Autor Zpráva
ybznek
Ahoj, potřeboval bych si udělat USB prodlužku.
Jakou mi doporučíte délku? Údajně je to max 5 metrů, ale pokud dám tolik, bojím se, že 5m+ztráty na spojích to přestane fungovat.
Jaký kabel můžu použít? Jestli při takové délce nebudou dělat hodně okolní vlivy? Chtěl bych použí stíněnou dvoulinku= 2 dráty, kolem každého je vlastní stínění, Nebo telefonní kabel.
nightfish
existuje důvod, proč si nekoupit již existující prodlužku? např. http://eshop.poi.cz/?Mode=Sti&StiId=473
ybznek
nightfish
v podstatě existuje, pokud ho neseženu v tomhle malem městě, tak z eshopu zaplatím za poštovné docela hodně, oproti ceně kabelu
johnl
nightfish:
Já bych řekl že pokud to ybznek vyrobit umí tak výrazně ušetří (mě usb kabel (asi 3m) a 2 koncovky vyšli zhruba na 100KČ) ;)

ybznek:
Mám prodlužku asi 3M (spíš 2.5 :)) a funguje mi bez problému.. Možná je o trošku pomalejší ale mě to ani nepřipadá :)

//Všimli jste si jak často používám ty smajlíky?
ybznek
johnl
to je pravda, tohle je za 300,
5 metrů kabelu bude za 40 kč, a koncovky budou pár (desítek) korun. takhle budu mít kabel taky za 100kč

Já to chci na wifi, abych ji mohl dát na dobré místo s příjmem a notebook si vzal kam potřebuju
johnl
ybznek:
To nevím jestli bude fungovat (stím zkušenost nemám) ale router (připojený na pevnou linku) mám taky spojený pomocí 7 metrového drátu a funguje (mám rychlost internetu asi 380 kByte/s) :)

//Ale vím že kámoš má taky wifi připojenej k lince pomocí asi 4M kabelu a internet na notebooku mu docela jde :)
ah01
ybznek
Ta prodlužka, na kterou odkazuje nightfish je aktivní - není to jen kabel. V jedné koncovce je něco jako USB hub, který zajišťuje, že to bude fungovat i na delší vzdálenost, můžeš jich za sebe zapojit víc a dosáhnout až 25m (víc to nejde, to je limit USB protokolu).

Ten limit 5m není kuli ztrátám na kabelu, ale hlavně kuli časování USB protokolu.

USB používá kroucenou dvojlinku, takže pokud použiješ kabel jiného typu, dost pravděpodobně to na tuto maximální vzdálenost nebude fungovat - viz http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Cables

johnl
spojený pomocí 7 metrového drátu
To máš pomocí USB?
johnl
ah01:
„spojený pomocí 7 metrového drátu“
To máš pomocí USB?
Tohle mám telefoní kabel

Ale ten kámoš to má pomocí USB :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: