Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Zdravím,
v jedné diskuzi, kterou pomáhám moderovat, se u některých diskutujících objevuje řetězec, začínající na WebKitFormBoundary a ještě nějak pokračující. Přemýšlím, jak se toho zbavit. Mohl bych to dát do sprostých slov, ale neodříznu tím ty uživatele, kterým se to objevuje? Můj dojem je, že jsou uživatelé, kteří o tom ani neví nebo nejsou schopni to ovlivnit - asi to tam dává nějaká jejich aplikace, která si zřejmě na sebe spamováním diskuzí takto dělá reklamu. Napadlo mě, že by třeba ta aplikace mohla být i tak chytrá, že pozná, když je to někde ve sprostých slovech, a pak to odešle bez toho. Máte s tím někdo zkušenost? Můžu to dát bez obav do sprostých slov? Diskuze běží na starší verzi WebBBS. Děkuji předem za jakoukoli pomoc.
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Ten název, WebKitFormBoundary směřuje k tomu, že se to bude týkat prohlížeče Apple Safari nebo Google Chrome (tj. prohlížečů s jádrem WebKit)

Každopádně, Google nefunguje?
Several posters here have "WebKitFormBoundary" as part of their name..what exactly is that? Thanks..
Basically it means that they are using Safari on Macs. Its a bug with the way Webkit (the underlying rendering engine to Safari) works with this forum software.

Překlad:
(dotaz) Několik uživatelů tu má ve jméně "WebKitFormBoundary". Co to znamená? Díky.
(odpověď) Vpodstatě to znamená, že používají Safari na Macu. Je to chyba v tom, jak Webkit (vykreslovací jádro v Safari) pracuje s touto diskusí.
...z dalších odpovědí pak vyplývá, že stejný problém je v Google Chrome
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZa:
Vypadá to na chybu buď ve WebKitu, což je vykreslovací jádro prohlížečů Safari a Chrome, nebo ve WebBBS. Spam to určitě není.
Edit: Pozdě.
Petr ZZZ
Profil
Děkuji za obě odpovědi. Joker: Přiznám se, že jsem gůglil až po přečtení tvého příspěvku, nicméně odpověď na mou otázku jsem nevygůglil – zda odříznu uživatele, když to dám do filtru. Asi ano, každopádně můj test putoval do spamu, poté, co jsem dal řetězec WebKitForm do zakázaných slov. Protože od té doby (t.j. za necelé 4 dny) se mezi příspěvky, čekajícími na povolení, žádný webkit neobjevil, asi to ve filtru nechám – těch pár, které se snad jednou za týden objeví, se dá povolit ručně. Nicméně kdyby měl někdo nějaký nápad, jak to vyřešit elegantněji, budu samozřejmě rád.
vynalezce
Profil
Petr ZZZ:
Nicméně kdyby měl někdo nějaký nápad, jak to vyřešit elegantněji, budu samozřejmě rád.

A co to nějak pomocí reguláru nahradit (=vymazat) aby se to tam nezobrazovalo?
Petr ZZZ
Profil
vynalezce:

Potíž je v tom, že ten webkit se vypisuje často různě dlouhý a různě přikrášlený (těch variant je mnohem víc, toto je jen pár příkladů):

• ------WebKitForm
• ------WebKitFormB
• ------WebKitFormBound
• ------WebKitFormBoundary+fGrZsdIFAvylZdO
• ------WebKitFormBoundary+Jr1zK6TTnA
• ------WebKitFormBoundary+Jr1zK6TTnAX5R9j
• ------WebKitFormBoundary2N70106S+d5bgJM7
• ------WebKitFormBoundary4+CkEe+mg5ONAPVA
• ------WebKitFormBoundaryCP6ml4SZkISX+lQd

I když, jak na to koukám, tak se zdá, že všechny ty webkity začínají šesti pomlčkami a končí mezerou, takže nějaká zákonitost tam je a asi by se regulár na to dal napsat. Problém je v tom, že já umím trochu HTML a CSS a tím moje znalosti webových technologií zhruba končí. Ale každopádně dík za tip, možná se s tím zkusím ještě nějak poprat.
Joker
Profil
Petr ZZZ:
tak se zdá, že všechny ty webkity začínají šesti pomlčkami a končí mezerou
Takže by stačil regulární výraz
------WebKitForm.*? 
(na konci mezera), případně:
\-{6}WebKitForm[^ ]*
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Tisíc díků! Tušil jsem, že to bude jednoduché cvičení, ale musí se to umět, že :-) . Píšu mejl adminovi diskuse a dám vědět, jak jsem dopadl; doufám, že bude umět ten regulár do scriptu zabudovat. (On je biolog a nevím, zda někdy něco programoval.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0