Autor Zpráva
Kalby
Profil
Zdravim,

nedavno jsem se rozhodl rozsirit sve znalosti v oblasti programovani. Mam ted chvili casu a rozhod jsem se naucit jeden z frameworku. Mam zhruba dva kandidaty. Zend a RoR, procital jsem ruzne clanky srovnani atd. Ale ani jeden z nich me nepresvedcil tak abych si vybral jeden z nich a tak se ptam zde. Dale jsem zacal laborovat s myslenkou prejit na ASP.NET, pred dvema lety jsem v nem psal bakalarku, ale abych pravdu rek od te doby jsem na to nesah a i pri samotne praci jsem se naucil jen to co bylo nezbytne nutne a nepronikl jsem do toho hloubeji. Co myslite vy, je v ASP.NET budoucnost? Myslim si ze celkem ano, trochu me odrazuje podpora hostingu ktere jsou vesmes stritne zamrene na PHP.

Tak necht diskuse zapocne jaky z frameworku by jste doporucili vy, popr. jaky mate nazor na ASP.NET


Diky

Moderátor Chamurappi: Titulek „Kam dál?“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Beavis
Profil
Kalby:
Myslím, že ASP.NET je nezadržitelná revoluce v oblasti tvoření webu. Podle mě má úplně jiný náhled na systém než PHP, proto se pro mnohé stává lehčí a jedodušší k pochopení. Sám s ASP.NET pracuji již půl roku a jsem spokojen.
Joker
Profil
Kalby:
Můj názor:
PHP dominuje hlavně na webu. Naopak .Net dominuje třeba v intranetových systémech (kde mu sekunduje Java).

Beavis:
Myslím, že ASP.NET je nezadržitelná revoluce v oblasti tvoření webu.
Toť otázka.
PHP má stále velkou výhodu v rozšířenosti- jak na webech, tak na serverech. Navíc není vidět nějaký větší přesun na .Net, i poměrně nové velké projekty, například Facebook, jedou na PHP.
Majkl578
Profil
Já si teda mmmyslím, že je to ve špatné sekci.
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z PHP.

Jinak souhlasím s Jokerem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kalbyho:
Co myslite vy, je v ASP.NET budoucnost?
Záleží na tom? Během příštích tří let pravděpodobně nevyhyne a za tři roky se můžeš přizpůsobit jakémukoliv trendu.

trochu me odrazuje podpora hostingu ktere jsou vesmes stritne zamrene na PHP
Výběr je sice menší, ale pořád nějaký je. Když mě webhoster naštve, nemám problém s hbitým útěkem ke konkurenci.

popr. jaky mate nazor na ASP.NET
Nelíbí se mi ta předpřipravená udělátka ASP.NETu, která plivou ošklivý HTML kód (s __VIEWSTATEm apod.), ale na samotný .NET a C# mám velmi pozitivní názor.


Reaguji na Jokera:
PHP má stále velkou výhodu v rozšířenosti- jak na webech, tak na serverech.
Na rozdíl od statistik prohlížečů tohle není pro tvůrce stránek moc důležité. U méně rozšířené technologie bývá k dispozici menší množství hotových řešení i menší množství mozků ochotných poradit. PHP ovšem dokazuje, že kvantita není vše :-)
Kalby
Profil
Diky vsem a kdyz se jeste vratim k tem frameworkum, co myslite? Videl jsem nejake srovnani na ROOTu a Zend z toho vychazel docela spatne, RoR bylo lepsi ale to se mi az tolik nezamlouva, co pouzivate vy?
Mastodont
Profil
RoR je AFAIK Ruby, ne PHP. Zend je třeba porovnávat s frameworky Symfony, Yii, CakePHP, CI, Seagull, Lion ... a stovkou dalších :)
Majkl578
Profil
Používám Nette.
Kalby
Profil
No nevim jak jsou na tom s podporou, pulka stranek na tom webu mi nefunguje :) cet jsem na nej pozitivni ohlasy, nejvetsi slabina je zminovana prave dokumentace, tak nevim jestli je to dobra volba jako prvni framework :)
Majkl578
Profil
Kalby:
To mi nezbyde než souhlasit. Web se momentálně právě i z tohoto důvodu přestavuje. Vždy je ale dostupné fórum s ochotnými lidmi nebo rovnou jabber místnost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0