« 1 2 »
Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil

Proč slovák chodí na časkou diskuzu? Proč nejde na slovenskou?
panther
Profil
Michal Kolesa
a tato je česká? Před otazníkem se nepíše mezera.
Michal Kolesa
Profil
Je na české doméně, je většina příspěvků česky
panther
Profil
Michal Kolesa
to neznamená, že je česká. Je tu dost členů a příspěvků slovensky. I pravidla dovolují (ba přímo nařizují) psát česky nebo slovensky.
Michal Kolesa
Profil
Stále je více lidí co slovensky nerozumí, ale to je už na ligvistickou diskuzi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Proč slovák chodí na časkou diskuzu? Proč nejde na slovenskou?
Proč ty chodíš na diskusi o webdesignu? Proč nejdeš na lingvistickou?

Je na české doméně, je většina příspěvků česky
Viz slova Andreje Mojžiše. To, že se tu používají čechizmy a spisovná čeština, ještě neznamená, že je diskuse česká.
swetko
Profil
Pretože je to najväčšie diskusné fórum o tom Jak psát web v bývalom Československu.
Pretože u nás sa ešte stále pozerajú filmy v českom dabingu, takže aj mladší rozumejú česky.
Z chatu som odpozoroval že u čechov je veková hranica po ktorú ešte rozumejú dobre slovensky cca 18 rokov a vedenie tejto diskusie je zväčša spoľahlivo nad touto hranicou.
Miloš
Profil
swetko:
… a vedenie tejto diskusie je zväčša spoľahlivo nad touto hranicou
Nejen vedení ;-)
Taurus
Profil
Čurina tu bude jistá,
přec píše Michal Kolesa.
Celé fórum, už se chystá,
nanést dříví do lesa.
Mastodont
Profil
Michal Kolesa
Čím více řečí znáš, tím lépe. A slovenština je velmi jednoduchá.
Dranel
Profil
Mastodont
A slovenština je velmi jednoduchá.
Pro nás Čechy by už měl být každý jazyk brnkačka :D
P_T_
Profil
Michal Kolesa
Radši si přečtu konstruktivní názor v slovenštině, než blábol v češtině ;-)
Nox
Profil
Koukám že Michal Kolesa opět boduje :)

Neuvědomuji si, že bych znal někoho, kdo by nerozumněl slovensky, každopádně bych to považoval za celkem smutné a divil bych se
Jazyky jsou skoro stejné a je tu řada Slováků, kteří nemalou měrou přispěli svými znalostmi
don jebot
Profil
Michal Kolesa? Zaujimava otazka? Asi nejaky nacionalista... Toto je asi jedna z najlepsich stranok (nemyslim len diskusiu) kde sa da naucit tvorba stranok, u nas (na domenach sk) je ich na toto zameranie malo alebo tam skoro nikto nechodi. To ze ma stranka cz neznamena ze je ceska, pozn.:
http://www.vysoketatry.us/
a predstav si je to stranka slovaka. A moja otazka na teba preco nie? Nase jazyky su velmi podobnestaci chciet a pozrozumys ak nie tak sa spytaj.
shaggy
Profil
don jebot
Nie je nacionalista. Jednoducho má problémy so slovenčinou (nerozumie nám). Aj keď má veľa volného času a mohol by ho venovať vzdelávaniu, zrejme mu v tom niečo bráni.

Michal Kolesa
Som Slovák, chodím na českú diskusiu, preto ti odpoviem (ale asi mi nebudeš rozumieť).
Chodím sem, lebo na .sk internete nie je žiadna iná podobná stránka. Je tu najviac odborníkov z česko-slovenského internetu a vždy sa tu dozviem niečo nové.
Okrem toho, vyrastal som v Československu, dennodenne prichádzam do styku s češtinou, neuvažujem nad tým, či som na slovenskom alebo českom fóre, nerobím v tom rozdiel.
habendorf
Profil
shaggy:
Jednoducho má problémy so slovenčinou

