Autor Zpráva
Werewolf
Profil
Zdravím.

Chtěl bych vytvořit jednoduchou online hru v C#.
Rád bych, aby to bylo něco na způsob nedávno řečeného Mu, WoW nebo MapleStory.

Poradili byste nějaký tutoriál nebo nakopnutí směrem k úspěšnosti? Díky
martindeveloper
Profil
Koukněte se pořádně na ASP.NET, pokud to chcete moderní tak i na ASP.NET AJAX a pokud chcete přehledný kód ASP.NET MVC.
Werewolf
Profil
martindeveloper:
ASP.NET? Co s tím má společného ASP.NET?
Já nemluvím o takzvané „browser hře“, jako je například *******.
Shadowek
Profil
Werewolf:
První se nauč alespon GUI ... nebo chceš onlinovku v konzoli? :D
Werewolf
Profil
Shadowek:
GUI samozřejmě umím. Mně jde o to zmáčknout šipku a provést nějakou operaci, posunout obrázek, upravit mu src (pořád se musím k tomu HTML vracet :-)).

Až teď jsem si uvědomil, kdo jsi. S tvým Tajným číslem v C++ bych si moc nevyskakoval.
Smokie
Profil
Werewolf
Prvním krokem by mohlo být naučit se správně klást dotazy. Z tvého projevu sem nepochopil co umíš, co chceš udělat a s čím chceš poradit.

Zadruhé bych zapřemýšlel nad tím v jakém smyslu je hra jako World of Warcraft "Jednoduchá online hra v C#".

A má poslední rada zní: Vrať se zpět na zem. Počítačové hry patří mezi ty nejsložitější programy a potřebuješ k nim ohromné množství znalostí, více lidí a kvanta času.

Pokud si tohle uvědomíš a máš trochu selského rozumu, žádost o "tutoriál" ti přijde směšná.
fuckin
Profil
Werewolf:
á nemluvím o takzvané ‚browser hře‘
Browser hra = online hra.

GUI samozřejmě umím.“... „provést nějakou operaci, posunout obrázek, upravit mu src (pořád se musím k tomu HTML vracet :-)).
Ano jde to vidět. Nic ti to neříká. A co takhle directx nebo třeba opengl?

Poradili byste nějaký tutoriál nebo nakopnutí směrem k úspěšnosti? Díky
Začínám mít pocit, že WoW udělal jeden člověk po přečtení jednoho tutoriálu, za jeden den.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Werewolfa:
Hledej XNA Framework, to je takové DirectX zakuklené v .NETu, na webu k němu existuje řada návodů. Až se naučíš udělat normální hru pro jednoho hráče, zkoumej taje síťové komunikace.

posunout obrázek, upravit mu src
Tak triviální to nebude. Představ si obrazovku jako plátno, které se ti šedesátkrát za sekundu samo vymaže a ty ho zase šedesátkrát za sekundu počmáráš tím, co chceš zobrazovat.


Reaguji na Smokie:
A má poslední rada zní: Vrať se zpět na zem.
To je poněkud přízemní. Já se vracím na Zem, jen když se mi stýská po pozemšťanech.

Počítačové hry patří mezi ty nejsložitější programy
Jak které.
imploder
Profil
Werewolf:
Neměl bys začínat hned online hrou. Na online hru potřebuješ všechno, co na obyč. hru, a navíc komunikaci po síti (může to být složité). Takže zkus radši nějakou jednuduchou offline hru, později k ní můžeš dodělat i multiplayer přes síť. Pro začátek by sis mohl najít nějakou knihovnu pro C# zaměřenou na hry (jako je třeba v Pythonu Pygame), jestli něco takového existuje, a k ní nějaký tutoriál. 2D animace se ve hrách dělají jako sprajty (sprite) - tj. obrázek, který se celý načte a pak se v něm posouváš a dostáváš tak jednotlivá políčka. Taky o tom určitě hodně najdeš. Víc asi neporadím.

zmáčknout šipku a provést nějakou operaci, posunout obrázek, upravit mu src (pořád se musím k tomu HTML vracet :-)
Mimo web žádné src v HTML a podobné věci není. Obrázek načteš ze souboru (potřebuješ funkci na čtení obrázků v určitém formátu jako např. BMP, GIF nebo PNG) a zobrazíš (potřebuješ grafické funkce). I prohlížeč tyhle věci dělá při změně src, prostě tohle se děje na nižší úrovni. HTML a JS je až nadstavba a ve hře ani jiném programu co neběží v prohlížeči to nebude.
DJ Miky
Profil
fuckin:
Browser hra = online hra.
Online hra nemusí běžet v browseru a browser hra nemusí být online...
martindeveloper
Profil
Werewolf:
Áha, tak to se omlouvám pochopil jsem to jako že chcete tvořit browser based hru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0