Autor Zpráva
Karathas
Profil *
1) Dobrý deň, chcel by som vedieť, nevedeli by ste mi povedať na koľko môže moja aplikácia komunikovat s Facebookom?
Získavať dáta o užívateľovi, o jeho priateľoch atď.

2) Už veľa krát som sa stretol so skupinami ako "97% ľudí sa smeje na tomto videu"
a až po tom, čo sa užívatelia pridajú a pošlú 30 pozvánok, môžu vidieť video.
Pri jednom prípade je link na inú stránku. Skúšal som to bez poslania pozvánok a naozaj mi to nešlo.
Je mi jasné, že ide o to, aký link tam bude.. v url bude zapísané či som to poslal a či nie a na tej stránke kam vedie link
je script ktorý potom na základe toho vyhodnotí aký obsah ma zobraziť.

Ja sa teraz pýtam, ako tohto docieliť? Ako získať až takéto dáta o uživateľovi?
Joker
Profil
Karathas:
A co znamená "aplikace"? Aplikace na Facebooku? Nějaká webová aplikace? Klasická aplikace spuštěná někde v počítači? Něco ještě jiného?
mckay
Profil
Karathas:
1) Hodně. Pokud máš aplikaci jako přímo na FB, něco styl testu, nebo "Kdo je tvůj (ne)přítel pro dnešní den?", tak to obvykle není problém. Tuším, že kdyby si to chtěl provozovat jen tak někde mimo facebook (nevedl by na to z facebooku žádný odkaz), tak by si nedostal api a prakticky bys nemohl nic.

2) To je blbost. Skupina ani stránka nemá šanci rozpoznat co jsi udělal, je to jen shromaždiště lidí. Něco o tom, jak to chodí na facebooku jsem nedávno zplodil tady. Není reálná možnost jak zachytávat kdo koho pozval.


Joker:
Aplikace je ve facebook "slangu" prostě webová aplikace, která s API běží na jiném webu, a do facebooku se po povolení přístupu iframuje.
Joker
Profil
mckay:
Aplikace je ve facebook "slangu" prostě webová aplikace
Právě že ve "Facebook slangu" aplikace znamená aplikace na Facebooku.

Mimochodem, připomínám, že na aplikace využívající FB API se vztahují poměrně přísná pravidla ohledně sběru a ukládání dat o uživatelích.
Důvod, že se lze často setkat s aplikacemi které ta pravidla porušují je, že většina lidí na ta pravidla kašle a Facebook s tím nic moc nedělá.
Karathas
Profil *
mckay

2) som rozmýšľal či to nejako neberie z databáze.

1) a to by som nemohol vyriešiť keby že mám na vlastnom webe tu aplikáciu, že by som nejako urobil presmerovanie? to by pomohlo, nie?


hmm.. tak inak. ako už písal Marek Prokop návod ako si urobiť design pre svoju skupinu (pre nejaku tú určitú "kartu" na paneli kde sú informácie atď.)
tak niekto to využil a len čo sa ty sám pridáš, tak ti ukáže video. to už nemá nič spoločné s pozývaním. to by mohlo fungovať, nie?

a táto vec: ide mi len o to, aby som zistil ako to funguje: na facebooku vznikol v podstate spam, už je to staré, predpokladám, že už sa to ani nešíri.. ide o to, že sa ti ukáže správa ako normálne "uživateľ XxX komentoval vašu fotku LINK" a keď ste na ten link klikli, objavila sa vám tuším prázdna stránka. to spôsobilo, že získali "údaje" o vašich priateľoch (ako pri tom "Váš nepriateľ dňa" tiež získa údaje akých priateľov máte a náhodne vyberie niekoho) a poslal to ďalej, takto sa to šírilo. spam to bol preto, lebo vám naraz toho prišlo aj desať. podľa toho, koľko ľudí na to znovu kliklo.
mckay
Profil
Joker:
Právě že ve "Facebook slangu" aplikace znamená aplikace na Facebooku.
Nechci být nezdvořilý, ale skoro mi přijde, že jsi citoval text vytržený z kontextu. Pokračoval jsem s tím, že s API běží na jiném webu a potom se zobrazuje uvnitř facebooku jako aplikace... nevím jestli facebook používáš nebo ne, tak jsem se to pokusil vysvětlit tak, jako kdyby si to neznal. Aplikace = Webová aplikace (z hlediska vývoje).
Karathas
Profil *
mckay:
nejako tak by som to asi aj chcel. (=
Karathas
Profil *
ok, a teda nie je niekde navod ako urobit aplikaciu? nemyslim kviz ani "Priatel dna"
mckay
Profil
Karathas:
Zkus http://wiki.developers.facebook.com/index.php/Main_Page

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0