« 1 2 »
Autor Zpráva
Zeli
Profil *
Mam na tebe Yuhu jednu otazku "trochu na telo", jestli nechces, tak ji nezodpovidej, nebo tohle tema smajzni. Kolik vydelavas prumerne za mesic? Pripadne: Za jake stranky? Mohlo by to byt dobre povzbuzeni pro zacinajici webmastery.
Michalek
Profil
Hehe, dobre povzbuzeni pro zacinajici webmastery :-)
Nevim, ale IMHO je dnesni trh na tvrbu stranek pro velky firmy rozdelen mezi par lidi/firem a zacinajici webmaster nema sanci se rychle dostat k tvorbe stranek treba pro ministrestvo. Nebo se mylim? Mozna to je trochu OT, tak sorry
Zeli
Profil *
Nevim, ale IMHO je dnesni trh na tvrbu stranek pro velky firmy rozdelen mezi par lidi/firem a zacinajici webmaster nema sanci se rychle dostat k tvorbe stranek treba pro ministrestvo. Nebo se mylim? Mozna to je trochu OT, tak sorry

Asi mas recht....
DoubleThink
Profil *
zacinajici webmaster nema sanci se rychle dostat k tvorbe stranek treba pro ministrestvo

Nevím jestli by zrovna stránky ministerstva měli sloužit jako vzor webmasterům.
Zeli
Profil *
Nevím jestli by zrovna stránky ministerstva měli sloužit jako vzor webmasterům.

Ja myslim, ze by po tej financni strance za vzor slouzit mohli...
Martin Kuželka
Profil
No, to je dobrý, Zeli, to si fakt myslíš, že ti lidi budou říkat kolik vydělávají :-))))

Btw, aby si věděl, kolik profíci dostávají za stránky, stačí se podívat na web nějakého webového studia, které uvádí orientační ceník.
Zeli
Profil *
Jo, to ja vim...
Michalek
Profil
Nevím jestli by zrovna stránky ministerstva měli sloužit jako vzor webmasterům.
Bylo to mysleno samozrejme financni strankou, ne strankou programovou...
Ostatne: Proc to udelat dobre, kdyz ministerstvo zaplati velice dobre i spatnou praci?
Ale to uz je velka vychylka od tematu...
Michalek
Profil
...webového studia, které uvádí orientační ceník.
a ze to neni zrovna malo...
ronnie
Profil
Myslim, ze tohle tema neni od veci...Za dva roky jdu na vysku, za tu dobu bych chtel umet vse podstatne abch mohl vytvaret weby za penize. Tak si rikam, jestli jednotlivec ma vubec sanci? A kolik to tak za mesic hodi?
llook
Profil
Nevím jestli by zrovna stránky ministerstva měli sloužit jako vzor webmasterům.
Také myslím, že stránky ministerstva nejsou dobrý vzor. U ministerstva jakožto státní instituce IMHO spíš záleží na tom, koho tam webdesignér zná. Pokud zná člověka který určuje parametry pro výběrové řízení, tak má dobré předpoklady;)
T3RMiX
Profil
Michalek
Ostatne: Proc to udelat dobre, kdyz ministerstvo zaplati velice dobre i spatnou praci?

IMHO mozna proto ze kdyz uvedes do portfolia web ministerstva ktery je dobre udelany presvedci to dalsiho zakaznika. pokud tam budes mit ministerstvo odflaknuty tak si rekne ze jsi odflak ministerstvo tak jeho osidis jeste vic.

tenhle pristup nechapu, preci to co udelas je tvoje vizitka :/
DoubleThink
Profil *
Mno, už jsme trošku odbočili od tématu. Každopádně jej zamykám.

Pokud se bude chtít Yuhů vyjádřit k prvotní otázce, tak si jistě téma odemkne...
Yuhů
Profil
Milý Zelí, vážení diskutující,

opravdu vám neřeknu, kolik vydělávám. Jednak proto, že to samozřejmě většinou říct nesmím, ale hlavně proto, že to koneckonců přesně nevím. Ale nejsou to žádné světoborné částky, už protože pracuju málo. Ale nejdu pod čtyři stovky na hodinu.

Už asi rok stránky nedělám. Jsem trochu z formy. Živím se jako překladatel, konzultant, lektor, matematik a někteří lidé jsou ochotni platit mi i za pár dalších obskurností. Můj hlavní zaměstnavatel je Google, určitě co do objemu času. Nestěžuju si.

Ono taky nejde jenom o peníze. Jde hlavně o čas a o růst osobnosti. O to, jestli dělám věci, co mě zajímají.

Většina lidí si myslí, že peníze jsou něco jako jídlo nebo když se to přirovná k autu, tak že peníze jsou něco jako benzín. Ale není to tak. Peníze jsou jako olej do motoru. Sice to bez nich dře, ale není to to podstatné.

Já jsem se třeba rozhodl, že nebudu shraňovat peníze na to, abych jich jednou měl hodně. Dlouho jsem třeba přemýšlel, co bych dělal, kdybych měl deset miliónů. Prostě kdybych byl boháč. Napsal jsem si to. A ve chvíli, kdy jsem si to přesně pročetl a vstřebal, jsem zjistil, že na to těch deset miliónů nepotřebuju. Dal jsem výpověď a začal jsem žít podle toho seznamu. Práci dělám, když mě baví, věnuju se věcem, které mě zajímají. Jsem velmi spokojený.

