Autor Zpráva
kvído
Profil *
Dobrý den, prosím o radu. Potřebuji přeinstalovat operační systém Windows XP Home na svém počítači. Nemohu však najít instalační CD Windowsů, které bylo součástí počítače při koupi. Našel jsem jen instalační CD Windowsů XP, které bylo dodáno s naším druhým počítačem, který je však již nefunkčí.

Moje otázka zní: můžu použít k přeinstalování mého operačního systému cédéčko windowsů, které jsou již nainstalovány na jiném (již vyřazeném) počítači? Je to legální? A je po přeinstalování operačního systému nutné jej znovu aktivovat?

Děkuju.
nightfish
Profil
pokud jsou obě verze windows shodné (tedy buď obě OEM nebo obě retail a zároveň obě Home nebo obě Professional), tak problém nebude
reaktivace přeinstalovaných windows je nutná
kvído
Profil *
Ano, obě verze jsou Home. A oba systémy byly již nainstalovány při koupi těch počítačů.

Ještě se zeptám, jestli se při reinstalaci někde musí zadat Product Key. A kde ho vlastně můžu zjistit?
nightfish
Profil
Ještě se zeptám, jestli se při reinstalaci někde musí zadat Product Key. A kde ho vlastně můžu zjistit?
ano, product key to zřejmě chtít bude, zjistíte ho z nálepky na skříni
kvído
Profil *
OK, takže, abych si to sesumíroval: bude legální, pokud u počítače s aktivovaným operačním systémem Windows XP přeinstaluji operační systém s jiným Product Key, který již byl dříve naistalován na jiném počítači a pak to aktivuji?
Mike8749
Profil *
kvído
pokus dany produkt key byl od OEM verze windows, tak to legalni nebude

pokud to je PK od plne, tedy krabicove verze windows, tak to legalni bude
Mike8749
Profil *
a co ti brani pouzit product key tech windows co tam nainstalovany uz mas?
kvído
Profil *
Mike8749: No v podstatě nic, jenom mě to nenapadlo. To je vlastně super nápad. Přeinstaluji tedy operační systém pomocí CD, které patří k jinému počítači a pak tam vložím svůj Produkt Key.
kvído
Profil *
Tak jsem snad s úspěchem přeinstaloval operační systém, ale teď mám problém s ovladači. Zazálohoval jsem je pomocí programu Driver Genius. Vznikly mi složky, ve kterých je vždy spousta souborů. Mám to uložený na flashdisku. Jak mám postupovat dál?
Mike8749
Profil *
pripojit flash, nainstalovat Driver Genius a tam pouzit prikaz Restore drivers
kvído
Profil *
Mike8749: Hotovo, mám to. Sice to nefungovalo na všechny ovladače, protože mám jen patnáctidenní verzi, ale aspoň na tu grafiku jo. A tu jsem potřeboval jako sůl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0