Autor Zpráva
jerremy
Profil *
Ahoj, potřeboval bych zjistit lokaci jednoho čísla.

Lze to nějak provést, popřípadě jak podrobně, zda pouze na okres, či město nebo ulici.

Díky
johnl
Profil
1. Nechápu co to má společného s "Jak psát web"

2. Vím že to jde například u T-mobil, ale musí na to být aktivovaná nějaká služba (už si nepamatuju jaká)

3. Polohu ti to určí s přesností na několik kilometrů protože mobil se vždy připojí jen k jednomu vysílači, a zjišťuje se poloha podle toho ke kterému vysílači je mobil právě připojen.
Joker
Profil
jerremy:
Jestli se nepletu, operátor dokáže určit ke které BTS je mobil aktuálně připojený a možná jak zhruba je od ní daleko. Čímž vznikne kruh nebo kružnice (resp. mezikruží) míst, kde se telefon může nacházet.
Samozřejmě pochybuju, že operátoři taková data normálně někomu poskytují.

Jak se to ale týká tvorby webu?
Jerremy
Profil *
Tvroby webu se to netýká vůbec.
Myslel jsem že ale sekce " Nezařaditelné dotazy " se nemusí týkat jen html, php, css, ... pro které jsou vyhrazené jiné sekce, ale i offtopic.
Pokud došlo k chybě, tak se omlouvám.
Radek9
Profil
Jerremy:
Myslel jsem že ale sekce " Nezařaditelné dotazy " se nemusí týkat jen html, php, css, ... pro které jsou vyhrazené jiné sekce, ale i offtopic.
Ne, tato sekce se týká nezařaditelnách dotazů ohledně tvorby webu.
armin
Profil
johnl: Polohu ti to určí s přesností na několik kilometrů protože mobil se vždy připojí jen k jednomu vysílači
Naprostá hloupost. Mobilní telefon vždy komunikuje s několika BTS (vysílači), proto i po anglicky "cellular phone", tedy buňkový telefon, nakolik se komunikuje kolem sebe s více okolními BTSkami, podobně jako u buněk.

Určit vzdálenost od vysílače se dá relativně přesně. Pokud je k dispozici info o vzdálenosti od jednoho vysílače, tak je k dispozici kružnice kolem tohoto vysílače, což je informace k ničemu. Pokud máš k dispozici info o své vzdálenosti od druhého vysílače, protnou se ti tyto kružnice ve 2 bodech, což je už lepší, ale pořád k ničemu - máš 2 potencionální pozice, na kterých se můžeš nacházet. A z toho důvodu je ještě potřeba minimálně třetí vysílač, který ti jednoznačně určí průsečníkem tvojí polohu s přesností pár desítek metrů (zaleží od terénu, počtu vysílačů atd.). Ale neplést tento typ zaměřování s nakešovanými pozicemi vysílačů, které určují přesnost v řádech kilometrů, to je něco jiného a nijak nesouvisí s určováním pozice. Je to pouze výčet vysílačů a jejich pozic, dopomáhající okamžitému hrubému zaměření, na straně telefonu, nikoliv ze strany operátora.

Jinak normálně se vždy komunikuje s více vysílači a proto je i možné putováním krajinou vždy telefonovat bez výpadku (za předpokladu že je oblast pokryta signálem), nakolik se komunikace s vysílači rovnoměrně překlápí mezi vysílači kolem tebe podle tvé pozice. Tím se zabezpečí pokud možno vždy nejlepší kvalita hovoru a bezvýpadkovost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0