Autor Zpráva
Musilda
Profil
Chci se zeptat, jakým způsobem funguje CRM systém. Jde mi o to, že uvažuji o koupi systému do firmy a vzhledem k tomu, že většina z nás pracuje z domu, tak nevím, zda je možné používat crm systém online.

Pronajmu si někde prostor pro data, nainstaluji systém a jedu? Nebo je to složitější?

Můžete mi něco doporučit?
Lexter
Profil
Musilda:
Inu, ne že bych tomu nějak zvlášť rozumněl, ale jsou v podstatě dva druhy. Klasické desktopové aplikace jedoucí pěkně po síti. Má to svá omezení, ty si jistě dovedeš představit.
Pak jsou typy postavené jako webové aplikace. Mohou jet na intranetu nebo online na serveru. V podstatě k nim pak máš přístup odkudkoli.

Ano, pořídíš si hosting (třeba), nainstaluješ aplikaci, nastavíš a frčíš :). Ono je to samozřejmě složitější, ale výrobci CRM systémů samozřejmě poskytují podporu.
Marek Prokop
Profil
Podívejte se na http://highrisehq.com/
x.lin
Profil *
TO: Musilda
Webového crm bych se jednoznačně držel i varianty SaaS, stejně tak SSL jestli se ti bude líbit bluejet nebo něco jiného to už je na tobě.

web = máš to k dispozici kdekoli
SaaS = pronajmeš si to a platíš minimální částky pouze za čas, kdy to chceš používat
SSL = máš data bezpečný (šifrovaný)


ještě upřesnění:

"Pronajmu si někde prostor pro data, nainstaluji systém a jedu? Nebo je to složitější?"

- prostor bývá zpravidla vždy součástí té služby (ověř si velikost)
- u SaaS instalovat nemusíš (ani reinstalovat) stačí zapnout prohlížeč
Pavel Dura
Profil *
Dokáže někdo říct objektivní názor k systému CRM UniQ - http://www.systemcrm.cz/ ? Podle mě je také online, tedy jako webová aplikace. Zrovna přemýšlíme o CRM systému, ale stále nejsme zcela rozhodnuti. Nejsme moc velká firma, máme jen 10 zaměstnanců, ale v určitých věcech by nám asi CRM výrazně pomohlo. Hlavně budeme potřebovat CRM napojit na další systémy, jako je například skladové hospodářství. Díky za váš názor.
Karina
Profil *
Pavel Dura:
Dobrý den,
pokud uvažujete o CRM, doporučila bych Vám zadat poptávku v několika firmách a počkat, co a v jaké cenové relaci Vám nabídnou. Také je většina firem schopna vytvořit Vám dočasně demo, takže budete mít možnost vyzkoušet si, které CRM Vám vyhovuje graficky a funkčně.
V dnešní době je teoreticky možné vytvořit cokoli a spojit s čímkoli, pokud má firma schopného programátora.
My jsme si před časem pořídili GetO a jsme s ním velmi spokojeni i z hlediska ceny. Firma, která nám jej prodávala, nám vytvořila demoverzi a my se v ní měsíc pohrabali a vyzkoušeli.
Pavel Dura
Profil *
Karina:
Karina:
Díky za názor. Nakonec jsme se přeci jen rozhodli pro UniQ. Dostali jsme 1 rok testování zcela zdarma, což nás uchvátilo. Firma najela zajímavý druh marketingu - http://www.systemcrm.cz/crm-zdarma

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0