Autor Zpráva
quinux
Profil
Zdravím,

na jedné diskuzi jsem se ptal co obsahuje obor: Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software - na webu [url=http://business.center.cz/business/pravo/zivnost/volne_zivnosti_o bsah.aspx]Bussiness center[/url] je to vysvětleno následujícně: Poskytování užití (prodej a pronájem) a implementace software. Rozmnožování počítačových programů. Poradenství v oblasti hardware a software. Poradenství v oblasti komunikací a počítačových sítí. Obsahem živnosti není prodej hardware, zpracování dat na počítači, správa počítačových sítí.

z toho trochu nechápu ono "Poskytování užití (prodej a pronájem)" - znamená to, že mohu také nakupovat sw ve velkoobchodech a prodávat jej? Na zmiňované diskuzi mi nebylo zcela jasně odpovězeno, naopak se zmínili, že na webdesign je "výhradně" obor Grafické práce a kresličské práce - což mě dost zarazilo, protože na živnostenském odboru mi úřednice řekla bez váhání právě poskytování software. Takže můžete mi to prosím někdo pořádně vysvětlit? ;o)

Druhá věc je co se v tomto případě píše na fakturu? Mě napadá "Vytvoření internetové prezentace www.neco.cz" může to tak být nebo je lepší to nějak více specifikovat, aby pak nebyly zbytečné problémy ze zákonem?

Děkuji
habendorf
Profil
znamená to, že mohu také nakupovat sw ve velkoobchodech a prodávat jej?
IMHO ne, na to je "Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej". Možná se to aktuálně jmenuje jinak, dříve to bývalo nějak takhle.

S tou fakturou je to OK.
quinux
Profil
No, a jaký sw potom můžu prodávat? Podle některých lidí totiž cituji: prodej vlastního softwaru se řídí autorským zákonem a není to živnost ale z hlediska zákona o daních z příjmů je to příjem podle § 7 odst. 2 a
DoubleThink
Profil *
Jednotlivé obory se dost překrývají.

Třeba "Grafické práce a kresličské práce" obsahují v plném znění i tvorbu webových prezentací - což je prakticky cokoliv, co jede na serveru.
Anonymní
Profil *
Text odkazu[img][/img]
[pre][/pre][i][/i][b][/b]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0