« 1 2
Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Yuhů by měl být básník nebo spisovatel.


---- Nebo mnich ;-)
Yuhů
Profil
"Mnich ne, prosím", říkají čtyři z pěti držitelek průkazky do knihovny.

Ještě k debatě na předchozí stránce, kolik vydělávám. Jak už jsem psal, je to různé. Jsou týdny, kdy prakticky nedělám nic a jindy pracuju hodně. Za týden, když dejme tomu pracuju, si vydělám asi tak 10. Stačí to jako odpověď? Rozhodně jsem se za to nechtěl stydět.
Zeli
Profil
JO, me jako zakladateli teto diskuze mi to staci... Je mi tvoje odpoved milejsi, nez kdybys rekl: "Nevim!"
noname
Profil *
Já se přiznám. Příjem mám 9000,- Kč a weby dělám z 98% zadarmiko. Za jedno peníze nepotřebuji a dělám je, že mě to baví, za druhé bych se o ně styděl říct, jelikož nejsem žádný webotvůrcoborec.
Ukázky jsou třeba na srandovnik.wz.cz/ukazky.html


Kráťa:
Je to možná hloupé, že se nepodepíšu, ale jsem zde jen na skok, dostal jsem se sem čistě náhodou, když jsem hledal jisté řešení, a tato diskuze mne i zaujala:-)...

Snad na úvod bych řekl, že citované ukázky na adresy viz výše jsem si prohlédl, a je mi jasné, že je musíte dělat zadarmo, že byste se musel stydět si za tu "práci" říci o peníze... Pořádné stránky totiž vypadají jinak. Ale třeba se to ještě někdy doučíte a budete mít i odvahu a právo si říci o peníze za Vaši tvorbu...

Napadlo mě tak, že vám všem tady trochu ještě hnu žlučí, nu což, stejně se sem už asi nikdy nevrátím...

Těch citovaných 9000,- Kč si někdy při tvorbě webů vydělám za půl hodiny, někdy na ně musím "dělat" celý týden. Přičemž hlavní jádro práce je sedět, číst a číst... Někde kolem 350 mailů denně, na některé i odpovídám. Další část mé "práce" je číst, číst a číst... Jsou to stovky stránek, ale vyplatí se to..., nenadřu se u toho. A ta činnost, která mi vydělává? Ano, je to psaní webů, možná se Vám to nezdá, ale je to tak. A kolik toho musím napsat? no, řekněme v průměru denně tak 0,5 - 1 list A4. Pravda, někdy, když mě to enormě baví, jsem schopen napsat i 15 A4/den, ale to je opravdu velice málokdy...

Tak, škoda, že se sem asi již nikdy nevrátím, ale chtěl bych vidět Vaše "kyselé ksichty".

Můj přispěvek Vám měl naznačit, že byste si měli uvědomit, že webdesign není o tom, abyste stlačovali ceny dolů na minimum, jen proto, abyste získali nějakou zakázku. Váš pravý klient je ten, který se Vám nebude stydět zaplatit za Vaši kvalitní práci. Pokud neznáte svoji cenu, nepracujte.

Mnozí z Vás zde dělají na nelegálním SW, nezapočítávají si náklady na HW, nepočítají s náklady na energie a další nezbytné výdaje a dělají vlastně tak zadarmo a DOTUJÍ své klienty...

Mějte se tu hezky, a nezlobte se, že jsem Vás naštval, tak to opravdu nemělo být...
Kráťa
Profil
noname
Jé ty jsi dobrý. Ještě, že jsou mezi námi takoví, jako jsi ty. Myslím, že Yuhůovi nesaháš ani po kotníky a pochybuji, že si sem nepřijdeš přečíst reakce na svůj příspěvek.
Jinak troufám si říct, že ctu daleko víc, než ty, ale o tom to není. Někomu holt stačí, aby si něco přečetl jednou a jiný musí čísrt a číst a číst...jak píšeš.
Leo
Profil
Yuhu

"Dlouho jsem třeba přemýšlel, co bych dělal, kdybych měl deset miliónů. Prostě kdybych byl boháč. Napsal jsem si to. A ve chvíli, kdy jsem si to přesně pročetl a vstřebal, jsem zjistil, že na to těch deset miliónů nepotřebuju. Dal jsem výpověď a začal jsem žít podle toho seznamu. Práci dělám, když mě baví, věnuju se věcem, které mě zajímají. Jsem velmi spokojený."

To mi trosku pripomina jeden - nezalezi na tom, jestli vymysleny - pribeh. Byl nejak takhle. V Recku je na morskem brehu vytazena lodka, stara, otriskana, a u ni lezi rybar, a jen se tak slastne kocha zivotem, lenosi, kouka na more a trochu pospava. Jde kolem milionar a uspesny byznysman, oslovi ho a pta se ho proc neni na mori a nelovi pilne ryby. Proc? Pta se rybar? No abyste je mohl prodat a za penize si treba koupit lepsi lodku s motorem. Proc? No s ni ulovite vic ryb s mensi namahou, ty muzete prodat a koupit si lepsi site. Proc? No s ni ulovite vic ryb, prodate je, koupite si dalsi lodky, ty pronajmete jinym rybaru, budou pro vas pracovat. Proc? No pak uz budete mit hodne penez a casu, a budete si moct treba i na chvili jen tak lehnout na breh more, a kochat se zapadem slunce. No a co ted delam? :-)

Jinak je samozrejme fajn, kdyz clovek muze delat jen veci co ho bavi, a je natolik dobry v tom, co dela, ze si muze dovolit pracovat jen obcas. Trosku jinak to ale vetsinou vypada kdyz ma clovek rodinu a deti, ale to nerikam z vlastni zkusenosti - zatim.

Leo
Yuhů
Profil
Leo, to s tím rybářem je dobrý příběh.

Kráťo, noname má v zásadě pravdu. Devět tisíc na hodinu mi možná přijde v českých podmínkách nereálné, ale tisíc za hodinu už jo.

Je to podobný pocit, jako když přijdeš poprvé na výpadovku a poprvé vystčíš palec. Poprvé ti zastaví auto a ty v tu chvíli pochopíš, že to funguje. Jedeš a nic tě to nestálo. Je to to samé, jako když si poprvé místo stovky na hodinu řekneš tisícovku.
Kráťa
Profil
Yuhů
Jasně, já kdybych se živil prací na počítači, tak by mi to také bylo málo, právě kvůli tomu živení rodiny. Těch 9 000 nemám za hodinu, ale za celý měsíc důchod.
marfig
Profil
Vubec jsem tuto diskusi nechtel ze zacatku cist, ale zaujala mne.
Znat svou cenu - dulezite.
Musim souhlasit s noname s připomínkou o neleg. SW, HW..., ono, když by se to mělo dělat vše legal., daně, veškeré náklady, tak to fakt asi leze do peněz.

Yuhů - ty být šťastný člověk asi, když děláš tehdy když chceš, navíc tě to baví a ještě uživí

Ještě jedno: je šikovné (resp. mi to přijde, nemusíte se mnou souhlasit), když děláte něco, učíte se na tom a ještě vám za to někdo zaplatí, byť třeba ne moc. Pro mne, jakožto studenta, výhodné.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0