Autor Zpráva
Jirka.x
Profil *
Pěkný den,
sháním nějaké relevantní zdroje o jazyku VoiceXML (nejlépe české) a jeho využití pro zrakově postižené, případně další technologie, které by se daly použít pro nevidomé při používání webu. Nevíte o něčom? Děkuji za rady
mckay
Profil
Jirka.x:
O VoiceXML jsem v češtině nic moc kvalitního nenašel, ale všiml jsem si nedávno takového zajímavého webu, který se asi o web pro nevidomé zajímá, odkaz je tu.
Jirka.x
Profil *
Děkuji za typ. Na tom webu jsem již taky hledal, ale není to přesně, co bych potřeboval, nicméně zdroj je to samozřejmě zajímavý.
unit353
Profil
před zhruba 5 lety jsem si s tím hrál. Používal jsem tehdy prohlížeč Opera a jeho plugin. Aplikace se jmenují X + V (XHTML + Voice) nebo multimodální, vytvořil jsem jednoduchý web, ve kterém se dalo navigovat hlasem mezi stránkami i uvnitř stránky. Web zobrazoval pouze RSS zprávy, které i "četl". Rozpoznávání hlasu je docela nepřesné. Nevím jestli v tomhle směru IBM někam pokročilo, nebo tyhle technologie "někdo" úmyslně drží pod pokličkou :-)
V češtině jsem nic nenašel, aspoň pár příkladů v angličtině http://www.larson-tech.com/MM-Projects/Demos.htm

edit: každopádně Opera + voiceXML je tuším jen v Angličtině, takže plně český web udělat zřejmě nepůjde. Jinak tomuto problému se věnovala nějaká česká universita, celkem úspěšně. Nevím která, vím že jsem to kdysi slyšel ve zprávách nebo někde četl...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0