Autor Zpráva
Romana
Profil *
Chci si založit e-shop s dekoracemi. Jsem absolutní laik a z nabídky si neumím vybrat. Nechci někomu nalítnout a zaplatit mu za pokročilé seo, i když je na stejné úrovni jako u někoho nabízené v základu( ještě před týdnem jsem nevěděla, že nějaké seo vůbec existuje). A je toho víc co bych chtěla - statistiky návštěvnosti - Google Analytics, automatické generování faktur pro tisk a zaslání zákazníkovi, napojení na Facebook, skladové zásoby s automatickým odpočtem při vzniku objednávky, sledování zásilky, registrace do katalogů, registrace zboží na Zboží.cz, Heuréka.cz,... , technická podpora a aktualizace, ... A můžu vůbec někde tuto všechno sehnat i s originálním designem do 50 000Kč?
panther
Profil
Romana:
A můžu vůbec někde tuto všechno sehnat i s originálním designem do 50 000Kč???
můžeš si jednotlivé funkčnosti poskládat z free hotových řešení, konkrétní věci dodělat. Jestli se vejdeš do 50tis., to nevím - asi jak u koho.

Pokud by se podobná aplikace (rozuměj eshop) stavěla od nuly, počítej s troj- až čtyřnásobnou cenou. Minimálně. Design je to nejmenší, jeho cena je v řádu tisíc. Na jednotlivé prvky optimalizace (SEO) může být kladen důraz při návrhu aplikace, u eshopu bude hodně podstatný obsah, tj. popisky zboží, prolinkování jednotlivých kategorií, produktů, atd.
Marek Prokop
Profil
Romano, systém na správu obsahu (v tomto případě e-shopu) za Vás SEO udělat nemůže. Může jen spadat do jedné ze tří skupin:

a) Má tak vážné chyby, že s ním slušných výsledků nijak dosáhnout nejde.
b) Má jen drobné či žádné chyby a dovolí Vám dělat SEO pro málo až středně konkurenční segmenty.
c) Nabízí pokročilé možnosti práce s obsahem, díky kterým Vám dovolí dělat SEO i pro hodně konkurenčních segmenty.

Hotové systémy se většinou pohybují někde mezi skupinou a) a b). Dobré je třeba Shopio. Na skupinu c) už je potřeba vlastní, na míru vyvíjený (a hlavně trvale rozvíjený) systém.

Nicméně znovu opakuji, že za Vás žádný systém SEO neudělá. Naopak, podstatnou část SEO (analýzu trhu a klíčových slov, volbu strategie atd.) byste měla udělat mnohem dřív, než si nějaký systém pořídíte.
Tomáš Meisner
Profil
Romana:
Asi nejdůležitější rada je ta, že pokud Vám někdo dokáže říct cenu za SEO předem (tzn. narazíte na nějaký balíček služeb za pevnou cenu) tak Vám pravděpodobně moc nepomůže... SEO je velice individuální věc - záleží na marketingovém plánu, který máte (pokud ho máte), na daném oboru a tedy i konkurenci... Ten rozpočet, který zmiňujete nemusí u středně velkého eshopu stačit ani na měsíc internetového marketingu (obsahující SEO) a upřímně si nedokážu představit eshop vytvořený na míru za takové peníze při takových požadavcích.

Pokud se opravdu v internetovém oboru nevyznáte, obraťte se na nějakou slušnou firmu v okolí, která má s realizací takovýchto řešení zkušenosti (tzn. nejen tvorba eshopu na míru, ale i internetový marketing a poradenství) a investujte pár stovek za konzultaci a návrh řešení a možností...

