Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Když citujete do nějaké práce (refárát) z internetu tak uvádíte url. V jakých případech se URL při přechodu na jinou stránku nezmění ?

Napadají mě případy, kdy se stránka se generuje na základě uživatelských dat

PHP posílá data metodou POST
Javascriptem nebo Ajaxem
Flashem

Jaké jsou další příklady, kdy se URL nemění ?
Co má žák dělat když chce citovat z internetu a URL se nemění zlstává furt www.domena.cz ?
Nox
Profil
Tak.... asi žádná možnost není, to je problém tvůrců, uvádění proklikání se k daným datům asi není vhodný, takže prostě jen danou doménu
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Obecně dynamicky sestavovaná stránka může generovat různý obsah na stejné adrese. Může používat třeba cookies.
I když to samozřejmě není dobrý nápad.

No a pak třeba při použití rámů.

dodatek:
Co má žák dělat když chce citovat z internetu a URL se nemění
Napsal bych tam prostě doménu.
Radek9
Profil
Michal Kolesa:
Jaké jsou další příklady, kdy se URL nemění ?
Třeba frame.

Co má žák dělat když chce citovat z internetu a URL se nemění zlstává furt www.domena.cz ?
Já bych uvedl postup, třeba: Zdroj: www.domena.cz - Menu -> Zvířata -> Tasmánský čert.

Před otazníkem se nepíše mezera.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Pokud je to změněno rámem, můžeš si přesnou adresu dohledat ve zdrojáku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
PHP posílá data metodou POST
Data metodou POST posílá prohlížeč, nikoliv PHP.

Co má žák dělat když chce citovat z internetu a URL se nemění
Oběsit se. Nebo improvizovat, pokud nemá provaz.
To je stejně chytrá otázka jako „chci si koupit chleba, ale mám peníze jen na půlku, co mám dělat?“…
Petr ZZZ
Profil
Zabrouzdal bych na nějakou stránku, která na danou stránku odkazuje, najel bych myší na příslušný odkaz, zmáčkl pravé tlačítko a z nabídky bych vybral "zkopírovat odkaz" (či co to v tomto smyslu nabízí). Potom už adresu pomocí Ctrl+V můžeš vepsat kamkoli. Pro kontrolu můžeš odkaz zkopírovat do adresního řádku prohlížeče a podívat se, zda souhlasí.
ninja
Profil
Michal Kolesa:
Co má žák dělat když chce citovat z internetu a URL se nemění zlstává furt www.domena.cz ?

Uvést u citace i datum, kdy je citováno. Následná změna obsahu vyloučit nejde.
Marek Prokop
Profil
http://www.infogram.cz/article.do?articleId=1235
mattyZEM
Profil
iFrame, COOKIES, SESSION, POST, AJAX
Petr ZZZ
Profil
ninja:
Následná změna obsahu vyloučit nejde

To je pravda, ale jsou možnosti takovou situaci aspoň nějak ošetřit. Znám případ, kdy entomolog z Národního Muzea citoval v papírové publikaci pdf z internetu (které na papíru nevyšlo) a vyřešil to tak, že k citátu napsal přesné datum, publikaci vytiskl (tuším dvakrát), doplnil na výtisky datum a uložil je v knihovně muzea. Tento postup zároveň zmínil ve své publikaci. Takto je to alespoň nějak v původní verzi dohledatelné, dokud ty dva archivované výtisky v knihovně muzea budou existovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0