Autor Zpráva
jarda33
Profil *
Ahojte,
potřeboval bych poradit jak upgraoudnout BIOS.

Současný BIOS: ASUS M2N-SLI DELUXE ACPI BIOS Revision 1203

Tady jsem pak našel nějaké věci od mého výrobce, angličtina moje není moc dobrá a chtěl bych PC ještě rozjet. Tak jestli byste mi prosím Vás mohli poradit jak na to. Tady ta stránka:

http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=en-us

Díky.
Plaváček
Profil
jarda33

Upgrade BIOSu není triviální záležitostí. Mohu se zeptat, z jakého důvodu po něčem podobném toužíš?
Bubák
Profil
Pokud je jediný důvod, že chceš updatovat BIOS, tak pro update BIOSU není důvod, nic ti to nepřinese a pokud se náhodou nepovede, máš "vyděláno".
Mastodont
Profil
jarda33
Máš fungující UPS? jestli ne, tak na to pro jistotu zapomeň.
pEeLL
Profil
jarda33
nevim jak presne u tve desky ale jinak jsou tri moznosti.

1, flash program je primo do windows. normalne v nem otevres stazeny bios a das update
2, flash program je soucasti biosu. vtom pripade spustis a z diskety/flashky nahrajes novy bios
3, udelas si boot disketu/flashku nahrajes na ni flash program a bois. das bootovat z flash, z prikazove radky pustis flash program a vnem nactes bios.

kazdy z techto postupu dovoluje stary bios nejprve zalohovat tak to udelej.

pokud nemas k updatu duvod a jde ti jen o to mit "nejnovejsi" kasli na to. taky si uvedom ze update ti prepise vsechna nastaveni v biosu na default takze je budes muset znovu nastavit jinak se taky do windows nemusis dostat nebo bude pc nestabilni.

pokud by se ti to nepovedlo a pocitac jiz nenabehl tak se hlavne v nicem nerypej hod to do servisu, na flashce jim dej ten novy a raci i ten zalohovany bios a za cca 300kc ti to daji dohromady

Mastodont
jak caste mate vypadky elektriny? to by musela byt hrozna nahoda.
jso
Profil *
jak caste mate vypadky elektriny? to by musela byt hrozna nahoda.
ale znáte to, když se daří, tak se daří ;)
zvěřiňák
Profil
jarda33
Tady máš celkem podrobný návod jak na to. Starosti začnou, až když se to nepovede. Takže směle do toho.
Mastodont
Profil
pEeLL
V průměru tak 2x do měsíce. A náhoda je svině.
jarda33
Profil *
Já jsem věděl, že to nebude jen tak. Zkusil jsem to přes Asus update a OS už nenajel tak jsem dopadl:

http://img1.imgup.eu/bios.jpg

nevíte co s tím, aby se to dokončilo vpořádku?

A jak psal pEeLL ten postup č.2, h´mohli byste to upřesnit. Díky.
Mike8749
Profil *
jarda33
pokud si s tim jeste nic neudelal, tak dat znova Flash
jarda33
Profil *
Ten Flash jsem dal a dopadlo to jak jsem napsal.
pEeLL
Profil
jarda33
na obrazku mas ze se nezdarila verifikace a ze mas hned zkusit flash znovu zkusisl jsi? opet se nepovedlo??

postup dva zalezi na tom jestli tvoje deska ma vsobe program na flashovani. bud se pousti nekde v biosu nebo pri startu stiskem nejake klavesy. v manualu mas jinak vsechny moznosti flashe popsane. musis to znej vycist.
jarda33
Profil *
Jo s tím flashem jsem to zkoušel asi 3x a pak jsem strávil hodinu nad opravou woken.

V nabídce tools mám něco s Flashem teď přesně nevím. --> a to půjde updatovat přímo z toho Biosu jo?

Mám tam možnost: ASUS EZ FLASH 2, po najetí na to mi napsalo přímo RUN, ale odvahu spustit to prozatím nemám, jak nevím co to je.
pEeLL
Profil
ano to je ono. v manualu je podrobne popsane krok za krokem jak postupovat. urcite i s obrazky. pokud si s anglictinou nebudes jisty rekni nejakemu znamemu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0