Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, mám doma 3 počítače a jedno připojení přes CDMA, chtěl bych aby se všechny najednou mohli připojit na internet s jeho pomoci. Proxy program - třeba win proxy pouzivat nechci. Moje predstava by byla vzit dalsi (i slabe) pc a na nej nainstalovat linux - bez grafického prostředí. A do toho linuxu připojit počítače přes sítovou kartu. Ten linux by byl připojen na internet přes cdma. Resp. ty stanice by se připojovali přez něj. Na stanicích bude win, ale myslím že pro internetové požadavky je to jedno. Podotýkam jedná se o domácí síť- nemusí se lámat hlava s nějakými hesly pro stanice atd ...

Koukal jsem na Sambu - ale její možnosti mi přijdou až zbytečně velké.
Víte někdo ? Třeba nějáký článek. ...

Moc Díky ;
thingwath
Profil
Článků najdeš pytle, projdi si root.cz nebo abclinuxu.cz, najdeš tam co je potřeba.

Samba s tímhle nesouvisí, její možnosti jsou skutečně velké, ale týkají se něčeho jiného ;-)
Anonymní
Profil *
A nemuzes mi prosim dat rovnou na nejaky link :?
tark
Profil
Nemá smysl. Ten počítač ti sežere strašně moc energie. Osobně doporučuju router Asus WL-500g -> ten má "linuxový firmware" a jedni "borci" udělali firmware, který podporuje CDMA, takže v zásadě jen připojíš modem do routeru, vyplníš ve webovým rozhraní přihlašovací údaje, stanice připojíš do routeru a nastavíš na nich IP + DNS z DHCP serveru. A máš net jak na ethernetu, tak na wifi (který je mmj. vypínatelný).

víc na http://koppel.cz/cdmawifi
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0