Autor Zpráva
miguel
Profil *
Mám PC s MB Via a Celeron 466. Je to stary asi 4 roky. Poslední dobou mi dělá problémy. Chci ho normálně zapnout, zabliká červená dioda HD a cdromka a pak nic. Nepipne ani jednou. Několikrát ho natvrdo resetuju, pak občas chytne. Načte se Bios, objeví se tabulka a PCI device listing. Pak zas nic. DMI pool verifing (nebo tak nějak) se neobjeví. Někdy se restartne sám, někdy musím já. Asi po 15 min se konečně načtou WIn98. Občas se nastartuje ihned po zapnutí. Měl sem podezření na ramku a disk ale je to v pořádku.
Ví někdo o tomto problému. Díky
Michal
miguel
Profil *
Napadla mě ještě jedna věc. Ale je to možná blbost. Není možny, aby byla nějakym sajrajtem napadnutá deska? Prostě zavirovany železo. Jinak sem prošel všechno. Odpojil sem kable, ramku, disky, grafiku.
Teď sem to spouštěl asi půl hodiny. Prosim pomoc!!
Dero
Profil
Řekl bych, že to bude deskou. Typický problém, když se PC nechytne.

Zkus od někoho na zkoušku vyžebrat jinou odpovídající desku.

K Tvému druhému dotazu - IMHO to není možné. Je možné pouze zmrvit BIOS, ale těžko bez vědomí uživatele.
DoubleThink
Profil *
Častou bolestí desek je stárnutí kondenzátorů - dielektrikum ztrácí kapacitu danou při výrobě a to se pak projevuje špatným studeným startem nebo náhodnými chybami (modrá smrt).

Při velikosti komponentů už dneska není prakticky možné chybné části přepájet, takže pomůže jenom výměna desky (ve tvém případě už by to asi chtělo celý nový počítač)
Havel-st
Profil *
Může to být i nějaká ******** - máme v rodině staré Pentium s napálenou zásuvkou napájení na desky a příznaky jsou stejné, po oškrábání zas půl roku chodí.
miguel
Profil *
Přišel sem na to! Pořádně sem se podíval na desku a mezi dvěma tranzistory (nebo něco podobnyho) byl zaseklej šroubek. Ten to asi trochu zkratoval. Vyklopil sem ho a počitač startuje dobře. Naprostá **********.
Ale k nové desce. Potřebuju fakt novou. Chci Sempron 2,6 (je lepší 64 bit a v čem?) a desku buď Gigabyte K8vt800 (via K8t800), nebo K8NS (nForce 3 - neznám) nebo asus K8V-X (via). Pokud někdo zná jinou v podobné ceně tak napište. Diky
Dero
Profil
Můžu poradit s těmi deskami. Měl jsem jak Gigabyte, tak Asus. Od GB tři kousky, od Asusu teď taky provozuju třetí (K8V-X).

Se všemi třemi GB jsem se zlobil, byly to většinou prkotiny, ale pořád něco - u poslední mi odešel chipset asi po roce. Asus mně osobně vyhovuje mnohem víc, konkrétně ta současná na chipsetu Via VT8237 za půl roku prakticky nepřetržitého provozu jede bez jediné chyby. Brzo hodnotit, ale jsem maximálně spokojený.

Osobně bych šel do asusu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0