Autor Zpráva
Shadowek
Profil
Zdravím, trošku jsem si hrál s routerem a nyní se do něj už nemůžu přihlásit přes adresu 10.0.0.138 ... Netuším jak se tam nyní dostat ... Zkoušel jsem něco že se mají porty 80 směřovat do 10.0.0.3 a nyní mi to na jakékoliv lokální IP píše stránka nenalezena ... Jde o router/firewall ZyXEL P660HW T3 v2
Michal Kolesa
Profil
Na jaké je adsl modem adrese zjistíč, že si vyvoláš příkazový řadek (Start > Spustit > cmd) a pak zadíš příkaz IPconfig
nightfish
Profil
pokud router normálně funguje, a (třeba) přiděluje adresy přes DHCP, tak vyzkoušej [#2]
stejně tak může použít třeba nmap, kterého necháš proskenovat celou lokální síť
každpádně pokud router běží a ty se nemůžeš dostat do jeho administrace, i když víš, jakou má přiřazenou adresu, tak bych být tebou vyzkoušel restart do továrního nastavení:

Manuální reset: Stiskněte prosím tlačítko reset na zadní straně přístroje a podržte ho tak
dlouho, než začne blikat kontrolka POWER (obvykle 6 sekund). Po stisknutí tlačítka se heslo
vrátí na výchozí nastavení (heslo je admin, LAN IP adresa 10.0.0.138).
Shadowek
Profil
Ok zkusím to díky
Davex
Profil
Shadowek:
Nepamatuji se už přesně, ale u tohoto modemu je potřeba pro přesměrování portu 80 dodržet speciální postup. Nejdříve je potřeba změnit číslo portu, na kterém naslouchá webová administrace modemu a po nastavení "port forwarding" ještě povolit připojení na tento port ve firewallu.
Shadowek
Profil
Davex:
Díky ale teď mi jde hlavně abych se mohl dostat do administrace.
nightfish:
Teď to bohužel také nejde provedl jsem vše podle postupu znova jsem to nainstaloval ale nefunguje to ...
Edit: Zůstala nastavená WLAN pouze bylo odnastavené připojení k netu ...
mouse
Profil *
Musíš ho restartovat aj mě se to stalo
flaxzx
Profil *
Taky mi to nejde restartoval sem modem zkousel sem vse ale nejde to vcera mi to slo cely den ale dneska ne ! Nemuze ten server byt zatiženy ?
Princ Zuko
Profil *
Ja jsem na tom uplne stejne mam take zyxel a mam to stejne zkousel jsem i reset.
Milan1964
Profil
Jsem na tom úplně stejně. Při prvním zapojení modemu jsem nenastavil zabezpečení WIFI. Na síť se mi v okruhu nejmíň 50-ti metrů od baráku připojí kdo chce. Heslo, které jsem z admina změnil na "něco" si samozřejmě nevzpomenu. Doporučení těch co se počítači zabývají o restartování nepomáhá. Restartoval jsem opakovaně, modem nechal hodinu vyplý a pořád dokola. Když zadám 10.0.0.138 otevře se mi tabulka pouze s jedním oknem pro Password. Jsem pouze uživatel počítače. Čili jakou koliv radu jak se dostat do nastavení znovu potřebuji velice postoupně a srozumitelně (pro blbce). Dokáže mi někdo poradit?
Milan
ludekbrno
Profil *
Milan1964:
Jedna možnost je stáhnout si na webu vyrobce manuál a tam si přečíst správný postup a přihlašovací údaje. Druhá možnost je koupit si za čtyři stovky nový router i s manuálem.
Milan1964
Profil
Dík za radu, ale asi se stal malý zázrak. Včera jsem si opravdu vyjel z internetu manuál tohoto routru a hrál si s tou krabičkou, kterou jsem nemohl pořád vyresetovat, což byl hlavní problém. Nakonec jsem přišel na to, že když jsem ten reset čudel držel párátkem tak deset vteřin, teprve poté opravdu došlo k resetu a já se pak dostal do nastavení, kde se mi podařilo změnit i název sítě z "internet" a wifi svým heslem uzamčít. Nebylo to nic složitýho, když jsem to dokázal i já. K vyresetování to chce opravdu držet reset delší dobu a pak už to jde samo.
Milan
Pavel888
Profil
Milan1964:
Já se teď se Zyxelem 660 trápím, včera jsem ho nainstaloval, připojení z jednoho PC vpohodě, jak kabel tak WiFi.
Potřebuji ale dostat název sítě a heslo, abych se mohl připojis Ipadem
Dík
Pavel
ludekbrno
Profil *
Pavel888:

Oba údaje přece máš v administraci routeru. Jaké údaje zadals při připojování PC přes wifi? Ty stejné použiješ i na iPadu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0