Všechny softwarové (nejen) projekty by měly zažít analýzou, pokud mají být úspěšné
Romana
Profil *
Budu e-shop provozovat při práci, zamýšlím to jako přivydělání si, takže ze začátku to opravdu nebude ve velkém. A zřejmě to nebude tak jednoduché, jak jsem si myslela. Takže teď asi nakoupit knížky - Jak zvolit strategii, jak udělat marketingový plán, ..... atd. A jak poznat slušnou firmu? Když si domluvím pár konzultací, tak každá firma vychválí to, co nabízí ona. Bohužel nikdo z mých známých se v tomto oboru nepohybuje a ani o nikom neví. No, bude to ještě zajímavé. A ještě jeden takový dotaz:-). Když se mi třeba nějaká firma líbí a v referencích má např. obchod se spodním prádlem a já zkusím na Seznamu a Googlu najít např. slovo podprsenka a najde mi to tu firmu na 5. stránce, tak to je špatná ta firma nebo majitelé toho e-shopu to tam zadávají špatně? Třeba Shopcentrik a Shopsys jsou většinou do 5. místa, a že jsem zkoušela hodně výrobků z e-shopů co zhotovili.
ninja
Profil
Romana: Na vaše požadavky myslím 50 000 Kč stačit nebude. Ani by to ale nemuselo vadit.

Můžete začít bez eshopu, respektive využívat zaběhlé servery jako Fler.cz, Aukro.cz, atd. Nemusíte ani dělat žádné kampaně, komplexní analýzy a platit někomu za "SEO balíčky". Místo toho 1-2 hodiny denně choďte po internetových diskuzích a magazínech, odpovídejte, pište články a propagujte své produkty. Jakmile přestanete stíhat a začnete vydělávat, je čas oslovit experta, který vám doporučí vhodné řešení pro vaše požadavky.
Tomáš Meisner
Profil
Romana:
Teď to neberte nijak špatně, ale pokud teď nevíte jak prodat to, co nabízíte, tak Vám eshop nepomůže. Musíte si nejdřív odpovědět na několik základních otázek:
Víte, kdo je Vaše cílová skupina zákazníků? Věk, pohlaví, příjem, lokalita, apod.?
Víte, jaká konkurence je ve Vašem oboru? Lokální, internetová?
V čem hodláte konkurovat - cena? jedinečnost produktu? přidružené služby?
Jaký máte rozpočet a a při jaké prodejnosti se dostáváte k nulovému zisku (ze začátku samozřejmě budete v mínusu) - z toho vychází objem investice, který jste schopna udělat do eshopu a internetového marketingu.
Až si na tohle odpovíte, tak zkuste zajít za nějakým známým, kamarádem, kdo již podniká a prodiskutovat to s ním.
Věřím, že potom budete mít daleko jasněji...

Jak poznat slušnou firmu? To je opravdu těžké, ale pár jich obepište s poptávkou, investujte trochu toho času do osobních schůzek a uvidíte - nebojte se ptát, dost často se odděli zrno od plev tím, že se bude někdo vykrucovat, schovávat se za know-how (speciálně u otázek na SEO), neochota vázat odměnu na metriky (například zvýšení konverzního poměru, relevantní návštěvnosti, ...) apod.

To, že někdo klientovi udělal eshop ještě neznamená, že s klientem dlouhodobě spolupracuje na SEO či jiném druhu internetového marketingu. Já na každé schůzce vysvětluji klientovi, že je lepší v první fázi chtít míň funkcí (ušetřit na tvorbě) a investovat do SEO a marketingu, nicméně každý klient si poradit nenechá...

Jak psal Marek výše - žádný balíkový eshop (a naprostá většina eshopů na míru) v sobě nemá žádné funkce, které by významně ovlivnili SEO v konkurenčních oborech - SEO není o systému... Shopcentrik ani Shopsys neznám a nechtěl bych je nějak urazit... :-)
Honza123
Profil *
Romana:
Já jsem byl v podobné situaci jako ty. Pořídil jsem si e-shop od WebCzech. Na rovinu mi ale rekli to, co tu naznacil Tomas Meisner a to to, ze SEO zalezi hlavne na tom, jak si postavim e-shop a na tom, zda system ktery mam nema zavazne chyby SEO branici. Dostal jsem rady jak udelat nazev produktu, popis, klicova slova, jak zvolit domenu a vytvorit zpetny odkaz. Nabidli mi i vytvoreni zpetnych odkazu, ale to bylo drahe a tak jsem se do toho pustil sam.

Honza
Tomáš Meisner
Profil
Honza123:

Je dobře, že pro SEO jste WebCzech nevyužil, protože je to přesně ten typ společnosti, před kterou jsem varoval - odkazy v patičce jejich webu jsou všeříkající, nabízené SEO služby, které stojí 4999 Kč :
* Analýza stavu Vašich WWW stránek
* Poradenství při úpravě Vašich WWW stránek
* Automatické odeslání informací
* Ruční odeslání informací
* Odeslání výstupu
Co je automatické a ruční odesílání informací a co je odeslání výstupu?? :-) :-)
Když si nechám udělat nový web, tak je to jen za 999 Kč? No tak jasně - analýza ani úprava stávajících stránek se dělat nebude, protože to nemá smysl...
Marek Prokop
Profil
Romana:
Když se mi třeba nějaká firma líbí a v referencích má např. obchod se spodním prádlem a já zkusím na Seznamu a Googlu najít např. slovo podprsenka a najde mi to tu firmu na 5. stránce, tak to je špatná ta firma nebo majitelé toho e-shopu to tam zadávají špatně?

Špatná pozice na dotaz [podprsenka] o úspěšnosti e-shopu se spodním prádlem nevypovídá vůbec nic. Mohou být vysoko na mnoho jiných dotazů. Mohli si ověřit, že dotaz [podprsenka] nekonvertuje a záměrně na něj neoptimalizují. Možná se SEO vůbec nevěnují, protože mají jiné zdroje návštěvnosti. Možná mají optimalizovaný jiný web, ze kterého posílají návštěvníky do e-shopu. Atd.

Dobře Vám radí Ninja v [6]. Pokud ale přesto chcete e-shop hned, můžete zkusit ještě jinou cestou. Najděte si partnera, který se postará o technické řešení a internetový marketing, sama se věnujte obchodu a logistice a dohodněte se na podílech ze zisku. V případě úspěchu vyděláte sice méně, ale v případě neúspěchu naopak méně proděláte.
Jimmy Hayek
Profil
Romana:
Můžete se také vydat druhou cestou, a to využít již hotových služeb a platit paušálně měsíčně (např. Simplia). To znamená, že máte minimální počáteční náklady. Faktury, skladové zásoby atd lze řešit například účetním programem Pohoda, na který lze právě e-shop napojit.
Jinak také souhlasím s ninjou. Ono když si například založíte blog, budete psát články a odkazovat na ně z tematicky podobných diskuzí a serverů, tak si postupně vybudujete určitou komunitu čtenářů. A ta je pak při založení e-shopu výhodným marketingovým nástrojem...
Pája
Profil *
Po vyzkoušení několika eshopů jsem zůstala u eshopu na http://www.als.cz/. nechtěli prodat za každou cenu a vybrali mi nejlevnější variantu, takže neplatím zbytečně moc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Páju:
Nepůsobí na mě seriózně, protože to vypadá, že lidé z als.cz lžou lidem na diskusích — vydávají se za zákazníky. Nikdo normální nebude googlovat slovo „eshop“ jen proto, aby někam napsal pozitivní referenci. Tvůj spam je naivní a trapný a za trest ho nesmažeme. Až bude někdo hledat zmínky o als.cz, ať ví, komu se vyhnout…

