Autor Zpráva
4li
Profil
Ahoj.

Na mojom fotaku Panasonic TZ3 som nafotil fotky na SD kartu (Apacer 2GB). Po vlozeni do PC hlasi, ze ju chce sformatovat. Po vlozeni spat do fotaku hlasi, ze ju chce sformatovat. Je nejaka moznost dostat sa k tym fotkam?

Dik za radu.
Budulinek
Profil
Už mi pár lidí říkalo (pozor, nejde o žert), že pokud zlobí nebo zdechne karta (především SD) je dobré s ní hodit silně o zeď, nebo ji dát na chvilku do lednice či do mrazáku. Prý to pomáhá. Já osobně jsem s kartou naštěstí žádný problém neměl, takže nemůžu potvrdit...

Ten hod bych asi neriskoval, maximálně jako poslední možnost, ale tu ledničku prubnout můžeš :)
Bubák
Profil
. Po vlozeni do PC hlasi, ze ju chce sformatovat. Po vlozeni spat do fotaku hlasi, ze ju chce sformatovat.
A formátoval jsi ji? Pokud ano, tak máš smůlu.
Pokud ne, pro jistotou přesuň ochranu proti zápisu (aby na kartu nešlo zapisovat) a můžeš zkoušet různé programy na obnovu dat, některé jsou dokonce specializované na fotky, přesněji JPEG obrázky, což je ve tvém případě totéž.

Pokud pro tebe mají fotky velkou cenu, můžeš zkusit nějakou specializovanou firmu. Cena záleží na složitosti a cenu se dozvíš předem.
Joker
Profil
Budulinek:
je dobré s ní hodit silně o zeď, nebo ji dát na chvilku do lednice či do mrazáku.
Jak může pomoct hození o zeď? :-) Maximálně kdyby byl uvolněný nějaký kontakt, že by se zase spravil... ale na to by snad stačilo i jen zkusit promačkat ty kontakty.

To s mrazákem jsem slyšel pro klasické harddisky. Kdysi dávno jsem to dokonce i zkoušel a fakt to fungovalo! Teda, částečně: Harddisk najel, snad se mi povedlo i něco zkopírovat, ale po chvíli zase umřel.
Nemám ale tušení, proč to zmrazení vlastně pomohlo a jestli by to fungovalo i na paměťovky.
J&a
Profil *
photorec

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0