Autor Zpráva
matthew
Profil
Zdravím,
mám ADSL router D-Link DSL-584T a potřeboval bych povolit port 21 pro přístup na FTP.
V manuálu ani nikde na internetu jsem to nevyčetl. :(
armin
Profil
matthew: Přístup z venku na FTP na tvém PC? Pokud ano, tak hledej NAT, je totiž potřeba povolit přesmerování portu z veřejné IP na vnitřní IP (většinou začínající 192.168 nebo 10.1).

Pokud ti nejede na PC se připojit na jakékoliv FTP venku, tak je potřeba to povolit na firewallu buď na routru nebo na PC.
matthew
Profil
armin
Potřebuji to k připojení na venkovní FTP z mého počítače. Připojím se téměř všude, až na výjimky jako kapusta.cz nebo station.cz...
Připojit se nelze ani z jiného počítače v síti, takže předpokládám, že chybné nastavení je na routeru.
Se správou sítě teprve začínám a všemu moc dobře nerozumím, ale zdá se mi že firewall nic neblokuje.
Přikládám screen z nastavení firewallu na routeru:
Firewall
armin
Profil
matthew: Zkus pak vypnout FW ještě v systému na PC. Pokud ani to nepomůže, zkus se připojovat pasivním režimem na FTP, mělo by to fungovat. Pokud ne, tak už se myslím práve kapusta.cz řešila v sekci Hosting, že tam měl i někdo jiný problém se na ně připojit, tak třeba je problém na jejich straně, těžko říct.
matthew
Profil
armin
Vypnout firewall ve Vistě nepomáhá, pasivním režimem se připojuji.
V sekci hosting jsem měl problém právě já, ale nic se nevyřešilo.
Myslíte, že může port blokovat provider (O2)?
armin
Profil
matthew: Pokud by byl blok ze strany ISP, tak by jsi se nedostal na žádné ftp nikam. Zkus třeba anonymní připojení na ftp.linux.cz zda ti to pojede. Pokud ano, tak je potřeba tuto věc řešit přímo s hostingem, nakolik na základě úspěšného připojení někam jinam se dá do jisté míry vyloučit blokování na straně routru nebo PC. Pak asi zkusit vypnout antivir, zda tam nedošlo kdysi omylem k zablokování daného ftp.

// edit
Já pamatuji že asi rok zpátky se řešilo něco podobného a letmým pohledem do logu ftp serveru bylo jasné, že se požadavek na připojení na server ani nedostal, tedy blokace na straně uživatele (fw, antivir), routra (fw) nebo ISP. Pak se to vyřešilo tak, že klient měl ještě jeden PC a přes ten mu to šlo, za stejným routrem. Nepomohlo mu údajně ani to, že vše povypínal (fw, antivir).
matthew
Profil
armin
Na ftp.linux.cz se připojím.
armin
Profil
matthew: Tak pak to zkusit řešit s ISP a cílovým hostingem. ISP by měl mít ale set sakramentský důvod, aby blokoval nějakou IP a vesměs jsou to monopolní monstra, kde levá ruka neví co dělá pravá a než se rozhýbou, tak už blokování je zbytečné a nepotřebné. Napiš kapusťákům a řeš to s nimi, klidně jim hoď i link na tento thread, ať si projdou co jsme tu řešili.
zvěřiňák
Profil
Kapusťáci měli teď pár dnů nějaký problém nebo velkou údržbu, takže se tam ftp skoro nešlo připojit. Od včerejšího večera to chodí jako blesk.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0