« 1 2 »
Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
Vím - tyto přízpěvky asi zde nebudou vítány. Možná tento topic přesunete k ledu ale i tak to stojí za to.

moc by mě zajímal průměrný věk programátorů kteří se zde objevují.


Kolik je vám let ?
Petr ZZZ
Profil
Na něco jsi zapomněl. Jestlipak tě napadne na co?
Alastor_Kopal
Profil
Petr ZZZ:
Na něco jsi zapomněl. Jestlipak tě napadne na co?
Jako na co to potřebuji vědět ?

:-) Můj věk se nepohybuje zrovna vysoko a tak chci vědět jestli jsem na programování blbej nebo jestli (protože jsem mladší) ještě nemám tu správně vyvinutou logiku :-)
Lexter
Profil
Alastor_Kopal:
Věkem to nebude. Mě je 23 let a jsem na programování blbej jako málokdo.
Petr ZZZ
Profil
Alastor_Kopal:
Zapomněl jsi napsat, kolik roků je tobě, když už se ptáš ostatních. ;-)
panther
Profil
Alastor_Kopal:
- znalosti a schopnosti nezáleží na věku
- ne všichni, co se zde vyskytují, jsou programátoři
- pochybuji, že se tu vyjádří všichni, a z těch pár věků průměr diskutujících spočítáš stěží (matematická odchylka cca 50let)

ale i tak to stojí za to.
za co?
Taurus
Profil
Lexter:
V obém se shodujeme :-)
Lexter
Profil
Taurus:
:P
_es
Profil
Petr ZZZ:
Na něco jsi zapomněl. Jestlipak tě napadne na co?

Kolega Chamurappi by si určite všimol, že zabudol na to, že: "pred otaznikom sa nerobí medzera":-)
Alastor_Kopal
Profil
mě je 14
Nox
Profil
Že by zas úplně na věku nezáleželo si nemyslím (z vlastní zkušenosti), ale není to zásadní
Důležitá je ochota se učit, zkoušet znovu a nové věci
Petr ZZZ
Profil
_es:
Joj, to jsem přehlídl! :-)
Alastor_Kopal:
Tak pokud jde o věk, tak jsi třeba oproti mně ve výhodě. Myslím, že nejlepší kód je takový, ve kterém nejsou zbytečnosti, třeba mezery před otazníkem. ;-)
Alastor_Kopal
Profil
aha dobře ještě jednu otázku

byl jsem doveden k tvobě webu takže jsem se sám začal učit HTML, CSS, PHP, JS. Dneska to celkem zvládám ale chtěl bych začít programovat ne jen si hrát se scriptováním. Jaký jazyk by jste mi doporučili ? Nic moc složitého :-) (Javu jsem odložil)
Radek9
Profil
Alastor_Kopal:
Nevím k čemu Ti to pomůže, ale je mi 13.

Pokud ještě chceš vědět, co umím, tak je to: (X)HTML, CSS, XML, XSL, PHP, SQL, JS, VBS a CS scripty (Counter-Strike)
A učím se: C, Java, VB, Pawn a Flash
Alastor_Kopal
Profil
Radek9:
Pokud ještě chceš vědět, co umím, tak je to: (X)HTML, CSS, XML, XSL, PHP, SQL, JS, VBS a CS scripty (Counter-Strike)
A učím se: C, Java, VB, Pawn a Flash
8-o Téda hezky. A z čeho se učíš ? Knížky nebo internet ?
Radek9
Profil
Alastor_Kopal:
Internet.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alastora_Kopala:
moc by mě zajímal průměrný věk programátorů kteří se zde objevují.
Viz Anketa: nejmladší registrovaný diskutér.

Jaký jazyk by jste mi doporučili ?
C#. Viz starší debaty:
Jaký programovací jazyk bych se měl naučit?
Jaký programovací jazyk zvolit?

