Autor Zpráva
kajaman
Profil
ahoj všem, mám takový trochu nekonkrétní dotaz: jakým způsobem "vyrobit" analýzu webové aplikace nejlépe za použití UML.

Co jsem zatím vyčetl a vymyslel:
představuji si, že na začátku je nějaká analýza požadavků + Use Case diagramy a scénáře, následují asi sekvenční diagramy na úrovni zpráv pro jednotlivé use case případy - z čehož by asi měla vzejít informace o tom, jaké funkce (metody tříd?) budou potřeba - a souběžně s tím vzniká představa o packages a jejich rozhraní, do kterých "tak nějak" rozhodím ty funkce-metody tak, aby to trochu sdílelo problémové domény.
Z těch packages mi potom v podstatě vyplynou jednotlivé objektové třídy modelu (ve smyslu MVC).
Datové modelování: tyto objektové třídy se potom tak nějak "překlopí" do databázových tabulek, které se potom normalizují/optimalizují.

Nevím, jestli tahle představa je dobrá nebo alespoň akceptovatelná. Mohl by mi někdo několika větami osvětlit "oč tu běží"? :-) Nebo dát nějaký nápad na dobrý zdroj na internetu nebo i odkaz na knihu (prosím ne obecně o UML, jedná se o analýzu web aplikace).

Předem děkuju za rady a kopance správným směrem!


Ještě se zkusím připomenout: žádný ochotný a znalý analytik sem nechodí? ;-)
Moderátor Chamurappi: Tím, že si sám odpovíš, se vyhodíš ze seznamu vláken bez reakcí, čímž si snížíš šanci, že ti odpoví někdo později.
Kacko
Profil
kajaman:
Cetl jsem tuto knihu a nic moc(lepsi nez nic). Mnohem prinosnejsi pro mne bylo vynikajici skoleni RNDr. Ilji Kravala.

Vas dotaz je na delsi vysvetlovani.

Edit:
Prinosne jsou take jeho clanky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0