Nemyslím si, že by se měli dnešní studenti těšit na to, jak budou dělat weby. Webdesign je řemeslo a je to jenom řemeslo. Sice má zlaté dno, ale není to nic světového. Spíše bych tu trochu mladší generaci motivoval takhle: nikdy nevíte, co bude potřeba za pět let. Já jsem to taky nevěděl, webdesign za mých studií například neexistoval. Připravte se na všechno a nakonec bude švanda, uvidíte.
Webspy
Profil
Krásný oslovení: Milý Zelí... :-)
Zeli
Profil *
Diky Yuhu,
za tak dlouhou odpoved. Ani nevim co bych k tomu dodal:-)
Pnaky
Profil
Yuhů
Krásný proslov!!! Jen co je pravda... :o
RuThaN
Profil
S tím názorem souhlasim..
Ale trochu mi vadí to klasické české, že se každej stydí přiznat tu částku, třeba i nějak průměrovanou. Přijde mi to jako komunistickej přežitek, kdy všichni dělali/řikali jakýsi chudáci aby náhodou někoho nezáviděl a nějak je nepomluvil..
Plaváček
Profil
Klidně se přiznám, když už Yuhů nechce. Průměrně vydělávám tolik, kolik potřebuju. Což je o trochu méně než chci, ale o dost víc, než musím.
RuThaN
Profil
Jak sem psal, neschopnost přiznat částku.
Martin Kuželka
Profil
RuThaNe, a proč by ti to někdo měl říkat?
Spikee
Profil
Správne. Prečo by niekto mal hovoriť, koľko zarába?
Martin Kuželka
Profil
RuThaNe, není spíš komunistický přežitek, že někomu něco "nakazuješ"?
Fred
Profil
Myslím si, že už název tohole threadu vykazuje tak trochu sníženou míru sociopatie, a vůbec mi nepřipadá vhodné ani slušné takové dotazy pokládat.
RuThaN
Profil
Hele já s timhle tématem nezačal, tak to na mě neházejte.. Jen sem řekl svůj názor a vaše reakce spíš naznačují, že sem tnul do živýho. A jestli si myslíte, že tu chci soutěžit o to, kdo je větší pracháč tak to ani náhodou.
Lukaas
Profil *
Následující myšlenka je parafráze na jakýsi výzkum, který se vztahoval k tomu, jak se chovají američtí a jak evropští obchodníci na kapitálových trzích.

Stručně řečeno. Američané nepovažují svůj stav a ani stav lidí ve svém okolí za něco neměnného. Když je někdo chudý a třeba i velmi, berou za normální, že může (pílí, skvělým nápadem, spekulacemi, ...) kdykoli zbohatnout.

V Evropě to prý bereme více jako nálepku na čele, se kterou se nedá nic moc dělat. Také tu prý mnohem citlivě prožíváme nezdary. Většina sebvražd po bankrotech se děje v Evropě (skákání z okna pro krachu na burze a tak), v Americe se obvykle naštvou, seberou a jdou do toho znovu.

Možná proto v Americe většina lidí svůj roční plat řekne. Když je to hodně, tak s patřičnou pýchou, když málo, tak s výrazem, který říká "za rok to bude jinak!"

A hlavně: nezávídí si a proto se závisti nemusí bát.

Všímáte si v kolika situacích máme my, Evropané, strach?

Ať se na to dívám jak chci, všichni jsme vlastně tak trochu poserové.
Kráťa
Profil
Já se přiznám. Příjem mám 9000,- Kč a weby dělám z 98% zadarmiko. Za jedno peníze nepotřebuji a dělám je, že mě to baví, za druhé bych se o ně styděl říct, jelikož nejsem žádný webotvůrcoborec.
Ukázky jsou třeba na http://srandovnik.wz.cz/ukazky.html
RuThaN
Profil
Lukaas: Máš pravdu..
Kráťa: No kdybys náhodou neměl kvalitu, tak kvantitu určitě máš, a pokud jde o prachy jsem na tom teď ještě "líp".. Rozjíždim něco novýho na vlastní pěst takže teď furt jen investuju a skoro nic nevydělám(takže se pohybuju tak na cca -10 za měsíc).. Ale rodinu nemám a neplatim nájem(bydlim ve svym), takže taky moc peněz nepotřebuju.
habendorf
Profil
Moje obvyklá slušná odpověď na tuto neslušnou otázku je: "Na večeři to stačí..."

RuThaN: Ale trochu mi vadí to klasické české, že se každej stydí přiznat tu částku, třeba i nějak průměrovanou. Přijde mi to jako komunistickej přežitek, kdy všichni dělali/řikali jakýsi chudáci aby náhodou někoho nezáviděl a nějak je nepomluvil..

No já si zase myslím, že je do toho každýmu kulový.
Žít a nechat žít.
RuThaN
Profil
Podle mě je to téma jako každý jiný, takže v tom co řikáš máš pravdu, ale to každýho věc a když chce tak to může říct, když né tak, ale tak je tomu úplně se vším..
Ale opravdu mám pocit, že tohle téma v postkomunistických zemích z důvodů, které sem naznačil, zbytečně tabuizované..
Jak kdosi řekl za komunismu se lidi nazčili krát a podvádět a to samý nazčili z svoje děti a bude to trvat několik generací než tomu bude jinak.
A pak je tu ta naše klasická nepřejícnost, že než abysme si přáli mít kozu jako má soused, tak si přejeme aby mu chcípla. Na druhou stranu co chtít od národa, kterej byl přes půl tisiciletí neustále utlačovanej.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0