Autor Zpráva
peta
Profil
Uz asi mesic pozoruji pri pripojovani k FTP vetsi vypadky nez obvykle. Muze to zpusobit virus?
Jak se to projevuje?
Pokusim se pripojit pres Far k FTP a nekdy mne pripoji, jindy ne. A skonci s chybou 500 (tusim Cannot be connect).
Nebo pro zmenu mne pripoji a nedovoli kopirovat. Neco se zkopiruje, neco ne, skonci to hlaskou 550 neco, jakoze nesedi delka souboru (coz by vir byt mohl, ze se pokousi neco pripsat na konec, jenze i do jpg?).
Oboji se projevuje celkem nahodne, avsak dost pravidelne, proste skoro nic nezkopiruji.

Naposledy, pred mesicem, nez to zaclo, jsem si nahral z webu ctecku PDB e-book, docReader.exe, asi 500kB. Je mozne, ze by si to rozbalilo nejaky programek a spustilo mezi procesy? Zatim jsem to tak dukladne neproveroval, ale treba mel nekdo podobny problem.

Zajimave je, ze to neodchytilo AVG. Ted zkousim dukladny test.
Vypada to, ze to je nejaky programek, ktery se povesil primo na komunikaci FTP nezavisle na pouzitem programu.
Pak jeste zkusim takove veci jako regCleaner a pod.

OT
Ano, ano, mam zkusit priste jinou ctecku. Problem je, ze ja nutne potrebuji i zaheslovane PDB prevest na TXT (prevadim na htm, nastavim si font, velikost, barvu popredi, pozadi, aby se to proste dobre cetlo, coz v programech je primo porod vyklikavat proti jednomu ctrl+c /v) a rozumna ctecka to samozrejme nedovoli, pac by se tak mohli snadno sirit neautorske kopie. Ikdyd, ono, naskenovat knizku neni problem. staci zajit k nekomu do firmy, kdo ma rychlo-skener/kopirku, ktery umi i listovat a pak vysledne obrazky pustit pres nejaky OCR program, ktery umi cestinu.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Bubák
Profil
Pokusim se pripojit pres Far k FTP
Zkusil jsi jiný FTP program? Jaký byl výsledek?
Zkusil ses připojit k FTP v Linuxu? Jaký byl výsledek?

OT
htm je náhradní microsoftí koncovka HTML souborů z doby, kdy jejich OS umožnoval jen názvy souborů v konvenci 8.3
peta
Profil
Ted to treba funguje normalne.
Test AVG v nouzovem rezimu (oznacovan avg za z prikazove radky) nenasel nic. Jen par zamcenych souboru.

Zkusil jsem FTP ten samy program zde a na notebooku, delsi dobu a delal potize.
Zkusil jsem v tu samou dobu ten samy program zde a vedle na pc a tam jel, tu ne. Asi 3x pro overeni, ze jsem se netrefil na nejaky vypadek.
TC jsem zkusit chtel, jenomze po nakopirovani do Host si stejne zapisoval konfiguraci ftp kamsi do zakazanych slozek a bez toho mne nepripojil. (on tam uz nainstalovany je, jen protoze jsem nemel prava, tak mi to neulozil, takze jsem si udelal jeho kopii do slozky, kam ukladat muzu, ale vysledek byl stejny)
Cili, kdyz to shrnu, ani jedno z toho jsem zatim nezkusil. Oboji zkusim, az to zas vypadne. Dik.
Bubák
Profil
TC jsem zkusit chtel, jenomze po nakopirovani do Host si stejne zapisoval konfiguraci ftp kamsi do zakazanych slozek a bez toho mne nepripojil.
Pomocí TC se jde připojit jednorázově, aniž ny uložil nastavení FTP připojení.
V nastanení TC lze znolit jiné místo pro uložení *.ini souborů, než je výchozí umístění.
Existuje USB verze programu TC, vše se zapisuje do složky, ze které byl TC spuštěn.

Pokud nepoznáš nerozeznáš výpadek od viru, tak to bude nedostatek zkušeností nebo paranoia.
peta
Profil
Bubák ... jakoby padali z nebe :)
Treba taky odchazi sitova karta. Jenze web normalni jede.
Mel jsem uz jeden vypadek. Zmenil jsem ip na jinou, fungovalo, zmenil zpet, fungovalo.
Na vypadek site jsem se ptal prislusneho spravce a rikal, ze server neni ani pretizen, ani nevi nic o vypadcich ani pry nemenil nic v nastaveni.
Takze stale jsem na zacatku. Jenom vim, ze na pc vedlo to jelo, kdyz mi to nejelo a to v razsahu asi 30s nez jsem presel a zkusil.
A take vim, ze AVG v nouzovem rezimu nic nenaslo. Bud je to novy vir, extra maskovany nebo jiny problem. Navic je zrejme primo napojen na FTP a tim obchazi nutnost zavirovat pc.
Regcleaner tez nenasel nic neobvykleho.
AW-personal od lavasoftu mi na notebooku tez nic nenasel.

U toho FTP mam bezne pusteny FF a nejake stranky. Vcera jsem tam mel nekolikrat spustene google. Neni mozne, ze by to byla nejaka chyba FF?
Nebo jsem asi pres pul rokem resil problem AVG, pak nainstalovali SP2 na XP a zablokovali se vsechny http. ftp a https fungovalo. Co s tim? pomohlo kompletne odinstalovat avg a nainstalovat znova.
peta
Profil
Ted napriklad jsem se pripojil, chtel kopirovat a nic. Dal jsem esc a zkusil to znovu a jelo (Far).
K testovani jineho programu jsem se zatim nedostal, pac to vzdycky naskocilo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0