Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Co je to za kódy znaků české abecedy, které se objeví v URL při vyhledávání na seznam.cz nebo na googlu ? Existuje někde jejich celá tabulka ? Např. pro písmeno é je kód %C3%A9
Joker
Profil
http://www.w3schools.com/TAGS/ref_urlencode.asp (anglicky)
Mufna
Profil
Joker

super, díky ... a právě jsem se chystal oprášit svoje znalosti AJ :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Pokud cílový web nepředpokládá kódování windows-1252 (což je bratr západoevropského ISO-8859-1), tak ta tabulka nesedí.
W3Schools je lehce podprůměrná encyklopedie s řadou nesmyslů, kterou by nikdo neznal, kdyby si ji lidé nepletli s W3C.


Reaguji na Mufnu:
Napiš do adresního řádku:
javascript:alert(encodeURIComponent("é"));
Mufna
Profil
Chamurappi

potřeboval jsem to vědět, protože bych rád sestavil nějaký skriptík, který by z údajů zadaných ve formuláři (klíčová slova + URL webu) dokázal zjistit stávající pozici toho webu ve vyhledávačích - na zadaná klíčová slova či slovní spojení. Nevím zda se mi to povede rozchodit, jsem na úplném začátku.

ta tabulka nesedí

takže se zkusím zeptat: bude to pro výše uvedené účely použitelné ?

Napiš do adresního řádku: javascript:alert(encodeURIComponent("é"));

:-)
Petr ZZZ
Profil
Milý Chamurappi, eště mě prosimtě prozraď, vodkaď tydle finty všecky znáš. Já to chcu taky všecko umět a vědět. No nic, pro začátek se asi spokojím s tím, že jsem si s toudle fintou dosyta vyhrál a trošku ji zkompletoval:

javascript:alert(encodeURIComponent("á----č----ď----ě----é----í----ň----ó----ř----š----ť----ů----ú----ý----ž"));

Dodatek: Nezkompletoval! Zapomněl sem na velký:
javascript:alert(encodeURIComponent("Á----Č----Ď----É----Ě----Ň----Í----Ř----Š----Ť----Ó----Ú----Ů----Ý----Ž"));

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0