On má problémy především sám se sebou, ale to už je jeho věc.
roberta
Profil
hmmm... radšej by sme sa mali venovať webdesignu a nie takýmto kravinám ;)
Europsky_Dzigolo
Profil
pretoze slovenska neexistuje
Zechy
Profil
Michal Kolesa
Stále je více lidí co slovensky nerozumí, ...
Copak je na slovenštině těžkého? Jak tu někdo psal, tak je velmi lehká, je to jak zkomolená čeština, jen něco se řekne jinak. Já nikdy slovensky nemluvil. A od doby co mám kámoše slováky od někud, nemám problém se s nima dorozumět. On píše slovensky, já česky a je nám fajn :).
breeta
Profil *
Michal Kolesa Proč slovák chodí na časkou diskuzu? Proč nejde na slovenskou?

Tož asi je to tady hezké a něco tady pochytí, doufá že další otázka nebude proč sem chodí moraváci :-)
Bubák
Profil
Proč slovák chodí na časkou diskuzu?
To nic není, chodí sem i Moraváci, Slezané, Valaši, Laši, Hanáci...
Omlouvám se všem, které jsem nezmínil a umístil do tří teček ;-)

P_T_
Radši si přečtu konstruktivní názor v slovenštině, než blábol v češtině ;-)
To je konstruktivní názor!
Mastodont
Profil
je to jak zkomolená čeština
Ajaj, tos neměl :-)))
gyoja
Profil
Mladá léta jsem prožil v Československu a dodnes ani vědomě neregistruju, jestli někdo mluví/píše česky nebo slovensky. Oba jazyky jsou pro mě přirozenost. Vím, že mladší již rozdíl vnímají, ale nevím o nikom, kdo by nerozuměl. A je moc dobře, že se této diskuze účastní Češi i Slováci a klidně i Bengálci.
Toto vlákno je velká ostuda. Pro Tebe Michale Koleso, samozřejmě.
Zechy
Profil
breeta
Tož asi je to tady hezké a něco tady pochytí, doufá že další otázka nebude proč sem chodí moraváci :-)

No, jak jsem viděl všechny příspěvky Pana Kolesy je to možné. Ikdyž zase neni takovej dotaz zbytečnej proč jsem chodí někdo jinej? Stejná otázka je proč čech chodí na anglický herní server, ikdyž existuje českej :).

A nebo se snaží pan Kolesa vytvořit nějáký mem, aby byl znám :).
Mastodont
A proč ne? Ale snažil jsem se nějak vysvětlit mu, že v tom potíž neni. :-x
denCo
Profil
Ja ako slovak, ktory je z mladsej generacie, nevnimam velky rozdiel medzi slovencinou a cestinou, podla mna su rovnake(az na par drobnych vynimiek), preto si myslim ze tato tema je dost blba, ako keby niekto mohol zakazat pristup slovakom alebo ich navadzat aby presli niekde inde, ktorych tu habadej a urcite su radi ze nasli poriadnu web stranku, na ktorej sa da nieco normalne podozvedat
Yur4Y
Profil
Pretože toto je jediné fórum venujúce sa tvorbe webových stránok, ktoré je na úrovni. A vekový priemer je oveľa vyšší ako inde.
Miloš
Profil
gyoja:
Mladá léta jsem prožil v Československu a dodnes ani vědomě neregistruju, jestli někdo mluví/píše česky nebo slovensky
Tak tak – občas se mi stane, že po 10–15 minutách mluveného slova (televize, film) si u nějakého méně obvyklého slova uvědomím „aha, nojo, ono je to slovensky“ ;-)
habendorf
Profil
Miloš:
Tak tak – občas se mi stane, že po 10–15 minutách mluveného slova (televize, film) si u nějakého méně obvyklého slova uvědomím ‚aha, nojo, ono je to slovensky‘ ;-)

Přesně, taky se mi to stává. A takový slova jako podujatia, hmlisto, povraz, debna, olovrant, vantůch ... po těch se mi vysloveně stýská ;o)
Mastodont
Profil
vantúch
habendorf
Profil
Mastodont:

nj, pravda
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0