Autor Zpráva
Lukáš Průdek
Hezký den,
již nějaký ten pátek se zabývám problémem s roletkovým menu vytvořeného pouze za pomoci CSS. Docela mě zaujalo menu Erica Meyera v jeho publikaci, ale mně osobně trošku zlobí ve starších verzích prohlížeče IE. Narazil jsem proto na pár zajímavých menu, které ale byly řešeny pomocí JavaScriptu. A zde je moje otázka: Můžu si dovolit udělat menu za pomoci JavaScriptu? Máte JavaScript ve svém prohlížeči zapnutý nebo je tomu naopak? Případně neznáte nějaké kvalitní "vysouvací" menu řešené pomocí CSS? Díky moc za vaše odpovědi, Lukáš Průdek
Dero
http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4008
Leo
Muzete si dovolit udelat menu pomoci JavaScriptu (kde slovo udelat znamena schovat/rozbalovat jeho casti) pokud budou vsechny stranky pristupne z navigace i s vypnutym JS. Pruzkum nepruzkum. Leo
Fox
No ja osobně to řeším tím že mám ve stránce zakomponovaný text typu "bez JS ti tu nic nepojede proto si ho zapni" ktery se pomocí JS přepíše třeba na dobrý den
Oswald
Lukáš Průdek
Např. pokud je struktura webu taková, že položky první úrovně (tj. ty, na něž když se najede myší, tak vyskočí sub menu) jsou taky odkazy a vedou na hlavní stránky sekcí, kde jsou znovu odkazy na jednotlivé podstránky, tak je JS menu ok.

Fox
Tohle neni vůbec dobrý řešení.
Fred
... roletkovým menu vytvořeného pouze za pomoci CSS. Docela mě zaujalo menu Erica Meyera v jeho publikaci, ale mně osobně trošku zlobí ve starších verzích prohlížeče IE.?
To by mě tedy opravdu zajímalo co je to za menu a v jakých verzích IE funguje?
Tady je zajímavý článek: http://www.janbrasna.com/clanky/pristupnost-pouzitelnost-vysuvnych-men u/
Lukáš Průdek
Fred
To menu, které napsal Eric Meyer funguje i v IE (dokonce od verze 5.5), jenže po úpravě, které jsou pro mne důležité, menu zlobí. Jinak se nachází v druhém dílu Erica Meyera CSS profesionálně! (nebo tak nějak se to jmenuje).
Fred
Lukáš Průdek No to se mi právě nezdá, protože v IE funguje hover jenom na odkazech a proto nemůže takové menu v IE bez js, nebo behavior (nějaký soubor *.htc což je taky js) fungovat. Co je tedy míněno pojmem roletkové menu?
Timy
Fred
Ano, Behavior a hover.htc je tam (bohužel) také použito:-(
Fred
Tak to neznamená nic jiného, než že není bez javascriptu.
Jednou jsem přemýšlel o tom, že v odkazu nemůže být odkaz a proto to nejde. Ale může tam být obrázek. A na obrázku by mohla být image map, takže by to asi takhle obejít šlo, ale nepodařilo se mi to slušně dostylovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0