Autor Zpráva
doominick
Profil *
Potřeboval bych přesměrovat zaparkovanou doménu na web, v zaparkované doméně můžu měnit záznamy DNS typu A, CNAME, MX a CRV, problém je ovšem v tom že web na který bych chtěl přesměrovat není dostupný přes IP adresu... jen přes URI adresu.

Napadlo mě že by teoreticky mohla existovat nějaká online služba co by mi tohle omožnila, tedy že já bych tady v DNS záznamech přesměroval na server který by potom rozpoznáním adresy přesměroval na příslušnou 3. URL, kterou by měl v databázi.

Existuje nějaká taková služba, nebo je i nějaké jiné řešení takovéto situace?
grysoom
Profil *
Tak toto by mne také zajímalo ...
Poradí někdo?

Díky.
ic
Profil *
Zajímalo by mě jak by vypadalo phpinfo() na webu B na který by byla přesměrována doména webu A právě přes DNS. Hlavně jestli by $_SERVER['HTTP_HOST'] obsahoval adresu domény A . Bohužel nemám nikde možnost si tohle ověřit.
Nevíte někdo jak by tohle dopadlo? případně nebylo by jinak z phpinfo poznat že jde o tento druh přesměrování?
Davex
Profil
doominick, grysoom:
Záleží na tom, jak je doména zaparkovaná. Pokud nelze upravovat obsah na zaparkované doméně, tak stačí změnit A záznam na IP adresu serveru webhostingu, který podporuje mod_rewrite nebo PHP. Technicky se potom přesměrování realizuje pomocí pravidla mod_rewrite nebo skriptem v PHP.

doominick:
Ta služba, která přesměruje libovolnou doménu je dobrý nápad. Nevím, zda už podobná služba samostatně existuje, ale většinou to bývá součástí služeb webhostingu.

ic:
Na webu A bude jiný obsah $_SERVER['HTTP_HOST'], než na webu B. Když web A přesměruje pomocí HTTP stavu 301 nebo 302 na web B, tak prohlížeč nepošle webu B žádnou informaci o adrese webu A. Zůstane zachována pouze adresa, ze které bylo odkazováno na web A (Referer). Při přesměrování pomocí "meta refresh" se nepošle ani Referer.

Přesměrování by šlo zjistit pouze tak, že by web A přidával k adrese na webu B nějaký parametr označující přesměrování. Např. "http://adresa.webu.B/dokument?odkud=A".
ic
Profil *
Davex:
Díky za odpověď hlavní problém bych viděl v tom že neznám moc lidí co by měli (mluvím o serveru B) vlastní IP adresu... většina lidí z úsporných důvodů má virtual hostingy, kde na jedné IP adrese visí desítky domén (a webů).

Každopádně pokud by při přesměrování pomocí DNS skutečně šly hlavičky 3xx (pořád nějako doufám že nejdou) na refferer není moc spolehnutí a přidání parametru není možné pokud mám k dispozici jen DNS záznamy.
Nevím ani kde takovouhle věc otestovat takže jak to přesně funguje nevím.
ic
Profil *
Jak si to tak pročítám tady je možno přesměrovat pouze možnostmi DNS v tom případě zůstane adresa domény A to je jasné, jen mi není jasné co by potom vypsalo phpinfo na B.

Pak ještě že mám jednu doménu parkovanou u hostéra který za tohle přesměrování na jiný web chce za rok ještě větší sumu než za samotnou doménu. V moci druhého hostéra kterého využívám potom přesměrování domény na existující web vůbec není. Oba ale dávají velikou volnost pro manipulaci s DNS, čehož doufám by se dalo využíz.
Davex
Profil
DNS slouží k převodu doménového jména na IP adresu serveru, takže se vlastně o žádné "přesměrování" nejedná. Přesměrování se používá, když se má adresa A změnit na B, a k tomu se používají hlavičky 3xx.

Pokud bude mít doménové jméno A přiřazenu v DNS stejnou IP adresu serveru, jako má doménové jméno B, tak to nebude fungovat, dokud se v konfiguraci webového serveru nenastaví, že má kromě jména B slyšet i na jméno A - v hlavičce Host pak budou různá jména a v PHP to půjde rozlišit.
ic
Profil *
Davex:
To zní zajímavě, díky... ovšem nevím jestli bych mohl něco takového, aby server slyšel jak na více doménových jmen nastavit na onom sdíleném hostingu jen s možnostmi php.

Tím se to vlastně hodně pokazilo
Majkl578
Profil
Dejme tomu, že mám dvě domény:
foo.tld a bar.tld
Na foo.tld mám webovou stránku a chci na ni odkazovat i z bar.tld.
Možnost, která mě napadá a je asi nejschůdnější je nastavení CNAME u bar.tld na foo.tld.
Pak už jen jednoduše nastavím ve virtual hostu apache "ServerAlias bar.tld". Nebo nastavím ještě pomocí mod_rewrite přesměrování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0