Nedělej mezery před otazníky.
panther
Profil
Radek9:
Pokud ještě chceš vědět, co umím, tak je to: (X)HTML, CSS, XML, XSL, PHP, SQL, JS, VBS a CS scripty (Counter-Strike)
ne, že bych tě chtěl podceňovat, ale neřekl bych, že umíš. Spíš máš ponětí, jak vypadají a něco v nich uděláš (v každém z nich).
JAAkub
Profil
Ja mam 12 :D
Joker
Profil
Alastor_Kopal:
moc by mě zajímal průměrný věk programátorů kteří se zde objevují.
Co si pamatuju sraz (ten jeden na kterém jsem byl), tak to bylo věkově poměrně pestré, mezi některými byl rozdíl i víc než 20 let :-)

Průměrný věk zdejší diskuse bych tipoval někde kolem 20, ale je otázka, k čemu ta hodnota průměru je- když bude jednomu 15 a druhému 35, průměrný věk je 25, ale o čem to číslo vypovídá?
Spíš než průměr by asi bylo zajímavé zastoupení nějakých skupin podle věku... ale do toho se asi nebudeme pouštět.
Radek9
Profil
panther:
HTML a CSS se učím pět let. Takže vím i víc, než je to, jak vypadají. :-) PHP a JS se učím více než rok, takže o tom už také dost vím, CS scripty nejsou nic moc těžkého, SQL se sice učím asi půl roku, ale také to není těžký jazyk, takže se dá říct, že ho umím, ve VBS sesmolím už i větší scripty a v XML a XSL už toho mám také dost napsanéo. Zbytek těch jazýků, které jsem psal se průběžně učím a zkouším, v nich bych nic moc těžšího nenapsal.
Taurus
Profil
Html a css se učím sedm let a nejsem ještě vůbec spokojený, takže bych o věcech trvajících míň jak pět let neřekl, že je někdo umí, pokud není supertalent.
Webodlak
Profil
Lexter:
Tebe zařazuji do „vyššího“ obyvatelstva diskuse... Mně je dvanáct a jsem na úrovni rolníka.

Alastor_Kopal:
PHP je programovací-skriptovací jazyk.

JAAkub:
Možná mě trhneš. Mně bude třináct pět dní před prvním květnem.

Radek9:
Já se učím HTML od osmi, CSS od deseti, JS od jedenácti, PHP od jedenácti, SQL od dvanácti, C od dvanácti, a s C# jsem začal před zhruba týdnem.

HTML umím průměrně, umím sestavit formulář, tabulku, umím formátovat text. Jsem spokojen.
CSS umím podprůměrně, umím stylovat šířku, výšku, rámečky, okraje vnitřní i vnější, ale o zbytku vím málo. Vím, že ta a ta vlastnost dělá to a to, ale co tam mám napsat za hodnotu, aby to udělalo to a to mi nejde.
JS neumím skoro vůbec. Umím stylovat na základě události, snímat stisknutou klávesu, ale kolikrát skript opravím než je funkční, se ani neptejte.
Se svými znalostmi PHP jsem spokojený. Umím pracovat s poli, stringy, podmínky, cykly, funkcemi a soubory. Co neumím je práce s obrázky, ale to se naučím až to budu potřebovat.
Se svými znalostmi SQL jsem spokojen též. Umím vytvořit tabulku, vložit řádek, změnit řádek, smazat řádek. To mi (zatím) stačí.
V C umím (konzolově) pracovat se soubory, vstupem a výstupem, funkcemi a MessageBoxy.
V C# umím (konzolově, ale začínám se učit GUI) pracovat se vstupem a výstupem, MessageBoxy a jednoduchými formuláři.

Omlouvám se, že jsem se tak rozpovídal, ale u mě délka příspěvku meze nemá a nechci být „ten anonym“.

//
Chamurappi:
Moc čteš Werewolfova témata. Právě na základě toho vlákna, na které jsi odkázal (druhé) jsem si vybral C#.
imploder
Profil
Alastor_Kopal:
Mně je 21.

Jestli ti nejde programování nebo logické myšlení, nehledal bych problém ve věku. Věk 14 let rozhodně logickému myšlení nepřekáží.

