Autor Zpráva
CabbageTree
Profil *
Nazdárek,

taky Vás s*re, že některá systémová okna WIN nejdou zvětšit? Když např. instalujete nová písma musíte skrolovat v okénku velikosti poštovní známky, ačkoli je v něm list třeba na A4? A nebo když máte najít složku ve stromové struktůře...

Nejde to v registrech třeba nějak poladit, aby to celé okno šlo natáhnout přes 100% plochy monitoru?

DoubleThink
Profil *
Tento dialog pochází ještě z Windows 3.1. Těžko říct, proč u písem zůstal. Písma proto instaluji normální přetažením do složky - funguje to stejně.
CabbageTree
Profil *
To jo. Jde mi o ty ostatní a hlavně o princip. PROČ to takhle je? Copak nikoho nerozčiluje, že má 30" displej a stejně musí skrolovat v vokýnko čtyři na čtyři?

Konfigurace tiskárny, nástroj konfigurace systému - msconfig,...tohle všechno je jen o skrolování. Navíc nechápu, proč maximalizace cmd zabírá jen půl obrazovky - vlastně, proč něco zvětšovat, když mám myš a skroll... achjo.
Miloš
Profil
CabbageTree:
maximalizace cmd zabírá jen půl obrazovky
bo maximalizuješ blbě. Zkus Alt+Enter. Jinak ale souhlasím, ta malá okna jsou hovadismus.
CabbageTree
Profil *
Jojo, pravda, Alt+Enter to konečně hodí do dosovskýho módu celý. Super typ, díky.
imploder
Profil
CabbageTree
Proč: prostě to tak naprogramovali a dodnes to nikdo nevylepšil. Nástroje jako přidávání písem, příkazový řádek nebo msconfig navíc běžný uživatel využije zřídka, takže jak pohodlné mají tyhle věci ovládání není až tak důležité. Pokud tě to hodně štve, tak můžeš napsat MS, třeba to opraví, pokud se to dá jednoduše spravit. Taky můžeš zkusit Windows 7, má UI hodně vylepšené, jak v něm ale vypadá zrovna to, co popisuješ, nevím.

Ve Windows je víc případů, kde ovládání není vyřešeno ideálně: např. taková nabídka Start: proč když chci spustit nějaký program, tak abych se dostal do menu s programy, tak musím nejdřív zmáčkout Start, tam něco vybrat a až pak tam jsem? Nebylo by lepší kdyby se tam dalo dostat na jedno kliknutí nebo zmáčknutí klávesy? Od WinXP je přímo ve Startu několik nejpoužívanějších aplikací, ve všech od Win2000 a Win98 pak existuje QuickLaunch, takže je to lepší.
QuickLauch taky má jako řešení spouštění aplikací mouchy:
- můžu mít jenom pár tlačítek - jinak to moc ubírá místo taskbaru; když jich mám víc a schovávají se, tak na zobrazení skrytých musím klikat na takovou pidišipečku - je otrava se do ní strefovat
- každá aplikace musí mít jinou ikonu, aby byly poznat

A to tyhle věci v systému používá každý a pořád (pokud teda používá Windows tak, jak výrobce zamýšlel, a neochcává to např. instalací KDE :)), takže teoreticky by měly být co do jednoduchosti a rychlosti používání co nejpromakanější.
Miloš
Profil
imploder
QuickLauch … můžu mít jenom pár tlačítek - jinak to moc ubírá místo taskbaru;
NIkoli nutně – je-li na monitoru dost místa (což v mém případě při 1360×1024 je), můžeš si quicklaunch vytáhnout jako samostatný řádek nad taskbar. Tak už to mám několik let a je to pohodlné.
Mistr
Profil
imploder
když jich mám víc a schovávají se
Ten prostor pro QuickLaunch se dá zvětšit, ale to zajisté víš. Ať už do šířky, kdy to pak ovšem - jak jsi poznamenal - zabírá místo na liště, tak do výšky. Prostě bys tu spodní lištu měl dvou, tří či více řádkovou.
DoubleThink
Profil *
PROČ to takhle je?
Asi programátor, který udělal instalátor písem, před 20-ti lety umřel a u MS si toho ještě nikdo nevšiml.
imploder
Profil
NIkoli nutně – je-li na monitoru dost místa (což v mém případě při 1360×1024 je), můžeš si quicklaunch vytáhnout jako samostatný řádek nad taskbar. Tak už to mám několik let a je to pohodlné.
jj, to vím že jde. Stejně by ale bylo lepší mít na liště přímo nabídku Programy.

Podobný problém jako tady CabbageTree zmiňuje je i na některých webových stránkách a aplikacích - např. PHPBB má dost malé okýnko na psaní příspěvku. Taky to zdá se nikdo neřeší.
CabbageTree
Profil *
Asi programátor, který udělal instalátor písem, před 20-ti lety umřel a u MS si toho ještě nikdo nevšiml.

Jojo, tam bude určitě ten zakopanej pes! Když se nad tím zamyslím v globálu, museli už takhle přijít o ohromný množství těch původních programátorů a ještě to prostě nikdo nezaregistroval...

Uff

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0