Autor Zpráva
polk
Profil *
Dobrý den,
vypl jsem pc a ráno zase zapl a jede a najednou vyskočí a je tam na výběr

Nouzový režim
Spustit systém běžným způsobem
atd..

tak dám to spustit a jede ale potom se objeví modré a hned se to resetne.
Můžete mi pls poradit?
polk
Profil *
Když dám Nouzový režim také se retne a nemám to jak zálohovat
DoubleThink
Profil *
Pomohla by verze OS, v každém případě můžeš zkusit obnovení systému nástrojem, který je na instalačním DVD. Tvůj problém ale vypadá spíš na závadu hardwaru.
Joker
Profil
Čili systém při každém startu padá do modré obrazovky smrti?

Varianta A:
Použít instalační médium od operačního systému a zkusit opravit instalaci. Možná bude nutné pak přeinstalovat všechny programy (ale to nejspíš bude nutné tak jako tak).

Varianta B:
Stáhnout (na jiném počítači) a vypálit nějakou Live distribuci Linuxu (která jde nastartovat přímo z toho média, na kterém je vypálená). Následně dát médium s Linuxem do počítače a nastartovat systém z něj. Pokud počítač tvrdohlavě startuje systém z disku a ne z CD/DVD mechaniky, bude potřeba nastavit v BIOSu, aby se systém nejdřív hledal na CD/DVD a až pak na disku- jak se dostat do BIOSu a nastavit to viz manuál od základní desky.
Pokud se Linux nastartuje, zkusil bych připojit disk a zazálohovat data.
Následně přeinstalovat systém.

Může se stát, že problém je způsobený nějakou chybou disku a data nepůjdou přečíst. Pak pomůže asi leda specializovaná firma na záchranu dat, pokud jsou data tak důležitá.
polk
Profil *
Je to XP Professional a prostě se načte a je tam to spustit..., stav nouze a další a dám to spustit.. a nahodí modorou a je tam cosi ale nestihnu nic přečíst ani písmeno a zase retne.
imploder
Profil
polk
Něco takového se u nás s Windows XP jednou taky stalo - po vypnutí natvrdo další den už systém nechtěl nastartovat. Pomohlo instalační CD od Windows XP - je tam možnost "opravit systém". Už si to přesně nepamatuju - proběhlo něco na první pohled velice podobného normální instalaci Windows XP, kdy nebylo vůbec jasné, co se vlastně v počítači děje - ale pak Windows naběhl a všechno v něm bylo nainstalované jako předtím. Nerozumím tomu, co se rozbilo, ani jak se to spravilo, nicméně stalo se. Můžeš to taky zkusit, ale jestli to pomůže (a naopak třeba Windows nerozbije úplně), netuším - nevím, co to dělá.

Prostě na instalačním CD je možnost "opravit systém" a něco to dělá.
Mistr
Profil
polk
tak dám to spustit
A co když neklepneš na nic? Občas tam bývá informace, že si máš vybrat do 20 - 19 - 18 -... sekund. Zkoušel sis nevybrat nic a nechat to počítání doběhnout do konce?
DoubleThink
Profil *
Zkoušel sis nevybrat nic a nechat to počítání doběhnout do konce?
To není moc užitečná rada, po vypršení limitu se zvolí vybraná varianta, což bývá většinou normální spuštění.
Mistr
Profil
DoubleThink:
po vypršení limitu se zvolí vybraná varianta, což bývá většinou normální spuštění
Před časem mne potkala podobná situace. Také jsem se domníval, že dojde k tomu, co popisuješ. Když mi dal počítač na výběr z různých alternativ, také jsem volil různé nabízené možnosti, avšak počítač se u každé varianty po chvilce sám resetoval. Když počítač spustil druhý den tatík, nechal odpočítávání doběhnout na konec a počítač se mu normálně spustil.

Nedokážu si sice takové počínání počítače vysvětlit, přesto jsem to zde zmínil.

Pravda, netuším, zda měl tatík stejnou nabídku jako já. Pouze se domnívám, že ano. S ohledem na jeho znalosti počítačů s přihlédnutím k jeho věku se to stejně asi v životě nedozvím.
polk
Profil *
No tak pc dám opravit kámoš mi to udělá tak jsem se jen tak ptal jestli bych to já nezvládl. A nechal jsem to doběžet dokonce i
Tworec
Profil
jednou se mi kamarád hrabal v biosu, protože jsme byli mladší a poprvé jsme chtěli sami zkusit formátování. Bylo u toho asi pět lidí a najednou začal dělat můj počítač něco podobného. Nakonec jsem to vyřešil vyndáním baterky na cca 10 vteřin.
grukar
Profil *
Při spuštění Pc mi nechce naběhnout systém.Naběhne až po několika pokusech přičemž musím počítač natvrdo vypnout.
Přitom se počítač chová jak při běžném provozu.Bylo mi řečeno že by to mohl být odcházející zdroj. Je to možné? Na monitoru mi při zapnutí naskočí hláška že není příjem dat.
Katy
Profil *
Dobrá den,mam takopvý problém...můj bratr si spustil hru a když jí vypl tak se ikony a uplně všechno strašně zvětšilo a nevím jak to dát do normálí velikosti jako to bylo...i když zapnu internet je tam všechno moc veklý...Zkoušela sem i restartovat počítač alůe nic...můžete mi prosím poradit?
panther
Profil
Katy:
můžete mi prosím poradit?
přenastav si rozlišení monitoru na hodnotu, jak bylo dříve.

Tvůj dotaz se moc netýká tvorby webů a podobně. Pokud si s přenastavením rozlišení nebudeš vědět rady, vyhledej pomoc u specializovanějších fór.
mazoivo
Profil
nejde mi spustit pc stale to chce boot media nevie niekto co stym
Chamurappi
Profil
Reaguji na mazoiva:
Porušuješ závazné pravidlo a cpeš se do naprosto nesouvisejícího dotazu, budeš smazán.
Na základě tohoto popisu bych si tipnul, že tvé PC chce bootovací médium.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0