Z některých tvojich příspěvků to vypadá (resp. vypadalo), že často děláš program, který moc nechápeš - takové to "lepení kódu".
- Zkus se zaměřit víc na pochopení základních věcí, princip jak co funguje - ne nutně z programování konkrétně v PHP a na webu, i z programování obecně. Nenaprogramuješ hned velkou online hru, ale víc menších prográmků a budou udělané dobře.
- Jazyky nabízejí různé možnosti, vyplatí se je znát (např. kdybys tady věděl o polích (dost základní věc prakticky ve všech jazycích), nemyslel by sis, že potřebuješ sestavovat názvy proměnných). V jiných programech (a různých příkladech a podobně) můžeš najít inspiraci, jak se dají různé problémy řešit.
- Než začneš programovat, naplánuj si nejdřív, co chceš vlastně naprogramovat. Pokud je potřeba nějaký algoritmus (jako třeba na zjištění vzájemné polohy postav ve hře), tak je dobré ho nejdřív vymyslet a po krocích si ho na papíře projít, než ho začneš programovat.
- Pro zvýraznění struktury kódu (jak jsou zanořené podmínky, cykly atd.) se používá odsazování, bez něj je kód nepřehledný. Dobrý je v tomhle Python, v něm je odsazování přímo součástí jazyka (zatímco jazyky, kde se bloky příkazů dávají do závorek, jako třeba PHP, C nebo Java, k odsazování nenutí, programátor odsazuje dobrovolně aby se mu program dobře četl).

Pokud se chceš dobře naučit základy programování a nevadí ti, že než vyrobíš něco použitelného, chvíli to potrvá, doporučuju jazyk C - pořídit si o něm dobrou knihu (např. Učebnice jazyka C od Herouta) a postupovat podle ní. Céčko je celkem jednoduché, základy z něj dobře využiješ i v jiných jazycích a PHP se mu docela podobá. Narozdíl od PHP není C tak tolerantní a např. při vynechání uvozovek okolo řetězce vždycky nahlásí chybu.

Jinak třeba Python je taky dobrý, je v něm míň starostí než v C (nemusíš se sám starat o paměť, můžeš používat asociativní pole, regulární výrazy - jako v PHP a jiné vychytávky jsou v Pythonu narozdíl od C lehce dostupné). Narozdíl od PHP není zaměřený jen na web, ale i to zvládá, webovou hru můžeš nakonec udělat v něm :)

Nebo se na ostatní jazyky vykašli a zkus se naučit pořádně PHP.

Na podobné rady a kecy jsou tady ale jiní, zkušenější (neříkám starší, ono to o věku fakt není) programátoři :)
JAAkub
Profil
Webodlak:
hh ... nie ja som mal teraz 12 rokov práve na vysvedčenie 31.1 (hh:D)
Alastor_Kopal
Profil
o srazu jsem neslyšel :-)

- bude ještě nejaký sraz ?
- byl by někde na moravě ? :-) (pro mě přístupné)
- kdo to organizuje ? (diskuse, sami členové nebo někdo jiný ?)


Chamurappi:
C# zkusím. Doufám že tam nebudou žádné složité výrazy. Díky za TIP

Nedělej mezery před otazníky.
už jsem na to zvyklí
panther
Profil
Alastor_Kopal:
kdo to organizuje ? (diskuse, sami členové nebo někdo jiný ?)
co považuješ za „diskusi“, když členy jsi uvedl záhy?
Alastor_Kopal
Profil
hmm yuhů ?
Webodlak
Profil
JAAkub:
On je mladší! Chopte se ho!
Nox
Profil
imploder:
S tím bych úplně nesouhlasil...určitě má jsou obecné různé předpoklady pro uvažování, ale aspoň podle sebe mi určitě přijde, že čím starší, tím i je i kvalitnější uvažování a dovednosti celkově. Jasně že jsou výjimky, ale není to podle mě tak horké a člověk se vyvíjí.

S dalším odstavcem určitě souhlasím, čteš mi myšlenky. Nevím ale jestli doporučovat Python, sice nutí k odsazování, ale může to být nepřehledné, zvlášť když začíná s tím může mít problém. Cčko...nevim, k návykům by to asi bylo lepší, ale přijde mi o dost těžší než PHP, takže nevim, ale asi by to šlo

JAAkub:
Takže's dostal dárek k narozeninám a hned ti ho zabavili jako trest za vysvědčení :)
sry, nevšímej si mě
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0