Autor Zpráva
Axamith
Profil
Při startu Pc se mi přihodila nezvyklá situace. Po zapnutí PC se zobrazí logo základní desky, začne bootování a následuje výpis s chybovým hlášením. ( viz. obrázek ) Předpokládal jsem nějaký konflikt pamětí, postupně jsem vytáhl jednotlivé paměti a úspěch se nedostavil. Pak jsem si uvědomil, že hláška se týká ROM paměti, ne RAM Máte někdo ponětí, co s tím ? Děkuji za rady
DoubleThink
Profil *
Tvůj BIOS se zdá se pokouší bootovat operační systém ze sítě. Zkontroluj nastavení BIOSu.
Axamith
Profil
Tak to je pro mě záhada, jedná se o samostatný PC, nikdy nepřipojený k síti. Nejsem si vědom, že by se v poslední době ( cca půl roku ) někdo šťoural do BIOSu.
Budulinek
Profil
Axamith
Přesně tak, je to bootování ze sítě. Může se tím instalovat třeba OS pomocí netinstallu, logují se tak informace o PC a podobně. V BIOSu stačí změnit boot sekvenci, hodit bootování z LAN na poslední místo, nebo někde v nastavení zakázat bootování ze sítě (bootuješ pomocí PXE, tak hledej tohle). Jinak to ale ničemu nevadí.
Axamith
Profil
Všem děkuji, odpoledne to zkusím rozchodit.
Budulinek Jinak to ale ničemu nevadí. Ale vadí, nejede PC :-(
Budulinek
Profil
Axamith
To by nemělo. Pokud není zapojen v síti (nebo je, ale nspojí se se serverem a nedostane IP adresu), pak by měl normálně pokračovat v bootování. Z té fotky, co tu je je vidět jenom to, že projede PXE boot, kterej skončí tak, že nedostane IP. Tím to skončí úplně nebo je ještě něco dál?

V první řadě bych mrkl do BIOSu a podíval se na nastavení disků, bootování a podobně. Řekl bych, že to bude špatným nastavením...
Axamith
Profil
Budulinek Tak jak je vidět na fotce to skončí. Pouze ten poslední řádek co chvíli zmizí, šrotuje a zase se objeví. Další procesy se již nespustí.
Budulinek
Profil
Axamith
Tak pak jak říkám, mrknout do BIOSu a poštelovat to tam... Mělo by to pak jít
Axamith
Profil
moc díky, snad to zvládnu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0