Autor Zpráva
tylik
Profil
Ahojte.

Tak ma napadlo ze zalozim toto vlakno, uz dlhsi cas premyslim ako spravne formatovat kod aby to malo logiku.
Konkretne ma zaujima kodovanie alebo aj programovanie.


Na ukazku moje pravidla:

<div id="otec">
<div id="decko"></div>
<div id="druhe decko"></div>
<div>

// asi rozumiete, nie je co vysvetlovat :)

<div íd="div">
</div>

<div íd="div">
</div>

<div íd="div">
</div>

// to je moje pravidlo ze kazdy div, tam kde zacina musi koncit, ale v novom riadku, nie takto: <div id="div"></div>
Sice sa mi tento sposob niekedy viac hodi, ale niekde to je zase blbost. Nie je to priehladnejsie.

A dalej html znakcy ako br, p, a podobne ako formatujete? Mate tiez svoje pravidla? Ako odporucate tvorit kod?
Diky.
Str4wberry
Profil
Zkus použít značku pro kód, neboli [pre]. Možná Ti jeho absence způsobila rozdílné zobrazení zdrojového kódu, než jsi zamýšlel.
DoubleThink
Profil *
To je trochu divný dotaz. Když je důvod bloky vnořovat, tak to dělám. Když není, tak ne.
tylik
Profil
DoubleThink:
Ne ale ja som myslel tak vseobecne, tamto len tak na ukazku :)
Ked pisete html kod ci to len odflaknete - kde pride tak tam pride tag, alebo mate na to pravidla...
nightfish
Profil
tylik:
Ked pisete html kod ci to len odflaknete - kde pride tak tam pride tag, alebo mate na to pravidla...
když píšu kód, vkládám značky tam, kam patří - dobrým pravidlem je specifikace HTML
formátování kódu řeší vývojové prostředky
Joker
Profil
tylik:
kazdy div, tam kde zacina musi koncit, ale v novom riadku, nie takto: <div id="div"></div>
Ono to ale není úplně totéž:
<div></div>
<div>
</div>


Zatímco ten první <div> bude prázdný, ten druhý obsahuje znak konce řádku, který se zobrazí jako mezera. Většinou to nevadí, ale v některých případech může ta mezera být nežádoucí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0