědomě jsem se jí bál.

tak fajn, mám konfigurák
/etc/samba/smb.cnf
a koukám na to jako tele na vrata. Čekal bych, že tam někde uvidím příklad

namapuj _tohle_ na _tohle_

ale nic takového tam nevidím. Neumíte mi někdo napsat příklad, co mám do smb.cnf napsat, abych třeba adresář
/var/www
viděl na widlích jako sdílenou složku s názvem třeba "www"? Díky moc.
thingwath
Profil
No vidíš. A kdybys měl -- tak jako já -- Fedoru, měl bys tam grafické klikátko kam by sis to hned přidal :-)

Každopádně, na konci toho vzorového souboru smb.conf by měly být nějaké vzory a příklady sdílení, v Debianu nejsou?
thingwath
Profil
No, kdybys nechtěl Sambu, asi by ještě byla možnost doinstalovat do Windows podporu NFS (via MS SFU?, nevím) a udělat to přes to :-)
cz
Profil *
no za prve je treba vyresit prava - jestli user level nebo share level (popsano v manualu) - na to je vhodne mit stejny prihlasovaci jmeno/heslo na obe masiny

nicmene zaklad pro ten share by mela byt sekce

[www]
path = /var/www
read only = no

pokud ses tam sam a nechces resit opravneni, pak guest ok = yes,
pokud to chces jen pro sebe, pak valid users = tvuj_login
thingwath
Profil
share level je možná na nastavení o něco jednodušší.
llook
Profil
O nastavení samby bylo něco v jednom článku na ábíčku: http://pda.abclinuxu.cz/clanky/show/65479
Anonymní
Profil *
BTW na tohle existuje sambí web-based udělátko, ale už nevím co je k tomu potřeba od/zakomentovat v konfugurácích. pohledej na abíčku bo na rootu.cz
Yuhů
Profil
ok, díky moc. Provedl jsem potřebné úpravy a sambu restartnul.

Teď se mi prosím nesmějte, ale jak poznám, že to funguje?
Oswald
Profil
Příkaz findsmb by měl najít ostatní počítače.

(http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/65479)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0