Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravim,
myslite, že je dobré dnes optimalizovat web pro rozlišení 1280*1024px?
Pomalu každý má min. 17" LCD.
kelvin
Gecko:
Ne.
Držel bych se rozměru 960px na šířku. http://960.gs/
Chamurappi
Reaguji na Gecka:
Pomalu každý má min. 17" LCD.
Z jakých dat vycházíš? Podle mně dostupných statistik má čtvrtina českých brouzdalů šířku obrazovky menší než 1280 pixelů.

Počítej se všemi šířkami.
Gecko
Profil *
Vidím to všude :)
U známých, v práci, doma...
Min. 17" mají.

Asi opravdu ještě počkám.
panther
Gecko:
nezapomeň na notebooky. Těch je dneska dost, hodně lidí (neznám procento, ale mohlo by to tak být) opouští velké notebooky a přechází k menším modelům - 10'' netbooky, 13 a 14'' notebooky. Navícm, ne každý se 17'' monitorem má maximalizované okno prohlížeče.

Nicméně, pokud chceš tu čtvrtinu lidí ignorovat, nikdo ti bránit nemůže. Je to tvůj job, tvůj web a tvoje vizitka.
kelvin
Gecko:
http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=3 - to červené, největší, jsou 1024 x 768. toho pádu grafu všeho na konci si nevšímej, to jim dělá snad každý začátek týdne ;).

Jak jsem psal, preferoval bych těch 960px, je to dost chytře promyšlený rozměr.
Bubák
kelvin:
Hodnoty na Toplist.cz pro rozlišení 1024×768 moc nechápu, podle grafu má podíl 30% ale podle tabulky je podle kategorií od 15% do 26% a motá se kolem 22%. Něco tam je špatně, tipnul bych si, že graf.
Gecko
Profil *
Netbooky mám na háku, fakt.

Na tom grafu je ale vidět, že lidé pomalu přechází k vyššímu rozlišení.
Dranel
Gecko:
Takže když budou lidé mít z 97.356 % připojenou k PC LCD televizi o úhlopříčce 152 cm, budeš dělat tak široké weby? Hmm, co na to typografové ohledně délky řádku? :-)
Gecko
Profil *
Dranel:
Kolíku, tebe jsem taky dlouho neviděl :)).
Ne, jde mi o to, že bych chtěl z 2 layoutového webu udělat 3 layoutový a nemůžu zmenšit samotný obsah. :(
panther
Gecko:
a nemůžu zmenšit samotný obsah. :(
můžu, nemůžu. Samozřejmě, že můžeš. Anebo udělej web široký 1500px, vždyť je to koneckonců jedno. Slyšel jsi, že optimálních je 960-980px, co víc chceš slyšet?
Timy
Gecko:
Rozlišení je nepodstatné, důležitý je viewport. Kolik lidí má maximalizovaný prohlížeč přes celou obrazovku? Já třeba málokdy. Na Macu skoro nikdy, na Windows často používám AeroSnap a mám prohlížeč jen přes půlku obrazovky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: