Autor Zpráva
drvaca
Profil
Nevíte někdo, jak se dá propašovat do názvu souboru otazník? Testuju na svém webu nahrávání souborů, a nevím jak by to reagovalo na soubor s otazníkem.
Tzn. že povolený mám pouze formát jpg , a mě by zajímalo co se stane, když nahraju soubor test.php?name=1.jpg . Jenže to nemůžu zjistit, poněvadž se mi nedaří do PC dostat soubor, který má ve svém názvu otazník. Sice soubor s otazníkem můžu vytvořit přes FTP na svém webu, ale jakmile dám stáhnout, tak mi to automaticky otazník zamění za podtržítko.
Takže máte někdo nějaký nápad, jak se dá vytvořit soubor, který má ve svém názvu otazník?
Joker
Profil
drvaca:
Windows (alespoň Vista, ale čekal bych, že u XP a 7 to bude stejné) nedovolí použít v názvu souboru znaky:
\ / : * ? " < > |

Teď si nevybavuju, jak to je v jiných systémech, v UNIXových systémech by to možná mohlo jít.

edit: ...a zrovna ten otazník mi z těch zakázaných vypadl...
mckay
Profil
drvaca:
Nemůže to reagovat na soubor s otazníkem. Dle mého tam prostě nic takového nedostaneš, ať se snažíš jak chceš :).
drvaca
Profil
No na webovkách se mi ten soubor co má v názvu otazník podařil, stačilo by ho stáhnout, ale to bohužel udělá to podtržítko. Tak doufám že stejnak jako to nedokážu já, nedokáže to nikdo, aby se mi do toho pak nedostali :)
Bubák
Profil
Joker:
Teď si nevybavuju, jak to je v jiných systémech, v UNIXových systémech by to možná mohlo jít.
Ověřil jsem si, že v Linuxu to jde, akorát takový soubor nejde uložit na FAT nebo NTFS disk.
Joker
Profil
Bubák:
Ověřil jsem si, že v Linuxu to jde, akorát takový soubor nejde uložit na FAT nebo NTFS disk.
Je to tak, Linux mi nedovolil z těch znaků jenom (normální) lomítko, všechny ostatní ano.
Nicméně mně se povedlo (v Linuxu) tak pojmenovat i soubor na NTFS disku.
Což by odpovídalo i tomuhle, tj. že NTFS jako takový nepovoluje jen lomítko a znak NUL a ty ostatní znaky jsou omezení Windows.

drvaca:
No na webovkách se mi ten soubor co má v názvu otazník podařil, stačilo by ho stáhnout, ale to bohužel udělá to podtržítko. Tak doufám že stejnak jako to nedokážu já, nedokáže to nikdo, aby se mi do toho pak nedostali :)
Jak vyplývá z příspěvků výše, bude to tím, že web běží na Linuxu, proto se to povedlo, zatímco ten druhý počítač na Windows, proto se to tam nepovedlo.
Kdyby někdo zkusil ten soubor nahrát z Linuxu, nejspíš by se mu to povedlo (můžeme to případně vyzkoušet).
drvaca
Profil
Joker:
Pokud bys tedy mohl, zkus pojmenovat soubor nějak jako 1.txt?name=1.jpg a to prosím nahrát tady. A pak dej vědět, jestli to hodí chybovou hlášku (že je to špatný formát) nebo jestli se to normálně nahraje. Dík moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0