Autor Zpráva
Tworec
Profil
Zdravím, koupil jsem si router, který tady kdosi zmínil, mám internet na kabel a chtěl jsem z něj wifi, našel jsem si diskuzi, koupil router a všechno by bylo v pořádku, kdyby to šlo ještě nastavit ;) co jsem udělal: napojil jsem router do zásuvky, do něj jsem strčil kabel od netu a našel jsem si ten router v nb, připojil jsem se, nastavil jsem si dhcp v IP, našli se, ale problém je, že už v té síti nb+router nemám internet. Na routeru je napsaná nějaká IP adresa, já používám na internet moji IP adresu, DNS (bohužel nevím, co to je) jsem si opsal a napsal do nastavení a internet poád nejde.
Pokud tomu někdo rozumí a pomůže mi, budu moc rád.
Joker
Profil
Tworec:
Máte IP adresu toho routeru nastavenou jako bránu pro připojení k Internetu?
Tworec
Profil
nemám, zkusil jsem to udělat, ale nefunguje to. Když nastavím IP routeru jako bránu, kterou adresu mám nastavit jako moji IP?
Tworec
Profil
zkusil jsem už hodně kombinací, ale nic mi nefungovalo
Tworec
Profil
mám tady IP adresu routeru, IP adresu počítače, když jsem připojený kabelem, bránu když jsem připojený kabelem a DNS věci
Tworec
Profil
tak jsem přemýšlel, dá se změnit IP adresa routeru? Jestli ano, jak?
Tworec
Profil
Tak už nepotřebuju poradit, po dlouhých hodinách jsem na to konečně přišel..
Tworec
Profil
a jelikož tady není nic vyřešené, může kdokoliv tuhle diskuzi klíďo smazat
Joker
Profil
Tworec:
Tip: Registrovaní mohou své příspěvky upravovat, nemusejí pořád přidávat nové ;-)

Dodám obecný postup ke zjištění, kde je problém:
1. ping google.com
(pozn.: ten ping se píše do příkazové řádky... ve Windows: start, spustit, napsat "cmd", enter... přičemž výsledkem "funguje" se rozumí, že přijdou nějaké odpovědi a "nefunguje" je, že to píše "vypršel časový limit žádosti", "hostitele se nepodařilo nalézt" nebo podobné hlášky.)

- pokud funguje a přesto nejde prohlížet weby, je problém někde v nastavení prohlížeče

2. ping nějaké určitě dostupné IP adresy (například 74.125.127.100 je Googlu)
- pokud funguje a nefunguje 1, je problém s DNS

2b. ping <IP adresa DNS>
- pokud nefunguje, nejspíš není spojení k DNS (teoreticky je ale možné, i když nepravděpodobné, že DNS úmyslně neodpovídá na ping)

3. ping <IP routeru> anebo zadat IP routeru v prohlížeči (obvykle se tak spouští administrace routeru)
- Pokud nefunguje, není spojení mezi počítačem a routerem.
DoubleThink
Profil *
já používám na internet moji IP adresu
Proč? Router má určitě vlastní DHCP, přidělí síťové parametry (IP, bránu, adresy DNS serveru, ...) klientům sám. Ve Windows nechej automatické nastavení.

DNS (bohužel nevím, co to je)
Ale? Nejdřív Google a teď už ani Wikipedie nefunguje, tss.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0