Autor Zpráva
northon
Profil *
Ahoj,
Tohle je už moje druhá probděná noc nad výběrem verze, licence, typu, druhu, balení a dodání.
Heslo MS "Jednoduší - Lepší" mě fakt pobavilo, jsou v tom takový zmatky, že bych ted hned přešel na Appla(ale nemám na to:D).

Nicméně.Vybírám operační systém pro nový komp, který si sám složím.

Hledám takovou verzi Windows, která umožňuje zdarma klidně ihned a napořád rozběhnout Windows7 (32bit), není pod licencí OEM, není to legalizační sada a je v češtině. Počkám si klidně až Windows7 vyjdou, ale hlavně chci mít možnost legální instalace na více počítačů. Je to možné?

V Alze u krabicových verzí Windows Vista není ani zmínka o licenci znamená to, že to můžu mít na 10 počítačích najednou nebo, že to zamlčeli? Můžu Upgradovat z Windows Vista CZ na full Windows 7 CZ pod licencí pro více počítačů za přijatelnou cenu?

Pokud úspěšně upgradnu Win Vista Business CZ dostanu Windows 7 Professional CZ nebo Home basic?

Jaký je rozdíl mezi krabicovou verzí(licence?) a verzí dvdčka v obalu(OEM)?(viz alzasoft)

Děkuji předem, Mrkvosoft vám to zaplať.
Miloš
Jediné co vím, že OEM licence je vázaná na jeden konkrétní počítač, respektive na základní desku, tzn. že když ti počítač umře, můžeš instalačku zahodit, protože tyto W. na jiný počítač nainstalovat nesmíš.
Oproti tomu krabicovou verzi můžeš (poté, co ji z jednoho počítače smažeš) nainstalovat na jiný počítač.

Chceš-li ovšem W instalovat na několik počítačů zároveň, budeš muset hledat nějakou multilicenci.

A v jednotlivých verzích se už od doby WV nevyznám.

Moderátor DoubleThink: Bláboly jsem si dovolil škrtnout
DoubleThink
Profil *
Jak funguje (re)aktivace Windows Vista a jak je počítán otisk hardwaru popsal před časem Radek Hulán.
Miloš
DoubleThink:
Nevěděl jsem, že u MS změnili podmínky pro OEM. Doposud jsem vycházel z jejich vlastních stránek.
Zjevně má RH novější informace; akorát mě zaráží, že jsem na mnou odkazovaných stránkách nenalezl informaci o možnosti výměny základní desky; není na nich uvedeno, pro jaká windows platí, pročež mám za to, že jsou platná obecně; a čtu tam pouze o nemožnosti měnit desku:

Četl jsem v licenční smlouvě o možnosti upgrade hardware v případe OEM licence. Nakolik mohu upgradovat svůj hardware aniž by OEM licence zanikla? *** Možné je upgradovat jakoukoliv součást počítače s výjimkou základní desky. … Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft. V těchto případech je vyžadován důkaz o výměně základní desky, například potvrzení servisního střediska nebo jiné doložení poruchy základní desky a nutnosti její výměny.

OEM licence je vázána na počítač jako celek. V případě, že dojde v počítači ke změně některých komponent, například přidání operační paměti, výměně pevného disku, přidání rozšiřujících karet, je možné provést reaktivaci OEM licence Windows. V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a zákazník si musí zakoupit novou licenci Windows. Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft. V těchto případech je vyžadován důkaz o výměně základní desky, například potvrzení servisního střediska nebo jiné doložení poruchy základní desky a nutnosti její výměny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: