Autor Zpráva
Snek
Profil *
Prosím o radu,
koupil jsem si nové PC, kde mám nový disk již předinstalovanými Win7 .. ve starém PC mám disk s WinXP a můj dotaz zní ...

Když si starý disk připojím do novéh PC (kde je jiný hardware) a nabootuju z biosu na disk s XP (které byly instalovaný na jimém hardware) ... dotaže si to windows zaktualizovat a fungovat pak?

Mám tam totiž emaily v Outooku, které njsou vyexportovat (tisíce mailu) o které bych nerad přišel + uložené hesla v FTP, které také už nedostanu ven a rád bych měl oba systémy s tím funkční ..

Myslíte, že to mohu udělat? Nezblázní se WinXP až to zapnu na nové konfiguraci PC, aby ty okna neumřeli ?
ta konfigurace je odsebe cca 3 roky oba disky na sata.

diky za info.
don jebot
Profil
zblaznit sa nezblazni len budes musiet nainstalovat ovladace ...
Martin Maňaska
Profil
Nejspíše ti to nepojede a windows to nerozchodí.. něco takového se mi povedlo málokdy.

Emaily v outlooku není problém zálohovat a posléze je obnovit. Stejně tak se dají i emaily z outlooku nahrát zpátky na web, google pro to má aplikaci která to umožňuje.
Miloš
Profil
Já bych spíš řekl, že to sice pojede, ale hodně ošklivě, možná to bude provázet spousta chybových hlášek.
Každopádně si ale myslím, že přinejmenším do nouzového režimu bys nabootovat mohl. Jako výjimečné řešení pro zazálohování pošty by to mohlo fungovat.
Rozhodně to ale poznáš jedině tak, že to vyzkoušíš.
fuckin
Profil
Snek:
Když si starý disk připojím do novéh PC (kde je jiný hardware)
Jestliže jsou oba disky SATA tak by problém neměl nastat. V opačném případě doporučuji pohrát si s bootovacím nastavením pro zavádění disků (AHCI musiš mět vyplé, není podporováno v XP).

Jsou dvě možnosti.
1.Jako bootovací disk nastav ten s WIN 7. Poté ve win7 stáhni program EasyBCD a přidej do boot.ini windows XP. Budeš mět nastaven jakýsi mutliboot, kdy při startu si budeš moct vybrat zda chceš WIN 7 nebo XP.
2. Jako bootovací disk nastav ten s WIN 7. Ve win7 otevři ten starý disk a zkopíruj si z windows xp application data, ty pak zkopiruj do win 7 do appdata. Tím si zajistíš to, že v outlooku ve win 7 budeš mět všechny emaily. (samozřejmě musí být nainstalovaná stejná verze, ale možná to pojede i na novějším).

Martin Maňaska, Miloš:
Toto není tipovací soutěž, kde tipujete výsledek.

Emaily v outlooku není problém zálohovat a posléze je obnovit.
Ano. Nechápu proč jsi to nevyužil. Zbytečně si přiděláváš problémy.

don jebot:
zblaznit sa nezblazni len budes musiet nainstalovat ovladace ...
Ovladače na co prosimtě? Jestli se to nabootuje tak má vyhráno.
don jebot
Profil
fuckin:
Ovladače na co prosimtě? Jestli se to nabootuje tak má vyhráno.
Načo asi ovládače sú? Asi nebude mat rovnake HW vybavenie ako v pc ...
fuckin
Profil
don jebot:
Asi nebude mat rovnake HW vybavenie ako v pc
Co tato věta má znamenat? Nechtěl si spíše napsat, že nové pc nemá stejnou hw výbavu jak staré pc?

Jestli se systém XP načte pak má vyhráno. Jestli ne, tak ne a žádné ovladače nepomůžou. Po spustění se až instalují ovladače, ty umíš instalovat ovladače bez nabootovaného OS(nepočítám BIOS)?
don jebot
Profil
fuckin:
Jestli se systém XP načte pak má vyhráno. Jestli ne, tak ne a žádné ovladače nepomůžou. Po spustění se až instalují ovladače, ty umíš instalovat ovladače bez nabootovaného OS(nepočítám BIOS)?

A kto tu rozprával o inštalovani ovladačov pred nabootovaním??? Alkohol zo silvestra? Vies si predstavit používanie XP bez dodatočnej inštalácie ovládačov?
DoubleThink
Profil *
don jebot:
A kto tu rozprával o inštalovani ovladačov pred nabootovaním???
Ty.

Problém je v tom, že při instalaci Windows se některé základní části systému, například kernel, kompilují na základě hardwaru (především tedy chipsetu a procesoru). Na jiné sestavě to pak nebude fungovat. A jakože vůbec.
Martin Maňaska
Profil
Přesně jak píše doublethink, je náhoda pokud to windows rozchodí. Takže to vlastně je tipovací soutěž, fuckine.
fuckin
Profil
Martin Maňaska:
I tak ale porad je tu muj postup cislo 2.
_es
Profil
Snek:
Mám tam totiž emaily v Outooku, které njsou vyexportovat (tisíce mailu) o které bych nerad přišel
V Outlook expresse idú staré maily naimportovavať, stačí len zadať, kde sa súbory so starými mailami nachádzajú.
Ak to ide tam, tak to pôjde určite aj v Outlooku.
Priamo to kopírovať na nové miesto, ako radí fuckin, nemusí byť dobrý nápad.
don jebot
Profil
odskúšané 3 rôzne PC jeden disk (zo 4teho) každý iný procesor (ale intel) 2x gigabite zakladna doska a 1x od assusu. Vsetko išlo ako po masle ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0