Pokud se domníváš, že nejsi sebevražedný spammer, dolož o sobě prosím nějaké ověřitelné údaje. Třeba adresu některého svého e-shopu. Jsi-li opravdu spokojený zákazník firmy als.cz, neměl by to být problém. Děkuji za pochopení.
LukášIiI
Profil
Taky už jsem vyzkoušel několik eshopu, ale pak jsem narazil na www.shop5.cz a už tam zůstal nabízejí vše co potřebuji (eshop na míru, pronájem eshopu atp.) za přijatelné ceny, vstřícná podpora takže spokojenost.
lionel messi
Profil
LukášIiI:
Pochybujem, že Romana čaká necelých 5 rokov na tvoju odpoveď/spam.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Jsou to zatím jen čtyři roky. Alespoň Romana (a nejen ona) ví, že shop5.cz provozují spammerská prasátka.
Tomkivan
Profil *
Ahoj,

sice se to netýká úplně tématu, ale patří to k tomu. Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se školeními na tvorbu e-shopů. Jsme na počítače lajkové, ale chtěl bych založit manželce e-shop, aby ho mohla pak i spravovat a napadlo mě, že bych jí poslal na nějaký vzdělávací kurz. Narazil jsem na http://www.oxyshop.cz/skoleni , kde mají školení základů i zdarma. Mohlo by to být užitečné pro naprostého lajka? Máte někdo nějaké zkušenosti, nebo se jen učíte z googlu? Díky
Erik Webr
Profil
Tomkivan:
Tady jsou pěkně popsané základy: http://www.mujprvnieshop.cz/
Pokud mají v Oxy školení zadarmo, tak proč to nezkusit, ale předpokládám, že budou upřednostňovat (a tlačit do využítí) svého řešení. :-)
aDAm
Profil
heh a proto se doporuci stranky kde se zase tlaci reseni shoptet ;)
jenikkozak
Profil
mmm
K oxyshopu se asi nejlépe vyjádří Chamurappi, který o něm má přehled.

Za nás ostatní prohlašuji, že Tomkivan určitě není spammer!

Navrhuji „oxyshop“ přidat mezi zakázaná slova.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Za nás ostatní prohlašuji, že Tomkivan určitě není spammer!
Proč? :-)

Z této debaty nevyplývá, že by Oxyshop chválil někdo jiný, než zaplacení lidé vydávající se za náhodné kolemjdoucí. Jinak o Oxyshopu víme všichni moderátoři cca stejně…

Už bychom tu asi mohli zamknout, jako reprezentativní seznam prolhaných firem to stačí.
Pokud si chce nějaký další spammer zlikvidovat online reputaci své e-shopové služby, ať se laskavě pomluví někde jinde.
kanticek
Profil *
mohu se zeptat jaký názor máte na shop5.cz? nevím jestli u nich si mám zřídit eshop nebo ne.zdají se být podezřele levní jak na pronájem tak i na vlastnění eshopu.děkuji za rady
Joker
Profil
kanticek:
Viz Chamurappi [#16]: „Alespoň Romana (a nejen ona) ví, že shop5.cz provozují spammerská prasátka.
Magdalena
Profil
mira33:
Dobrý den, také zrovna řeším tento problém. Váš příspěvek je už starší, ale mnoho se toho nezměnilo. Založil jste nakonec e-shop? Pochlubte se a i ostatní. :) Já plánuji založit obchod s jezdeckými potřebami z USA, a tak pokukuji po podobných webech a ptám se všechna zkušenosti a názor. Mám v tom ale čím dál věší zmatek. Máte někdo tip kde sehnat všechny potřebné informace? Přemýšlím i o školení, ale nevím, zda by to nebyl zbytečný výdaj. Třeba toto: www.oxyshop.cz/uvod-do-internetovych-obchodu/skoleni. Byl jste někdo na nějakém opravdu dobrém školení, nebo znáte někoho, kdo by mi v začátcích pomohl? Asi by to šlo i přes Skype... Docela se mi líbí toto video: www.youtube.com/watch?v=fYQpvniqcUM.


Moderátor Joker: Další spam. Přesouvám do souvisejícího vlákna. Přidal jsem jejich web mezi zakázaná slova.
Vyhozeno z Jak provozovat eshop.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0